Cudowne WŁAŚCIWOŚCI Pestki Avocado

avocado

Cudowne WŁAŚCIWOŚCI Pestki Avocado. Powszechnie wiadomo, że awokado, podobnie jak jagody są „superfoodem”: mają ogromna ilość składników odżywczych znajdujących się wewnątrz czyli w samej pestce. Sami zauważcie, że zawsze wybierasz miąższ, a pestkę wyrzucasz. W tym artykule dowiesz się, że pestka w avocado ma również rewelacyjne właściwości o których nie wiedzieliście.

Obecnie badania wykazują, że pestka awokado są również bardzo cenne, jeśli nie bardziej, niż owoce, które je otaczają.

Niewiele osób wie o tych tajnych korzyściach, najprawdopodobniej dlatego, że nasiona awokado są tak trudne do zrobienia z tym cokolwiek i większość fanów awokado nie przeszkadza aby  poświęcić pestce wiele uwagi. Ale nic nie jest łatwe, a korzyści z nasion awokado są warte wysiłku.

Nasiona awokado zawierają ponad 70 procent całkowitej ilości przeciwutleniaczy. Jako taka, mięsista część, którą zwykliśmy spożywać, stanowi jedynie małą część składników odżywczych, które powinniśmy spożywać z awokado.

Oto kilka przykładów co można z nasiona avocado uzyskać, aby być jeszcze bardziej zajefajnym…

1.Zapalenie i bóle stawów. 

Że nasiona (i skórka) awokado zawierają katechiny i procyanidyny, które są przeciwutleniaczami, które zmniejszają stan zapalny, obrzęk i sztywność stawów – doskonałą broń przeciw zapaleniu stawów.

2.Trawienie.

Nasiona awokado zawierają wiele włókien, które pomagają poczuć się bardziej zadowoleni z posiłków. Ponadto pomagają utrzymać kontrolę nad poziomem cukru we krwi, co z nadzieją zmniejszy Twój codzienny apetyt, aby pożreć całą czekoladę, którą masz domu.

3.Skóra i włosy.

Przeciwutleniacze w nasionach awokado mogą uszkadzać komórki skóry i pomóc w tworzeniu kolagenu. Poza tym, świetnie nadaje się do włosów suchych, łupieżowych. Połączenie zawartości nasion z olejem rycynowym może sprawić, że twoje włosy będą bardziej lśniące.

Jak uzyskać zalety z pestki avocado

Po pierwsze, usuń nasienie z pozostałej części awokado, wbijając nóż w sam środek avocado. Przekręć nóż i pociągnij, aby usunąć nasiona bez niszczenia owocu.  Zetrzyj pestkę na tarce z małymi oczkami, a  proszek, który powstaje w wyniku posiekanego materiału siewnego, może być użyty w koktajlach.

Jeśli pierwszy raz stosujesz w diecie pestki avocado, możesz na początku może wystąpić „nerwowość żołądkowa”, ale zdecydowanie nasienie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia – wręcz przeciwnie.

Upewnij się, aby wszyscy znajomi wiedzieli o jego korzyściach, więc podziel się udostępniając ten artykuł.

Kochani zapraszam do współpracy. Zacznijcie pracować ze specjalistką! 

m.klos@btinternet.com     ANGLIA 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk