Covid – Badania pokazały jaki jest problem – Przeczytaj artykuł

covid - badania

Covid – Badania pokazały jaki jest problem – Przeczytaj artykuł

Dawno nic nie pisałam na temat covidu, bo uważam, że to indywidualna sprawa, ale znalazłam bardzo interesujący artykuł, którym chcę sie podzielić z Tobą. Również w tym roku robiłam różne badania, przeciwciała, którymi sie podzielę pod koniec roku, a to będzie ciekawe odkrycie.

Duże badanie z udziałem blisko 2 milionów ludzi w Izraelu pokazuje, że szczepionka koronawirusowa Pfizer/BioNTech nieznacznie zwiększa ryzyko zapalenia serca, obrzęku węzłów chłonnych i półpaśca. Ale okazuje się również, że infekcja Covid-19 jeszcze bardziej zwiększa ryzyko zapalenia serca – a także zwiększa ryzyko zakrzepów krwi, zawałów serca i innych śmiertelnych zdarzeń.

To pierwsze duże badanie, w którym porównano ryzyko szczepienia w porównaniu z infekcją w tej samej populacji w tym samym czasie, i pokazuje, że ryzyko infekcji znacznie przewyższa ryzyko związane ze szczepionką – stwierdzili naukowcy.

„W tym badaniu przeprowadzonym w ogólnokrajowych masowych szczepieniach szczepionka BNT162b2 nie była powiązana z podwyższonym ryzykiem większości badanych zdarzeń niepożądanych” – napisał dr Ran Balicer z Clalit Research Institute w Tel Awiwie i jego współpracownicy w swoim raporcie. w New England Journal of Medicine.

Znaleźli dodatkowe przypadki zapalenia mięśnia sercowego – rodzaj zapalenia serca, który został powiązany z obiema szczepionkami mRNA, wyprodukowanymi przez Moderna i Pfizer. Dodał około trzech dodatkowych przypadków na 100 000 zaszczepionych osób i był obserwowany prawie wyłącznie wśród młodych mężczyzn.

„Główne potencjalne zdarzenia niepożądane zidentyfikowane obejmowały nadmierne ryzyko limfadenopatii (obrzęk węzłów chłonnych), zakażenia półpaścem (półpasiec), zapalenia wyrostka robaczkowego i zapalenia mięśnia sercowego” – napisali.

„Aby umieścić te zagrożenia w kontekście, przeanalizowaliśmy również dane dotyczące ponad 240 000 osób zakażonych, aby oszacować wpływ udokumentowanej infekcji SARS CoV-2 na częstość występowania tych samych zdarzeń niepożądanych” – dodali.

„Oszacowano, że zakażenie SARS-CoV-2 nie ma znaczącego wpływu na częstość występowania limfadenopatii, infekcji półpaśca lub zapalenia wyrostka robaczkowego, ale szacuje się, że powoduje znaczne zwiększenie ryzyka zapalenia mięśnia sercowego”.
Infekcja Covid-19 zwiększyła ryzyko zapalenia mięśnia sercowego o wiele bardziej niż szczepienie – odkryli, że około 11 przypadków na 100 000 zaszczepionych osób.

A oto kilka  niespodzianek szczepienia sie na covid.

„W wynikach obecnego badania zaobserwowano początkowo nieoczekiwane efekty. Szczepionka BNT162b2 wydaje się chronić przed niektórymi stanami, takimi jak anemia i krwotok śródczaszkowy” – napisali. „Te same zdarzenia niepożądane zostały również zidentyfikowane w tym badaniu jako powikłania zakażenia SARS-CoV-2, więc wydaje się prawdopodobne, że w ochronnym działaniu szczepionki pośredniczy jej ochrona przed niezdiagnozowaną infekcją SARS-CoV-2” – dodali.

Dr Grace Lee, pediatra z Uniwersytetu Stanforda, która przewodniczy Komitetowi Doradczemu ds. Praktyk Szczepień w Amerykańskim Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, powiedziała, że odkrycia dostarczają cennych informacji.

„Klucz do porównania tych zagrożeń zależy od ryzyka zakażenia SARS-CoV-2 u pojedynczej osoby, a ryzyko to może się różnić w zależności od miejsca i czasu. Biorąc jednak pod uwagę obecny stan globalnej pandemii, ryzyko narażenia SARS-CoV-2 wydaje się być nieuniknione.”

Każdy jest inny i każdy powinien skonsultować się ze swoim lekarzem przed szczepionką. Moja historię opowiem już niebawem o szczepieniu i jej pozytywnych aspektach.

Pamiętaj, że to ty decydujesz o sobie i swoim zdrowiu. Nikt nie podejmie za ciebie żadnej decyzji. Zapobiegaj, a nie lecz.

Napisz w komentarzu jak się czułaś po szczepieniu…Powodzenia

Zródło.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk