Co Twoja miesiączka próbuje ci powiedzieć – zdrowie tarczycy

tarczyca

Ludzie często postrzegają miesiączkę jako przypomnienie, że nie są w ciąży. Chociaż za tym sentymentem kryje się wiele prawdy, w twoim okresie jest więcej niż tylko informowanie, że w piekarniku nie ma bułki.

Jak więc wyleczyć tarczycę i wiele innych chorób? Zgłoś się do mnie, a ja ją wyleczę, a ty będziesz mnie słuchać. Jeśli i ty chciałabyś naprawdę przejść metamorfozę mentalną i fizyczną na długie lata to napisz do mnie

KLIKNIJ TUTAJ.

Oto sześć różnych znaków ostrzegawczych, które Twój okres może próbować Ci powiedzieć:

Polipy szyjki macicy 

Doświadczenie niezwykle intensywnego przepływu podczas miesiączki i krwawienie lub plamienie między okresami może być objawem polipów szyjki macicy lub macicy. Najczęstszym leczeniem polipów szyjki macicy  jest chirurgiczne usunięcie, które można wykonać podczas badania miednicy.

Rak macicy

Według Alyssa Dweck, M.D., nieregularne krwawienia i krwawienia między cyklami miesiączkowymi mogą być również objawami raka macicy. Doświadczenie bólu podczas seksu może być kolejnym znakiem ostrzegawczym raka macicy, jednak mogą to być również objawy mniej poważnych stanów.

Dysmenorrhea

Bolesne skurcze są często związane z miesiączką, jednak jeśli ten ból osiągnie punkt, w którym staje się prawie nie do zniesienia, może być objawem bolesnego miesiączkowania. Według Upsala Journal of Medical Sciences, ten typ bólu menstruacyjnego może być związany z czynnikami takimi jak niski wskaźnik masy ciała, palenie tytoniu lub długotrwały przepływ menstruacyjny. Jeśli jesteś zapalonym pijącym herbatę i doświadczasz bolesnych skurczów, rozważ zmianę na rumianek. Według badań przeprowadzonych przez Journal of Agricultural and Food Chemistry, herbata rumiankowa zawiera związki, które mogą pomóc złagodzić bóle menstruacyjne.

Problemy z nadczynnością tarczycy i przysadką mózgową

Kiedy przyjmujesz lekki, okres może wskazywać na problem z tarczycą, mówi Dweck. Według Mayo Clinic objawy nadczynności tarczycy obejmują zmiany cyklu miesiączkowego (takie jak lżejsze krwawienie i rzadsze okresy) wraz z osłabieniem mięśni, niepokojem, trudnościami w zasypianiu, drżeniem rąk i utratą wagi. Silny układ odpornościowy jest kluczem do zdrowej tarczycy, więc jeśli chcesz zapobiec nadczynności tarczycy, ważne jest, aby jeść pokarmy bogate w przeciwutleniacze. Mogą to być truskawki, jagody, maliny.

Nierównowaga hormonalna

Późny okres może powodować strach lub radość, w zależności od sytuacji. Jeśli jednak okres się spóźnia, może to być objawem czegoś innego niż ciąża. Może to również oznaczać brak równowagi hormonalnej. Według New York Academy of Sciences, leczenie powinno skupiać się na przywróceniu naturalnego cyklu miesiączkowego, aby zapobiec zarówno długoterminowym, jak i krótkoterminowym konsekwencjom braku równowagi hormonalnej. Wielu ekspertów sugeruje abyś się zmieniała, wprowadzając odpowiednie zmiany stylu życia przed podjęciem jakichkolwiek procedur medycznych. Obejmuje to zmianę diety, ćwiczenia i znajdowanie sposobów na zmniejszenie stresu.

Guz przysadki

Brak okresu może być również oznaką guza przysadki. Inne objawy obejmują mleczną wydzielinę piersiową i bóle głowy. Może to być wynikiem guza łagodnego lub nowotworowego i często występuje u starszych osób.

Podczas następnego okresu uważaj na te znaki. Jeśli coś zauważysz, poddaj się testom na zdrowie tarczycy i możliwość zachorowania na raka. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zapobiegać, a nie leczyć – zacząć od zmiany diety i stylu życia.

Zdrowy, holistyczny styl życia jest kluczem do długiego, satysfakcjonującego życia.

Pamiętaj o jednym, samą dietą nie zrobisz wiele, ale z treningiem możesz nawet uratować swoje życie.

Jak więc wyleczyć tarczycę i wiele innych chorób? Zgłoś się do mnie, a ja ją wyleczę, a ty będziesz mnie słuchać. Jeśli i ty chciałabyś naprawdę przejść metamorfozę mentalną i fizyczną na długie lata to napisz do mnie

KLIKNIJ TUTAJ.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk