Co powinnaś jeść lub unikać aby pozbyć się tłuszczu z brzucha

Unikaj tych produktów na brzuch

Co powinnaś jeść lub unikać aby pozbyć się tłuszczu z brzucha. Każda dziewczyna pragnie płaskiej i krzywej talii. Niestety, twój brzuch może cię nie wspierać, jeśli chodzi o to. Bardzo wygodnie przechowuje tłuszcz – taki, który jest bardzo trudny do stracenia. Najlepszym sposobem na zmniejszenie talii i zmniejszenie zawartości tłuszczu w brzuchu jest przestrzeganie dobrej diety w połączeniu ze stałą rutyną treningu. Jeśli chodzi o dietę, nie jest to tak proste, jak redukcja kalorii. Twoja codzienna dieta powinna zawierać odżywcze ilości węglowodanów, tłuszczów i białek, które pomogą Ci utrzymać tempo przemiany materii i walczyć z tłuszczem.

Niektóre pokarmy i składniki mogą skutecznie walczyć z tłuszczem brzusznym, a niektóre mogą utrudniać realizację planu. Dzwonię do wszystkich pań! Te proste wskazówki pomogą Ci w najprostszy sposób stracić tłuszcz z brzucha.

Napisz do mnie na m.klos@mataleo.eu

5 produktów, które pomagają zmniejszyć tłuszcz u kobiet

1. Płatki Owsiane: najlepszym lekarstwem na płaski brzuch jest włączenie owsa do diety. Płatki owsiane są bardzo pożywne i są bogatym źródłem dobrych węglowodanów i błonnika. Zawierają również minerały i składniki odżywcze, takie jak magnez, fosfor, mangan, miedź, żelazo i cynk. Sprawiają, że śniadanie jest zdrowe i pełne do obiadu oraz zapobiega przejadaniu się. Możesz także posypać owsy koktajlami, aby utrzymać kontrolę nad głodem.2. Awokado: Awokado jest pełne tłuszczów jednonienasyconych, o których wiadomo, że pomagają w odchudzaniu. Połowa awokado wypełnia się wystarczająco, aby zaspokoić głód i zapobiec apetytowi. Kremowa konsystencja awokado sprawia, że ​​jest dobrym substytutem sera i masła i doskonale sprawdza się jako świetna wieczorna przekąska z tostami. Możesz nawet dodać ją do swojej sałatki, aby była bardziej zdrowa.

2. Musztarda: Według naukowców z Oxford Brooke’s University w Wielkiej Brytanii, pół łyżki musztardy może spalić kalorie do 25-30 procent. Ponadto wiadomo, że olej gorczyczny jest bardzo dobry dla serca. Sugeruje się również, że pocieranie brzucha mieszanką oleju musztardowego i oleju sezamowego pomaga w spalaniu nadmiaru tłuszczu, pobudzaniu trawienia i leczeniu zaparć.

3. Owoce cytrusowe: owoce takie jak pomarańcze, cytryna i winogrona mają charakter kwaśny i pomagają spowolnić proces trawienia, dzięki czemu czujesz się pełniejszy na dłużej. Te owoce cytrusowe można przyjmować rano na śniadanie lub jako wieczorną przekąskę.

4. Brokuły: Są bogate w witaminę C i pomaga zwiększyć tempo przemiany materii w organizmie. „Badanie opublikowane w czasopiśmie Academy of Nutrition and Dietetics wykazało, że ciemnozielone warzywa, takie jak brokuły, mogą pomóc zmniejszyć tłuszcz brzucha.

5. Jajka: Jajka są doskonałym posiłkiem, jeśli chcesz stracić tłuszcz wokół brzucha. Według badań opublikowanych w czasopiśmie Journal Nutrition Research, jaja są bogate w białko i jedzenie ich na śniadanie może powstrzymać cię od przejadania się przez cały dzień. Jajka są również dobrym źródłem innych składników odżywczych, takich jak B12, witamina D i cholina, które pomagają zwalczać tłuszcz z brzucha. Ponieważ większość składników odżywczych jest obecna w żółtku, upewnij się, że jesz całe jajko.

5 Produktów, które musisz unikać przy utracić  tłuszczu z brzucha

Niektóre pokarmy mogą zakwestionować układ trawienny i spowolnić metabolizm. Mogą również prowadzić do większego gromadzenia tłuszczu wokół talii, więc najlepiej jest ich unikać, jeśli chcesz stracić kilka centymetrów wokół brzucha.

1. Soki owocowe: Soki owocowe są bogate w skoncentrowany cukier w postaci fruktozy, która może gromadzić się wokół brzucha jako tłuszcz. Jeśli pijesz takie soki to tylko rano. Najlepiej spożywać owoce bogate w świeże włókna.

2. Pokarmy wysokokaloryczne: powiedz „nie”  i do śmieci. Produkty fast food mają niską zawartość składników odżywczych i są bogate w kalorie i złe węglowodany, które mogą zaburzyć równowagę flory jelitowej i wywołać stan zapalny prowadzący do zwiększenia masy ciała.

3. Rafinowany cukier: cukier wpływa na zdrowie metaboliczne. Może to prowadzić do zwiększonej akumulacji tłuszczu w brzuchu. Ogranicz dzienne spożycie cukru do około 25 gramów zgodnie z zaleceniami WHO i jeśli chcesz stracić na wadze, przejdź do zdrowszych alternatyw, takich jak miód.

4. Słone potrawy: Nadmiar soli ma tendencję do zatrzymywania wody w żołądku i wydmuchiwania brzucha. Zamiast dodawać sól podczas gotowania, spróbuj posolić na stole, gdy jedzenie jest podawane i ograniczyć spożycie. Sprawdź także poziom sodu w opakowanej żywności.

5. Rafinowane węglowodany: rafinowane węglowodany, takie jak biały ryż i maida, mają niską zawartość błonnika i są bardzo szybko trawione, dzięki czemu znów czujesz się głodny. Nagle zwiększają one nagle poziom cukru we krwi, co może prowadzić do gromadzenia tłuszczu.

Samo głodzenie się nie jest kluczem, a zamiast tego musisz zrozumieć potrzeby swojego ciała i dostarczyć mu pożywienia, którego potrzebuje, aby stracić tłuszcz z brzucha w zdrowy sposób i cieszyć się długoterminowymi rezultatami. Dodaj też trening w domu i nie odpuszczaj.

Napisz do mnie na m.klos@mataleo.eu

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk