6 sprawdzonych sposobów na utratę centymetrów w pasie

brzuch tłusty, trening na brzuch

6 sprawdzonych sposobów na utratę centymetrów w pasie. Pytanie, jak pozbyć się tłuszczu na brzuchu, niepokoi zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Nieestetyczne fałdy tłuszczu lub wybrzuszony brzuch od piwa powodują poważne doświadczenia związane z ich wyglądem i powodem znalezienia różnych metod, które pomogą szybko i skutecznie usunąć tłuszcz z żołądka.

Pomagam kobietom osiągnąć cele ich ciała z łatwością i wydajnością, pomagając w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Kliknąć w link i działaj. 

Złogi tłuszczowe można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszą z nich jest podskórna tkanka tłuszczowa: wszędzie jest na ciele, gładkość linii i kontur ciała zależą od niej, można ją chwycić palcami, a na brzuchu widać grubą fałdę.

Głównym fizjologicznym zadaniem tego obszaru gromadzenia tłuszczu jest ochrona ciała przed utratą ciepła i stworzenie magazynu do przechowywania energii w rezerwie. Ta warstwa złogów tłuszczu może się zwiększać i zmniejszać w zależności od niezdrowych nawyków żywieniowych i siedzącego trybu życia.

Inna warstwa tłuszczu jest wewnętrzna lub trzewna, jest obecna wokół narządów wewnętrznych i różni się od tkanki podskórnej wysoką wrażliwością na hormony. Awarie hormonalne w organizmie najczęściej powodują jego nadmierny wzrost, a trzewny tłuszcz gromadzi się w brzuchu – tutaj komórki tłuszczowe mają najbardziej wrażliwe na hormony receptory.

Jednak myśląc o tym, jak usunąć tłuszcz z żołądka, musisz zrozumieć powody jego pojawienia się, aby wybrać odpowiedni sposób na skorygowanie wagi. Ludzie, którzy chcą szybko usunąć tłuszcz z żołądka, starają się przede wszystkim zmienić swoje nawyki żywieniowe. Niektórzy z nich pilnie wykluczają z diety produkty zawierające cukier, inni próbują schudnąć na diecie beztłuszczowej, ale najskuteczniejszą metodą pozbycia się tłuszczu z żołądka jest normalizacja trybu żywienia.

Istnieje 5 skutecznych wskazówek, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu:

# 1. Nigdy nie przestawaj się ruszać. Tłuszcz trzewny ma słabość – silnie wpływają na niego ćwiczenia kardio. Palić tłuszcz, biegać, jeździć na rowerze, pływać, trening siłowy interwałowy, to co przyspiesza tętno. Ostatnie badania wykazały, że spalanie tłuszczu trzewnego wymaga jazdy na rowerze około 60 kilometrów tygodniowo.

# 2. Tym razem jedz białko. Powszechnie wiadomo, że białko odgrywa ważną rolę w zmniejszaniu wagi. Jednak powinnaś wiedzieć, dlaczego białko powinno przeważać na twoim talerzu: z wiekiem organizm zaczyna produkować więcej insuliny, ponieważ mięśnie i komórki tłuszczowe przestają na nią reagować. Mianowicie, insulina jest odpowiedzialna za odkładanie się tłuszczu w organizmie, zwłaszcza w okolicy brzucha. Dieta wysokobiałkowa chroni przed insulinoopornością.

# 3. Kwasy Nasycone. Szwedzkie badanie przeprowadzone w lutym 2015 r. Wykazało, że kwasy nasycone pomagają w gromadzeniu większej ilości tłuszczu trzewnego w organizmie. Kwasy wielonienasycone nie mają takich szkodliwych skutków. Pamiętaj: duża liczba kwasów wielonienasyconych występuje w orzechach, nasionach i rybach.

# 4. Ocet Jabłkowy. Według japońskich badań opublikowanych w 2009 r. Osoby z otyłością, które spożywają od 1 do 2 łyżek octu dziennie przez 8 tygodni, spaliły znaczną ilość tłuszczu, zwłaszcza wewnętrznego. Tłumaczy to fakt, że kwas octowy zawarty w occie jest w stanie wytwarzać białko, które pomaga w spalaniu tłuszczu.

# 5. Spróbuj jogi. Wszelkie ćwiczenia relaksacyjne, nawet głębokie oddychanie, pomagają zmniejszyć ilość hormonu stresu – kortyzolu, który jest związany z odkładaniem się tłuszczu w okolicy brzucha.

# 6. Śpij dobrze. Inne niedawne badanie pokazuje, że istnieje bezpośredni związek między ilością tłuszczu na brzuchu, a snem. Ludzie, którzy śpią krócej niż 5 godzin, są bardziej podatni na odkładanie tłuszczu niż ci, którzy śpią od 6 do 7 godzin dziennie. Więc obserwuj swój reżim.

Podziel się tym z przyjaciółmi i rodziną i daj mi znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk