Co jeść po treningu aby zwiększyć jego korzyści

Co jeść po treningu aby zwiększyć jego korzyści. Wszyscy wiemy, że ćwiczenia to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego ciała, a przestrzeganie zrównoważonej diety jest równie ważne. Aby zachować zdrowie, musisz ćwiczyć co najmniej 5 razy w tygodniu.

Moje plany treningowo – dietetyczne pomaga kobietom w osiągnięciu ich celów ciała z łatwością i efektywnością, pomagając wybrać odpowiednie plany posiłków i skuteczne treningi.

Jeśli chcesz pomóc swojemu organizmowi w odzyskaniu sił po ćwiczeniach, musisz wypełnić go niezbędnymi witaminami i minerałami. Zrównoważone odżywianie po treningu może pomóc w osiągnięciu lepszych wyników i osiągnięciu celów fitness.

W tym artykule chcę pokazać listę produktów spożywczych, które należy jeść po treningu, aby zwiększyć korzyści. Produkty te uzupełnią zapasy energii organizmu po aktywności fizycznej.

Czy jesteś zainteresowana? Przewiń w dół, aby przeczytać ten artykuł już teraz.

# 1. Napełnij swoje ciało płynami

Przedłużająca się aktywność fizyczna prowadzi do postępującej utraty wody i elektrolitów z organizmu. Dlatego tak ważne jest, aby pić wodę przed i po treningu. Możesz również pić sok wiśniowy, aby złagodzić ból mięśni po wysiłku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Picie wody

# 2. Jedz węglowodany

Węglowodany są wykorzystywane w metabolizmie jako główne źródło energii w twoim ciele. Aby wypełnić ciało energią po wyczerpującym treningu, musisz jeść węglowodany.

Tylko pamiętaj, aby wybrać zdrowe węglowodany, takie jak owoce, jagody, warzywa i produkty pełnoziarniste. I trzymaj się z dala od złych węglowodanów, takich jak biały chleb, ciastka, napoje gazowane i mleczna czekolada.

# 3. Jedzcie  białko

Aby naprawić mięśnie, po ćwiczeniach trzeba jeść białka. Ale nie wszystkie produkty białkowe są dobre dla ciebie. Dietetycy zalecają spożywanie chudych białek, takich jak indyk, jajka, kurczak, tuńczyk, łosoś, migdały, fasola i orzechy laskowe.

CZYTAJ WIĘCEJ:Jakie jeść białko

Oto lista najlepszych przekąsek po treningu:

– Bananowy koktajl z mlekiem migdałowym.

– Grillowany łosoś z brokułami, kalafiorem.

– Miska quinoa z awokado i pomidorami.

– Kanapki z indyka z chlebem pełnoziarnistym

– Sałatka owocowa z kiwi, pomarańcze i truskawki.

Pamiętaj, że chce, abyś ty i inni bliscy żyli zdrowym, szczęśliwym życiem! Twoje zdrowie jest cenną rzeczą; opiekuj się swoim ciałem i umysłem, aby móc żyć pełnią życia – pamiętaj, że masz tylko jedno!

Podziel się tym ze znajomymi i rodziną i daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

Moje plany treningowo – dietetyczne pomaga kobietom w osiągnięciu ich celów ciała z łatwością i efektywnością, pomagając wybrać odpowiednie plany posiłków i skuteczne treningi.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk