Ciesz się szybką utratą masy – szybki plan żywienia

wyzwanie i trening

Ciesz się szybką utratą masy – szybki plan żywienia. Być może nie słyszałaś o szybkiej diecie jajecznej, która jest dietą dla wielu ludzi. Obecnie jajka na twardo są idealnym pożywieniem do szybkiego odchudzania, ponieważ przyspieszają metabolizm i spalanie tłuszczu. Na szybkiej diecie jajecznej konsumujesz jajka, ser i masło. Szybka dieta jajeczna to 5 mg tłuszczu i 1 plaster sera dla każdego spożytego jajka. Niezbędne są również czyste i zdrowe tłuszcze, w tym olej kokosowy, oliwa z oliwek i niektóre wyjątki z niską zawartością węglowodanów, takie jak musztarda i ostry sos. Dodatek owoców cytrusowych i niektórych warzyw uzupełnia ten plan żywieniowy.

Negatywną cechą tych tłuszczów jest ich podatność na utlenianie. Dlatego tłuszcze z dużą ich zawartością najlepiej spożywać na surowo. Przy smażeniu na olejach bogatych w NNKT tworzą się bowiem związki o działaniu miażdżycorodnym i pronowotworowym. Dlatego do obróbki kulinarnej takiej jak smażenie i pieczenie, nadaje się przede wszystkim olej rzepakowy.

Przy wyborze margaryny powinniśmy kierować się jej konsystencją. Unikać należy margaryn twardych. W procesie utwardzania powstają bowiem tzw. transizomery nienasyconych kwasów tłuszczowych o szkodliwym działaniu. Na szczęście spora ilość margaryn (tzw. miękkich) produkowana jest metodą przeestryfikowania olejów. Dzięki niej izomery trans występują w ilości śladowej. Im konsystencja margaryny twardsza tym więcej izomerów trans zawiera.

Tłuszcze roślinne są najlepszym dla człowieka źródłem tłuszczu. W przeciwieństwie do zwierzęcych nie zawierają cholesterolu. Zawierają za to duży procent nienasyconych oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Możesz się zastanawiać, jak działa szybka dieta jajeczna. Metabolizm i spalanie tłuszczu należą do obowiązków czynnościowych wątroby. Cholina odgrywa znaczącą rolę w metabolizowaniu tłuszczu przez wątrobę. Jak się okazuje, niedobór choliny często prowadzi do niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby, która minimalizuje zdolność wątroby do prawidłowego funkcjonowania. Kazeina i aminokwas znany jako metionina są również ważne dla optymalnej wydajności wątroby.

Kazeina występuje w wielu produktach mlecznych, w tym w serze, dlatego też szybka dieta jajeczna obejmuje ser. Dodatkowo, żółtka zawierają ogromne ilości choliny, podczas gdy białka mają najwyższą zawartość metioniny. Połączenie choliny, metioniny i kazeiny jest idealne, jeśli chodzi o zapewnienie optymalnej pracy wątroby. Niestety, potencjalne korzyści oferowane przez te trzy supergwiazdy wątroby znoszą się w obecności nadmiaru glukozy.

Na szczęście szybka dieta jajeczna ma kilka prostych zasad, które pomagają wyeliminować możliwość nadmiaru glukozy. Musisz maksymalnie ograniczyć spożycie soli i cukru. W związku z tym przyjmowanie pokarmów, takich jak słodycze, hamburgery, napoje gazowane i alkohol jest surowo zabronione.

W celu odżywienia i łatwiejszej detoksykacji należy odpowiednio nawodnić, biorąc co najmniej osiem szklanek wody dziennie. Poza tym większość ludzi czuje głód przez cały czas, ponieważ brakuje im wody. Oprócz mniejszego głodu, picie dużej ilości wody pomaga zapewnić energię i dobrą kondycję.

Poniżej znajduje się 3 dniowe menu z dietą jajeczną:

Pierwsze 3 dni diety, po kolejne 2 tygodnie i z pełnym wyliczeniem gramowym pod indywidualne rozpisanie diety zgłoś się do mnie na email na m.klos@mataleo.eu

Dieta jest odpłatna. Dziś promocja 125 zł

KLIKNIJ TUTAJ

poniedziałek
Śniadanie: dwa jajka na twardo i jeden owoc cytrynowy
Obiad: Niektóre owoce i dwie kromki razowego chleba
Kolacja: duża porcja kurczaka i sałatki

wtorek
Śniadanie: dwa jajka na twardo i owoce cytrusowe
Obiad: zielona sałatka jarzynowa i kurczak
Kolacja: sałatka jarzynowa, dwa jajka na twardo i pomarańcza

środa
Śniadanie: dwa jajka na twardo i owoce cytrusowe
Obiad: niskotłuszczowy ser, jeden pomidor i razowy chleb pełnoziarnisty
Kolacja: kurczak i sałatka

KLIKNIJ TUTAJ

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk