Ciepła woda i sól morska – napój na zdrowie

woda z sola

Ciepła woda i sól morska – napój na zdrowie. Ciepła słona woda to niedrogi napój, który może poprawić ogólny stan zdrowia. Wszystko, co musisz mieć, to ciepła woda i sól morska. Możesz odczuć korzyści nawet po pierwszym spożyciu, więc wyobraź sobie, jak ogólny stan zdrowia poprawiłby się po siedmiu dniach picia tej wody. Twoje ciało będzie wolne od toksyn, a twoje komórki będą  silniejsze.

Kliknij po współpracę tutaj i ćwicz kiedy inni wciąż marzą!Dietetyka

Oto jak przygotować ten napój:

Składniki:

1 kwartał letniej wody
2 łyżeczki soli morskiej (nie soli kuchennej)

Instrukcje:

Wszystko, co musisz zrobić, to wymieszać sól morską w szklance ciepłej wody, aż granulki soli morskiej znikną. Pij ten napój przez siedem dni rano, zaraz po przebudzeniu, na pusty żołądek. Następnie zatrzymaj się na siedem dni i powtórz procedurę jeszcze raz. Pamiętaj, że po tygodniowej konsumpcji zawsze powinnaś zrobić pauzę tygodniową.

Zdrowe korzyści z picia ciepłej słonej wody

1. Pomaga trawienie
Słona woda stymuluje funkcję i aktywację gruczołów ślinowych w ustach oraz wydzielanie enzymu zwanego amylazą. Rzeczywiście, trawienie zaczyna się od działania amylazy w ustach.

Z drugiej strony, sól przyspiesza trawienie białka i kwasu solnego w żołądku, a tym samym pomaga w procesie rozkładu żywności. Dlatego słona woda reguluje trawienie i wchłanianie składników odżywczych.

2. Detoksykacja
Woda morska dostarcza minerałów, które są korzystne dla detoksykacji całego organizmu. Co więcej, napój ten jest silnym środkiem przeciwbakteryjnym, podwajając tym samym efekt detoksykacji organizmu i eliminując bakterie i toksyny.

3. Poprawia zdrowie kości
Ciało neutralizuje kwasowość krwi, używając wapnia i innych minerałów, co prowadzi do cierpienia na wiele chorób kości, w tym osteoporozę. Te minerały mogą być uzupełniane przez użycie słonej wody, co poprawia zdrowie kości.

4. Poprawia zdrowie skóry
Minerały zawarte w soli, takie jak cynk, siarka, chrom i jod, są bardzo korzystne dla zdrowej skóry. Cynk kontroluje gruczoły olejowe i wspomaga gojenie się ran. Siarka sprawia, że ​​skóra staje się miękka i leczy wyprysk i wysypkę. Chrom chroni skórę głowy przed wysuszeniem. I wreszcie, jod zwiększa metabolizm skóry i podaż tlenu.

5. Promuje utratę wagi
Słona woda wspomaga utratę wagi poprzez zmniejszenie apetytu, więc zapobiega nadmiernemu spożyciu żywności i powstrzymuje apetyt na niezdrową żywność. Tak więc, jeśli regularnie spożywasz słoną wodę, kontrolujesz swój apetyt i szybko schudniesz. Co więcej, twoje ciało będzie absorbować więcej składników odżywczych z spożywanego jedzenia.

6. Leczy stany zapalne
Ilość soli, której organizm potrzebuje i potrzebuje codziennie 8 gramów (półtorej łyżeczki). Ciało popada w kryzys zwany oszczędzaniem sodu, jeśli nie dostarczymy potrzebnej ilości, aby utrzymać równowagę płynów i ciśnienie krwi. Zapalenie może być spowodowane przez ten stan kryzysu z powodu wysokiego poziomu reniny (enzymu) i aldosteronu (hormonu). Gdy organizmowi brakuje soli, poziom reniny i aldosteronu szybko wzrasta.

Kliknij po współpracę tutaj i ćwicz kiedy inni wciąż marzą!Dietetyka

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk