Chcesz Schudnąć z Brzucha? Poznaj te 4 Metody

brzuch i jego problemy

Chcesz Schudnąć z Brzucha? Poznaj te 4 Metody

Kiedy rano się budzisz wszystko wygląda normalnie. Nie jesteś spuchnięta, nie masz dużego brzucha. Do póki nic nie zjesz jest elegancko, ale już pierwszy śniadanie pokazuje, że coś jest nie tak. Do tego brak ruchu i siedzący tryb życia powoduje, że w twoim organizmie jest armagedon.

Ostatnio byłam na badania ginekologicznych + badania krwi ( CPR, ROMA ) i kiedy je zobaczyłam wiedziałam, że jestem najzdrowszą osobą na świecie, a mój lekarz powiedział, że mogę rodzić do 60 – siatki. Ćwiczeniami przedłużyłam sobie mój układ hormonalnych o kolejnych 10-12 lat co jest wielkim sukcesem, a miesiączkę będę miała przez kolejne 13 lat. Wszystko wykazały badania i mój lekarz to potwierdził lekarz. Menopauza mi nie grozi jeszcze przez  długi okres.

Jeśli chcesz być w takiej formie jak ja, zacznij ze mną współpracę klikając tutaj.

1. Metoda pierwszą to sprawdzenie po czym masz wzdęcia i dlaczego. Czy te produkty są gotowane, myte, świeże. To powinno być pierwszym twoim zadaniem. Kontrola jedzenia i nawet zapisywania sobie w zeszycie przez 7 dni. Wprowadzenie korekt do zmiany w jedzeniu to kolejny etap.

2.Metoda druga to co jemy i kiedy. Objętość gazów jelitowych wytwarzanych na drodze fermentacji bakteryjnych zależy od niestrawionych resztek pokarmowych. Im więcej, tym gorzej.

U wielu osób nadmierne spożycie błonnika bywa przyczyną wzdęć oraz nadmiernej produkcji gazów. Błonnik pokar­ mowy jest rozkładany przez drobnoustroje jeli­ towe, co skutkuje zwiększeniem nagromadzenia głównie CO2. Nasiona roślin strączkowych obfitu­jące we włókna roślinne, zwłaszcza celulozę oraz związki siarki są przyczyną zwiększonej ilości ga­zów o nieprzyjemnym zapachu.

Czyli wracamy do metody pierwszej i notujemy sobie po czym i kiedy mamy wzdęcia i duży brzuch.

3 Metoda trzecia to brak badań. Badania laboratoryjne są niezwykle pomocne w wykluczeniu choroby organicznej. Podstawowe badania to zwykle morfologia krwi, markery stanu zapalnego oraz stężenie glukozy i elektrolitów. Do oceny zaburzeń trawienia i wchłaniania węglowo­danów wykorzystuje się badanie kału; obniżone pH oraz obecność substancji redukujących świadczy o nieprawidłowym trawieniu cukrów.

W ce­u potwierdzenia celiakii jako przyczyny wzdęć są wskazane badania serologiczne. Oznaczenie prze­ciwciał, np. typowych dla twardziny, ma zastoso­wanie w diagnostyce chorób układowych.

Zdjęcie przeglądowe jamy brzusznej pozwa­ la wykluczyć ostre stany, takie jak: niedrożność je­lita cienkiego, niedokrwienie jelita grubego, me- gacolon toxicum będące przyczyną wzdęć, które wymaga pilnej interwencji chirurgicznej.

4.Metoda czwarta to odpowiednia dieta i tu wszystko zależy jakie będziesz mieć wyniki badań. Jaką masz w sobie chorobę, a może trzeba tylko zmienić wodę gazowaną na nie gazowaną. Dlatego ważne jest wykonanie metody pierwszej aby zobaczyć jak twoje ciało funkcjonuje, co może, a czego nie może.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk