BRZUCH TO PROBLEM KAŻDEGO Z NAS

wydecia

WZDĘCIA, zwane również gazami czy wiatrami, towarzyszą nam w codziennym życiu i są one normalnym zjawiskiem. Zdrowa osoba oddaje gazy średnio cztery razy. W zależności od indywidualnego systemu trawienia każdego człowieka, składu flory jelitowej, sposobu odżywiani, tolerancji na różne składniki pokarmowe, alergie, gazy mogą wywoływać nieprzyjemne dolegliwości oraz pewien dyskomfort, fizyczny jak i psychiczny.

wydecia3

KŁOPOT KOBIECY

Nadmierne gromadzenie gazów w jelitach jest znane od wieków. Na uczucie przepełnienia w obrębie żołądka i jelit skarży się około 25% zdrowych ludzi, przy czym okazało się, że dolegliwości częściej dokucza kobietą niż mężczyznom. Jeśli gazy sprawiają zbyt wiele kłopotów, to można zmniejszyć ich nasilenie za pomocą odpowiedniej diety. Polecam moja dietę, opracowaną na podstawie wieloletnich doświadczeń przy współpracy z wieloma wybitnymi ludźmi.        www.maggiediet.eu

JAKIE POKARMY WYTWARZAJĄ GAZY

Najbardziej wydajnymi producentami gazów są CUKRY. Gdy spożywamy węglowodany ( cukier, błonnik, skrobia ), wiele z nich nie zostaje strawionych i wchłoniętych. Dostają się do jelita grubego, które jest siedliskiem nieprzyjemnych bakterii. Bakterie te rzucają się na niestrawione resztki pokarmowe produkując gazy w procesie nieprawidłowej fermentacji jelit.

NIEZBĘDNA SELEKCJA W POŻYWIENIU

PAMIĘTAJ stosując dietę zrób obserwacje. Czyli, jeśli zobaczysz, że pokarmy, które spożywamy wywołują gazy, to wyeliminuj je ze swojej diety.

W celu zmniejszenia wzdęć, do pokarmów można dodawać czosnek i imbir. W medycynie te dwie przyprawy są znane jako środek przeciwko wzdęciom.

POKARMY WYWOŁUJĄCE GAZY

wydecia1

Wysoko gazotwórcze-mleko i przetwory mleczne, brokuły, brukselka, kapusta, kalafior, suchy groch i fasola, soja, cebula, rzepa, brukiew.

Umiarkowanie gazotwórcze-jabłka, banany, chleb i inne wypieki, marchewka, selery, bakłażany.

Mało gazotwórcze-jaja, ryby,mięso,drób, oleje, ryż.

JOGURT

Jeden z cudów natury jest jogurt, bowiem bakteria wytwarzająca jogurt trawi cukier mleczy, zanim trafi on do przewodu pokarmowego.

Należy pamiętać o tym, że nadmiar białka w organizmie również prowadzi do wzdęć.

 

wydecia

 

 

 

 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk