Brzuch – Jak Zlikwidować z Dietą i Ćwiczeniami

11 powodów dla których musisz zmienić DIETĘ.

Brak ruchu i wieczorne podjadanie przyczyniają się do wielu chorób w tym duży brzuch. On się z nieba nie wziął tylko od nadmiernego spożycia większej ilości jedzenia i to tego przetworzonego. W dzisiejszych czasach cukier jest wszędzie i dodawany do wszystkiego, a  nadmierne spożycie cukru jest prawdziwą przyczyną wielu poważnych chorób, w tym:

1. Cukrzyca typu 2 – Jest rzeczą oczywistą, że zbyt dużo cukru w ​​diecie może przyczyniać się do poziomu cukru we krwi, zarówno wysokiego jak i niskiego, w zależności od tego, czy jesteś już cukrzykiem i ile go spożywasz.

2. Choroba sercowo-naczyniowa – Chociaż może to być dla ciebie niespodzianką, oprócz cukrzycy, spożycie cukru jest ściśle związane z chorobą serca. W rzeczywistości badania pokazują, że ci, którzy spożywają 25 procent lub więcej swoich dziennych kalorii jako cukru, są dwukrotnie bardziej narażeni na śmierć z powodu chorób serca, niż ci, którzy otrzymują mniej niż 7 procent kalorii z cukru.

3. Przewlekłe zapalenie – cukier jest jednym z największych winowajców przewlekłego stanu zapalnego. Badania pokazują, że spożycie cukru aktywuje wrodzony układ odpornościowy i stymuluje wyższą produkcję prozapalnych cytokin.

4. Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (NAFLD) – Prawdą jest, że nadmierne spożycie cukru napędza rosnące wskaźniki NAFLD, nawet u dzieci. NAFLD może powodować zmęczenie i inne dolegliwości, podkreślając, dlaczego ważne jest wyeliminowanie przetworzonej fruktozy z diety.

5. Niektóre nowotwory – Metaboliczna teoria raka jest tą, którą przypisuję, a badania potwierdzają, że cukier może być bezpośrednio odpowiedzialny za wzrost raka.

Możesz nie zdawać sobie sprawy, że jesz dodatkowy cukier w wielu spożywanych przez ciebie produktach.  Dzieje się tak, ponieważ wiele przetworzonych produktów spożywczych, od przypraw, poprzez płatki zbożowe, do chipsów ziemniaczanych i napojów, zawiera dodane cukry. Kiedy ich uważasz, może to również spowodować wiele innych chorób, takich jak te wymienione poniżej, czy nie czas zastanowić się nad tym, co jest w diecie?

6. Przyrost wagi – wszyscy wiemy, że jeśli zjesz za dużo, przybierze na wadze, ale cukier tylko dodaje do problemu, często podstępnie i bez Twojej wiedzy – zwłaszcza jeśli jesz przetworzone produkty oznaczone jako ” naturalne „ale z ukrytymi cukrami w nich.

7. Uczucia depresji – Jest to kolejna rzecz, której możesz nie zdawać sobie sprawy, ale depresja wiąże się ze stanem zapalnym. W rzeczywistości około jedna trzecia pacjentów z depresją wykazała wysoki poziom stanu zapalnego w swoich ciałach, a ponieważ cukier bezpośrednio wpływa na procesy zapalne w organizmie, połączenie jest jasne.

8. Trądzik i inne problemy skórne – Stan Twojej skóry jest bardzo zależny od tego, co jesz. Jeśli spożywasz produkty bogate w węglowodany i cukry, substancje te mogą niekorzystnie wpływać na produkcję hormonów, które mogą powodować stan zapalny i zwiększać ryzyko wystąpienia trądziku.

9. Starzenie się komórek – Jak wyjaśniam w mojej książce „Tłuszcz na paliwo” i link do teorii metabolizmu raka, który zamieściłem wcześniej na tym blogu, zbyt dużo cukru nie tylko może spowolnić i spowodować zmęczenie, ale może też starzeć się ty szybciej. Jeśli twoje komórki starzeją się zbyt szybko, jesteś także podatny na więcej chorób i chorób.

10. Choroba nerek – Cukier zaburza relacje mineralne w twoim ciele poprzez zakłócanie wchłaniania wapnia i magnezu. Może nawet zwiększyć ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych.

11. Dna moczanowa – Czy wiesz, że fruktoza jest jedynym rodzajem cukru, który podniesie poziom kwasu moczowego w związku z dną? Po raz pierwszy dowiedziałem się o tym, gdy przeprowadziłem wywiad z dr Richardem Johnsonem na ten temat. Dlatego po raz kolejny rozsądne wybory żywieniowe są ważne dla ogólnego stanu zdrowia.

Ta lista zawiera tylko kilka z wielu powodów, dla których zabicie cię za dużo cukru w ​​twojej diecie. Jednym z najlepszych sposobów na odejście od karuzeli cukrowej jest nauczenie swojego ciała spalania tłuszczu na paliwo, na przykład ketogeniczną dietę opisywaną w moim artykule. W połączeniu z przerywanym poszczeniem, możesz zatrzymać się na chronicznej chorobie i dostać się na drogę do zdrowia dodając również do tego trening domowy.

Musisz się spocić i zmęczyć aby zgubić brzuch i ujędrnić ciało. Napisz do mnie jeśli jesteś gotowa na taki wycisk. 

KLIKNIJ TUTAJ

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk