Brazylijskie Pośladki – Moda wśród Polek – Modelowanie Pośladków

Pośladki Brazylijskie - Trening i Dieta

Brazylijskie Pośladki – Moda wśród Polek – Modelowanie Pośladków.

Kanony piękna obowiązujące na świecie, zmieniają się tak szybko, że ja jako instruktor nie nadążam za nimi. Jeszcze na początku obecnego wieku ideałem dla rzeszy kobiet była wychudzona sylwetka lansowana przez czasopisma modowe oraz prezentujące na wybiegach stroje modelki,  więc kobiety masowo przechodziły na rygorystyczne, głodówkowe diety, by pozbyć się niechcianych krągłości. Oczywiście nie mówimy tutaj o jakimkolwiek treningu. Kiedy zaczynałam swoją przygodę z Fitness w 1999 roku to był wielki szał i aktywność fizyczna zaczęła zyskiwać na popularności, a priorytety mocno się zmieniły.

Krągłe pośladki i kanon dużych piersi widać w mediach społecznościowych niemal na każdym kroku. . Nie ulega jednak wątpliwości, że żelazny, duży poślad to obecnie przedmiot pożądania płci pięknej. Jedne idą na łatwiznę i ufają swoim chirurgom, inne nie boją się ciężkiej pracy z obciążeniem w domu lub na siłowni. Tych co nie boją się ciężkiej pracy jest coraz mniej i idą na łatwiznę powiększając sobie kosztem zdrowia.

Amerykańskie gwiazdy i latynoski z Ameryki Południowej zapoczątkowały zmiany w kanonie kobiecej sylwetki oraz preferencje naśladujących je kobiet. Coraz więcej z nich do gabinetu chirurga przychodzi nie po korektę nosa i implanty piersi, ale po pupę jak jej idolka. Trend DUŻEGO TYŁKA  jest wszechobecny w muzycznych teledyskach, instagramowych profilach trenerek fitness, gdzie królują gołe tyłki, które są po operacjach czy osoby, które startują w zawodach fitness bikini na sterydach.

Pózniej  taka osoba oferuje diety i treningi, dodając, że będą miały takie same efekty jak sama uzyskała. Wszyscy chcą szybkich efektów, ale nie myślą o późniejszych  konsekwencjach. Czy mając lat 20-40 zastanawialiście się jak będziesz wyglądać na emeryturze? Czy będziecie zdrowi i czy w ogóle dożyjecie? Ja mając 45 lat często myśle o tym i mając wiedzę dzisiejszą, próbuje was ostrzec przed błędami, jakie możecie popełnić. Robiąc coś szybko, możesz nawet nie dojść do wieku 50 lat, a gdzie tu doczekać emerytury.

O negatywnych konsekwencjach zabiegów zrobiło się głośno po zawieszeniu w obowiązkach pewnego znanego lekarza z Miami. Podczas wykonywanej przez niego operacji pacjentka zmarła.  Według stowarzyszenia American Society of Plastic Surgeons zabieg BBL jest obecnie najbardziej zagrożoną ryzykiem śmierci procedurą poprawiającą urodę. 

Jednym sposobem na zbudowanie mięśni pośladkowych jest tylko i wyłącznie trening siłowy czyli obciążenie na nogi plus dodatni bilans kaloryczny – 2600 kacl i jedziemy!

Grzechy główne budowania masy mięśniowej pośladków.

Wykonywanie bezsensownych typu 500 przysiadów dziennie, oczywiście bez obciążenia. Po pierwsze, zazwyczaj wykonuje się je w taki sposób, że można je śmiało zaliczyć do ćwiczeń aerobowych cardio. Po drugie, nie używamy tu żadnego obciążenia, więc bodziec do wzrostu będzie w sumie żaden. I po trzecie, widać tu doskonale kompletny brak logiki w wykonywaniu takich wyzwań przez osoby nie zaznajomione z tematyką treningów. W jakiś sposób wiele osób wierzy, że wykonanie 500 brzuszków dziennie odchudzi brzuch. Ja kiedyś zrobiłam 5000 tysięcy brzuszków w 2 h, ale konsekwencje były takie, że nie mogłam szyja ruszać.

Brzuch robimy w kuchni, a pośladki z obciążeniem – to jest zasada, której trzeba się trzymać! 

Brak przykładania należytej uwagi do techniki wykonywania ćwiczeń.

Niepoprawne wykonywanie przysiadów czy martwych ciągów przede wszystkim niesie ze sobą ogromne ryzyko kontuzji ( o tym pisałam ostatnio w swoim artykule ). Brak odpowiedniej stabilizacji, napięcia mięśniowego, zły tor ruchu, uciekające do środka kolana – to wszystko spowoduje nie tylko, że nie zbuduje pośladków marzeń, ale że można zrobić sobie krzywdę, wykluczającą z aktywności fizycznej na długie tygodnie czy miesiące. I co wtedy, kilogramy znowu idą do góry, bo nie można nic zrobić…

Dlatego trzeba mieć wsparcie trenera osobistego przez przynajmniej 3 miesiące aby pokazał czy nauczył jak poprawnie wykonać dane ćwiczenie. Płacąc za wiedzę, omijasz kontuzje i większe opłaty związane z kontuzjami czy lekarstwami, które w Polsce nie są tanie.

Ćwiczenia bez odpowiedniego obciążenia, nie przyniosą skutku. Dlatego u mnie kobiety/panie ćwiczą tylko z obciążeniem aby uzyskać idealny efekt. Kliknij tutaj po współpracę!  Musisz nałożyć duży ciężar, aby był efekt i nie należy się oszczędzać – ma być ciężko! Oczywiście nie nakładając od razu na pierwszym treningu ciężaru maksymalnego, ale stopniowo Zwiększając progresywnie. Czyli jet nam potrzebny czas na zbudowanie pośladków czy zgubienie brzucha, tkanki tłuszczowej.

Brak umiejętności angażowania Mięśni pośladkowych.

Duża liczba ćwiczących nie potrafi wykonywać ćwiczeń w taki sposób, by angażować mięśnie pośladkowe – przez co w ćwiczeniach pracę przejmują nogi, często w towarzystwie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. O ile w pierwszym przypadku ryzykuje się po prostu większymi czworogłowymi, o tyle w drugim błędy są stricte techniczne i wzrasta ryzyko kontuzji. Kliknij tutaj po współpracę!

Nie przykładanie uwagi do czasu, w jakim mięsień pozostaje w napięciu to poważny problem u wszystkich kobiet. Machanie nogą w tył czy w bok nie jest dobrym ćwiczeniem na pośladki, ale już szybkie odwodzenie i przyrodzenie z kilkusekundowym napięciu mięśniowego oraz powolnym powrotem do pozycji wyjściowej zrobi już kawał dobrej roboty.

Brak nadwyżki kalorycznej.

Unikacie jedzenia i wcinacie sałatki czy same warzywa i owoce. To kolejny błąd, który popełniacie. Pośladki, jak każde inne mięśnie w ciele by rosnąć potrzebują spowodowanych treningiem uszkodzeń mechanicznych oraz kalorycznej nadwyżki, która wykorzystana zostanie do budowy masy mięśniowej.Trzeba pamiętać o tym, że samo wzmocnienie pośladka i poprawa jego kształtu to jedno, ale jeśli chcemy zwiększyć obwody w tej części ciała, to postępujemy tak, jak przy innych – konieczna jest większa ilość węglowodanów i białka z jedzenia, a nie suplementy. Nie musi być ogromny, ale bez niego rozbudowa nie będzie możliwa.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk