Borówki

BOROWKI

Borówki ! Po wielu latach badań nad przeciwutleniaczami borówki i ich potencjalnych korzyści dla układu nerwowego i dla zdrowia mózgu, jest ekscytujące nowe dowody pokazują, że jagody mogą poprawić pamięć. W badaniu z udziałem starszych dorosłych (średnia wieku 76 lat), 12 tygodni codziennego spożycia borówki wystarczyło, aby poprawić wyniki w dwóch różnych testach funkcji poznawczych w tym pamięci. Podczas gdy uczestnicy badania spożywane jagody w postaci soku, trzy czwarte jagody były używane do każdej szklanki soku. Jako uczestnicy spożywane między 2 do 2-1 / 2 filiżanki każdego dnia, uczestnicy rzeczywiście otrzymali bardzo obfite ilości owoców. Autorzy tego badania byli zachwyceni wynikami i zasugerowali , że jagody mogą okazać się korzystne nie tylko dla poprawy pamięci, ale na spowolnienie lub opóźnianie wystąpienia innych problemów poznawczych, często związanych z procesem starzenia się.BOROWKI
Z nowych badań jasno wynika, że możemy zamrozić jagody, nie robiąc szkody dla ich delikatnych antyoksydantów antocyjanów. Nie ma wątpliwości, o delikatnej naturze wielu przeciwutleniających składników odżywczych znajdujących się w jagodach. Przeciwutleniacze te obejmują wiele różnych rodzajów antocyjanów, kolorowe pigmenty, które dają wiele żywności swoje cudowne odcienie niebieski, fioletowy i czerwony. Ustalenia te są świetne wieści dla wszystkich, którzy kupują tego typu świeżych owoców w sezonie i chce cieszyć się nimi przez cały rok. Są również dobra wiadomość dla każdego, kto ma ograniczony dostęp do świeżych jagód i nie można ich znaleźć w sekcji zamrażarki.
Owoce w ogóle są za małe w odniesieniu do ich indeks glikemiczny (GI). GI jest powszechnym sposobem identyfikacji potencjalnego wpływu żywności na nasz poziom cukru we krwi. Ogólnie, żywność o GI 50 lub poniżej uważa się za „niski” pod względem wartości indeksu glikemicznego. W porównaniu do innych owoców, jagody nie są szczególnie niskie pod względem geograficznym. Badania pokazują GI dla borówki jak spada gdzieś w przedziale 40-53 ale owoce takie jak jeżyny, maliny i truskawki mają niższa punktacje 30 do 40. Jeśli chcesz, aby zmaksymalizować korzyści przeciwutleniające z jagodami, przejdź na organiczny! Ostatnie badania bezpośrednio porównano całkowitą zdolność antyoksydacyjną w porównaniu z metodami ekologicznymi nie ekologicznymi owoców borówki wysokiej i znalazłem kilka bardzo imponujące wyników dla ekologicznych jagód. Ekologicznymi borówki okazało mieć znacznie wyższe stężenia wszystkich przeciwutleniaczy fenolowych i antocyjanów niż tradycyjnie uprawianych jagody, a także znacząco wyższe całkowite zdolności antyoksydacyjne.

 

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)


Email :
Imię :

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk