Bolą Cię Plecy – Zrób Ten Trick – Ból Znika

Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś bólu nerwu kulszowego, wiesz, jak to jest nie do zniesienia. Przyczyną występowania rwy kulszowej są m.in. urazy ciała, zwężenie kręgosłupa i pęknięcie dysku. Kiedy odczuwasz ból nerwu kulszowego, najpierw musisz sprawdzić biodra i dolną część pleców. Niezbędne jest również rozciągnięcie, dzięki czemu biodra będą się obracać i odczuć ulgę.

Kiedy nerwy kulszowe przechodzą przez mięsień, zwykle pojawia się zespół gruszkowaty, który powoduje ból w biodrach i dolnej części pleców. Wiele osób dotkniętych tym bólem często stosuje różne leki, np. środki przeciwbólowe. Takie leczenie jest na chwilę. Możesz jednak wypróbować wiele ćwiczeń, aby uchronić się przed innymi skutkami ubocznymi.

Każdy myśli, że jak bolą plecy, to nie można nic ćwiczyć. Udajesz się do lekarza, a on daje cie L4 tabletki i z orzeczeniem – odpoczywaj! Rozciąganie poranne czy wieczorne to twoje lekarstwo, przeciw bólowe tabletki dają ulgę na godzinę. Oczywiście z wiekiem jest ciężko zacząć ćwiczyć, a co dopiero systematyczne się rozciągać.

Ludzie się boją ćwiczyć, nie che im się i sięgają po najprostrzą formę leczenia…TABLETKI, a to póniej odbija się na inne choroby. Nie zrozumiesz do póki tego nie doświadczysz. Chorób jest coraz więcej i będzie, Czy ty chcesz sobie pomóc? To już zostawiam Tobie do przemyślenia.

Zróbmy sobie ćwiczenia, są proste, ale naprawdę pomagają.

1.Usiądz w rozkroku i delikatne pochyl się do przodu. Nic na siłę. Możesz przytrzymać skłon na 5 sekund. Wykonaj kilka skłonów.

2.Leżąc na plecach przenieś nogi na jedną stronę 10 razy i na drugą stronę.

3.Siedząc na macie możesz zrobić skręto na jedną stronę i drugą po 10 razy.

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk