Ból w kości ogonowej – jak sobie z tym poradzić?

boli cię kręgosłup

Ból w Kości  ogonowej (kokcydia) może być spowodowana długimi godzinami siedzenia np. w pracy lub samochodzie, obrażeniami spowodowanymi przez sporty kontaktowe lub powtarzającym się stresem, nadwagą i porodem. Podczas gdy silny ból musi być leczony przez lekarza, łagodny ból może być leczony gorącymi i zimnymi okładami i prawidłową postawą. Jeśli masz pracę biurową, rób częste przerwy. Ćwiczenia online Skype, które dobieram indywidualnie  stanowią wzmocnienie kręgosłupa i kości ogonowej.

Traktuj ból kości ogonowej przy pomocy tych naturalnych środków jak;

Zmień swoją postawę przy siedzeniu
Użyj ciepłych i zimnych okładów
Noś luźne ubrania
Trenuj codziennie po pół godziny rozciąganie

Początek dolegliwości bólowych może być podstępny, co przekłada się na relatywnie długi okres czasu, jaki upływa od momentu ujawnienia się pierwszych objawów do postawienia ostatecznego rozpoznania. Pacjenci zwykle skarżą się na ból kości ogonowej oraz otaczających tkanek, bez współistniejących dolegliwości ze strony dolnego odcinka pleców, czy promieniowania do sąsiadujących okolic anatomicznych. Dokładna lokalizacja bólu rzutuje na staw krzyżowo-guziczny lub ruchomy segment kości ogonowej, natomiast sam ból może zostać wyzwolony przez przyjęcie pozycji siedzącej (na nogach lub pośladkach). Jeśli dolegliwości utrzymują się przez okres dłuższy niż dwa miesiące – mówimy wtedy o bólu przewlekłym.

Kokcygodynia (ang. coccydynia, coccygodynia) to zespół bólowy kości guzicznej. Jest schorzeniem charakteryzującym się występowaniem przewlekłego bólu w okolicy kości ogonowej, który nasila się po przyjęciu pozycji siedzącej. Kokcygodynia częściej występuje u kobiet, zwłaszcza w młodym i średnim wieku. Początek dolegliwości bólowych może być podstępny, co utrudnia szybkie, jednoznaczne rozpoznanie.

Przyczyny bólu kości ogonowej to:

  • Słaba pozycja siedząca
  • Ciężki upadek, szczególnie w tył
  • Przypadkowe obrażenia podczas uprawiania sportów
  • Powtarzający się stres podczas jazdy na rowerze lub podczas wiosłowania
  • Otyłość lub nadwaga
  • Związany z wiekiem spadek elastyczności kręgosłupa
  • Infekcje

Jedno z lepszych ćwiczeń rozciągających jest pokazanie na zdjęciu.

Ta poza stanowi delikatne rozciąganie, który koncentruje się na dolnej części pleców i kości ogonowej.

Wykonanie.

Usiądź na piętach. Twoje kolana powinny być lekko rozstawione, a palce ułożone razem.
Wdychaj obiema rękami wyciągniętymi w górę.
Zrób wydech i idź do przodu. Naciśnij dłonie, ramiona i czoło na macie.
Zrelaksuj się w tej pozycji i obserwuj swój oddech. Całkowicie rozluźnij mięśnie.
Wdychaj, czekaj i podnoś obie ręce razem z ciałem.
Wykonaj wydech i zwolnij i wróć do początkowej pozycji.

Jeśli odczuwasz jakiś dyskomfort, natychmiast powiadom swojego trenera.

Kifoza: zaburzenie kręgosłupa spowodowane postawą, genami, traumą i starzeniem się

Kifoza to zaburzenie kręgosłupa, które sprawia, że ​​jest nieprawidłowo wygięty na zewnątrz, co sprawia, że ​​górna część pleców wydaje się zaokrąglona na zewnątrz (zaokrąglona) lub nawet zgarbiona. Objawy mogą obejmować zaokrąglenie ramion, zauważalny garb na górnej części pleców, zmęczenie, sztywność kręgosłupa, obcisłe ścięgna udowe i łagodny ból pleców. Jeśli zakrzywienie postępuje z czasem, możesz również stracić czucie, osłabienie, mrowienie lub drętwienie nóg, a nawet mieć trudności z oddychaniem i duszność.

Kifoza może być wynikiem złej postawy (kifozy posturalnej), genetyki (wrodzona kifoza) lub nieprawidłowości rdzenia kręgowego (kifoza Scheuermanna). Pierwsze dwie formy problemu mają tendencję do wprowadzania go w wieku dojrzewania i zwykle nie wymagają żadnych zabiegów, ponieważ nie ma większych skutków ubocznych. Jednak ćwiczenia specjalne i usztywnienie mające na celu wzmocnienie kręgosłupa mogą pomóc, jeśli twój stan jest zły. U dorosłych, kifoza może być wynikiem urazowego uszkodzenia, które powoduje złamanie jednego lub więcej kręgu (kifoza pourazowa) lub starzenie się i powiązane problemy takie jak złamania kręgosłupa, osłabienie mięśni i osteoporoza (kifoza związana z wiekiem).

Kifoza związana z urazem może powodować chroniczny obrzęk, szczypnięcia nerwowe, zmęczenie mięśni wokół kręgosłupa, postępującą degenerację kręgosłupa i trudności w zasiadaniu. Te ostatnie mogą oznaczać kłopoty z poruszaniem się i wykonywaniem normalnych czynności, sztywnością, zmniejszeniem wzrostu i bólem.

Obserwuj moją stronę, a juz niedługo wstawie trening jak ćwiczmy w domu przy zaburzeniach kręgosłupa, ale najlepiej jak napiszesz do mnie i umówisz się ze mną na treningi online. Samemu ko kontrolować czy wszystko co robimy, robimy dobrze. Absolutnie nie wykonuj nic bez zgody lekarza lub jeśli coś cię boli na treningu. Wszystko musi być pod kontrolą.

m.klos@mataleo.eu   >>> napisz do mnie <<<

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk