BŁĘDY TRENINGOWE – JAK SOBIE Z NIMI RADZIĆ

Wypij ten napój a zobaczysz co sie stanie - Gosia Klos

BŁĘDY TRENINGOWE – JAK SOBIE Z NIMI RADZIĆ. W tym artykule znajdziesz największe popełniane błedy, jakie popełniają ludzie, jeśli chodzi o utratę wagi.

1. Długi trening cardio

Wszyscy wiemy, że trening cardio jest doskonały dla naszego układu sercowo-naczyniowego, a także pomaga nam uzyskać pożądane ciało. Ale nigdy nie powinniśmy robić cardio długo. Jeśli ćwiczymy więcej niż 1h, może to powodować negatywne skutki dla naszego organizmu. Regularnie korzystaj z cardio, ale nigdy nie przekraczaj limitu. Najlepiej zrobić kardio po treningu siłowym.

2. Dieta niskokaloryczna

Wielu z nas wie, że diety niskokaloryczne są zdrowe, ale jeśli chodzi o treningi, nasz organizm potrzebuje więcej tłuszczów i węglowodanów do prawidłowej pracy. W takich przypadkach, jeśli nie zużyjemy wystarczającej ilości tłuszczów czy węglowodanów, może to poważnie wpłynąć na nasze zdrowie. Więc jeśli pójdziesz na siłownię, staraj się mieć odpowiednią dietę bogatą w białka i tłuszcze, węglowodanów. Zjedz więcej jajek, łososia, awokado i mięsa, kaszy jaglanej.

3. Brak wody pitnej podczas treningu

Niektórzy ludzie nie piją wody podczas treningu. Ale to naprawdę duży błąd. Nasz organizm traci dużo płynów i do prawidłowej pracy potrzebuje dużej ilości wody. Więc nie zapomnij wziąć 2 L butelki  z wodą, gdy idziesz na siłownię lub trenujesz w domu.

4. Ćwiczenie na pustym lub pełnym brzuchu

Jeśli ćwiczysz na pusty lub pełny żołądek, to duży błąd – przynajmniej na początku Waszej przygody z treningiem. Możesz odczuwać mdłości lub nie będziesz miała dość energii, aby ukończyć ćwiczenia. Jeśli chcesz mieć produktywny trening, powinieneś zjeść posiłek na 2 godziny przed pójściem na siłownię lub treningu w domu.

5. Rozciagaj się

Zaleca się rozciąganie mięśni przed treningiem i po treningu. W ten sposób rozluźnisz mięśnie i zmniejszysz ból. Po rozciągnięciu poczujesz się znacznie lepiej, a twoje ciało będzie naprawdę wdzięczne za to.

6. Codzienne treningi

Kiedy chcemy stracić wagę, ćwiczymy codziennie i naprawdę wyczerpujemy nasze siły. Uważamy, że w ten sposób uzyskamy oczekiwane wyniki. Ale potwierdza się, że ludzie, którzy ćwiczą co drugi dzień, osiągają lepsze wyniki niż inni, którzy ćwiczą każdego dnia. Nasze ciało potrzebuje przerwy pomiędzy ćwiczeniami i prawidłowego snu, więc zachowaj ostrożność podczas planowania treningu.

7. Jedzenie więcej

Musimy wytrwale dbać o jedzenie, które spożywamy, jeśli chcemy stracić na wadze. Możemy regularnie chodzić na siłownię, ale jeśli zjemy dużo jedzenia,  osiągniemy najlepsze wyniki. Zaleca się spożywanie w małych porcjach i spożywanie większej ilości białek, węglowodanów co 3 godziny. Unikaj słodyczy, fast foodów, napojów gazowanych i alkoholu. Wyniki będą oczywiste.

Pamiętaj, że im więcej jesz, tym szybciej chudniesz.

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a zobaczysz, jak spełnią się twoje marzenia. 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój trener i dietetyk

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk