Jak walczyć z alergiami – 7 naturalnych środków

alergie

Jak walczyć z alergiami – 7 naturalnych środków. Alergie powodują, że nos jest ciągle podrażniony lub jest wypchany, oczy swędzą, a na skórze robią się czerwone plamy. Żaden z tych objawów nie jest przyjemny. W rzeczywistości mogą być wręcz uciążliwy. Środki zaradcze dostępne bez recepty mogą dać ci ulgę, ale co zrobić, gdy zabraknie Ci leków lub nie lubisz przyjmować leków?
Jest dla ciebie nadzieja! Poniżej przedstawię Ci 7 naturalnych sposobów walki z alergiami. Wypróbuj je i sprawdź, które z nich działają najlepiej dla Ciebie.

1. Zielona herbata.  Zielona herbata jest antyhistaminą natury i działa tak samo dobrze jak leki dostępne tabletki bez recepty. Kluczem jest zacząć pić dwa tygodnie przed rozpoczęciem sezonu alergii i pić 2 filiżanki dziennie.


2. Lepiężnik. Kolejnym ziołem, które może przynieść ulgę, jest lepiężnik różowy. „Ma najlepsze wyniki wśród ziół stosowanych w alergiach na pyłki roślin” – czytamy w „Reader’s Digest” i ma tę dodatkową zaletę, że nie powoduje senności. Jedyny problem jest to, że ​​jeśli masz uczulenie na ambrozję, nagietki lub stokrotki, możesz mieć reakcję alergiczną na lepiężnik.


3. Korzeń lukrecji. Używana swobodnie przez chińską medycynę w leczeniu wielu dolegliwości, korzeń lukrecji może być przydatny, jeśli próbujesz przełamać alergiczny kaszel, mówi WebMD. Narodowa Biblioteka Medycyny USA ostrzega przed używaniem zbyt dużo, ponieważ może mieć poważne skutki uboczne, dlatego należy zasięgnąć zaleceń dotyczących dawkowania od lekarza.


4. Akupunktura. Dla tych, którzy cierpią na alergiczny nieżyt nosa, Klinika Mayo zaleca wypróbowanie akupunktury dla ulgi.


5. Płukanie nosa. Możesz użyć
 wodę z roztworem soli fizjologicznej, aby pomóc wypłukać alergeny z jamy zatok. Zalecam stosowanie wody destylowanej, aby nie dodawać niepotrzebnych bakterii ani minerałów do jamy zatok.


6. Dieta. Aby otworzyć zatoki, jeśli są zatkane, możesz spróbować jedzenia pikantnych potraw. Zalecam pieprz cayenne, gorący imbir, kozieradkę, cebulę i czosnek.


7. Karmienie piersią. Jeśli w rodzinie występują alergie, najlepszym sposobem, aby nie przekazywać ich swoim dzieciom, jest karmienie piersią. Badanie opublikowane przez Narodową Bibliotekę Medyczną U. S. w 2007 roku pokazuje ostateczny związek między karmieniem piersią, a zapobieganiem alergiom u dzieci.

Alergie nie muszą mieć przewagę nad Twoim ciałem. Walcz naturalnie! Zwycięstwo może w końcu być twoje. DZIAŁAJ.

Jeżeli spodobał Ci się wpis, udostępnij go 😉

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Dietetyk

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk