Ćwiczenia, które pomagają wzmocnić siłę w kolanach

kolano ból

Ćwiczenia, które pomagają wzmocnić siłę w kolanach. Kolano Twoje jest ciągle obciążone – biegnie przez cały czas, wspinając po schodach i chodzenie codziennie. Oprócz codziennego szlifowania, wiele osób nie koncentruje się na wzmacnianiu swoich kolan podczas aktywnego działania, nawet jeśli funkcja kolana jest konieczna dla wielu innych ruchów i ćwiczeń.

Jeśli doświadczyłaś bólu lub osłabienie kolana, nie jesteś sama.  Ból kolana jest DRUGIM BÓLEM PO BÓLU PLECÓW.  Jeśli masz poważny ból lub osłabienie kolana, porozmawiaj ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek schematu ćwiczeń. Mogłabyś pozrywać mięśnie lub więzadła więc jakakolwiek praca przy jakichkolwiek ćwiczeniach jest wręcz niebezpieczna.

1. Schody

Wspinaj się po schodach, zamiast wybierać  windę. Jest to ważne dla tych, którzy mają słabe kolana. Powili małymi kroczkami zacznij od pierwszego pietra i codziennie dodaj po jednym piętrze.  Stawy i więzadła wzmocnisz i zgubisz zbędne kilogramy.

2. Rozciąganie  przy użyciu ręcznika

Wzmacnianie kolan to również budowa otaczających je mięśni, które pomogą ci wspierać działanie kolan, więc nie zapominaj o mięśniach cieląt. Możesz to zrobić łatwo, zwijając matę lub ręcznik do jogi i umieszczając go przed stopami. Umieść palce na zwiniętym ręczniku, aby lekko je podnieść. Palce u nóg ciągnij do przodu i  Trzymaj jedną minutę. Powtórz tak 4 razy.

3. Wyciągi na nogi BOSU

Piłka BOSU jest połową piłki do ćwiczeń, która jest dołączona do platformy, Możesz użyć tej piłki, aby wzmocnić małe mięśnie łączące w kolanie z prostym ćwiczeniem. Stań boso na górze piłki BOSU  na zaokrąglonym wierzchołku. Balansuj się i trzymaj przez trzy minuty na nogę. Na zdjęciu jest kilka innych propozycji, które możesz wykorzystać.  Na każde ćwiczenie zrób sobie po 1 min. i zwiększaj każdego tygodnia.

 

Elastyczność – możliwość rozciągnięcia mięśni i ścięgien na całą ich długość oraz pełny zakres ruchu stawów. Ćwiczenia zmniejszają gęstość mięśni i zapobiegają ograniczeniu pełnego zakresu ruchów, które może nastąpić w związku ze zmniejszeniem aktywności, osłabieniem lub spastycznością. Bez ćwiczeń narażamy się na niebezpieczeństwo pojawienia się przykurczy. Stawy wówczas są jakby „zamrożone”, nieruchome, a każdy ruch sprawia ból.

Wzmocnienie siły mięśni – można je uzyskać, podnosząc kończynę, ciężarki
albo napierając, na przykład na ścianę, z użyciem ciężarków lub elementów elastycznych. Ćwiczenia wzmacniające pomagają zmniejszyć uczucie zmęczenia.

Wytrzymałość – prawidłowa praca serca i wydolność płuc. Ćwiczenia aerobowe sprawiają, że serce i płuca pracują pod większym obciążeniem. Wzmacniana jest ich wytrzymałość, zmniejsza się ryzyko rozwoju chorób serca, między innymi dzięki wpływowi na poziom cholesterolu we krwi. Do ćwiczeń wytrzymałościowych należą: chodzenie, pływanie oraz ćwiczenia na cykloergometrze.

Zapraszam do współpracy 

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk