Jak zacząć treningi w klubie fitness – Damian Lisinski

treningi onlie

Jak zacząć treningi w klubie fitness lub na siłowni.

Jak zacząć treningi w klubie fitness – Damian Lisinski. Wielokrotnie widuje dziewczyny na siłowni, które próbują coś ze sobą zrobić. Wędrują od maszyny do maszyny, od bieżni do rowerka i powrotem…

Pierwszą rzeczą jaką powinnaś zrobić po wejściu do Fitness Klubu lub siłowni, jest zapytanie o instruktora. Instruktor ten powinien przeprowadzić z Tobą wywiad, co do Twojej kondycji, stanu zdrowia i celu jaki chcesz osiągnąć po przez ćwiczenia. Bo cele mogą być różne, najczęściej jest to utrata nadmiernej wagi. Według zebranych informacji, trener wyznaczy dla Ciebie trening, omówi go i pokaże jak używać urządzeń.

Gdy jednak nie masz możliwości skorzystać z porad instruktora, podpowiem Ci co i jak należy zrobić, zaczynając przygodę z treningami na konsultacji online lub osobiście w UK.

Co założyć na siebie; getry lub bojówki, by nie ograniczały Twoich ruchów, podczas ćwiczeń na nogi i pośladki, do których będziesz pewnie przywiązywać dużą wagę. Następnie, koszulka na ramiączkach lub t-shirt. I rzecz na która dziewczyny nie zwracają uwagi, bluza, nie koniecznie gruba, wkładana przez głowę lub zapinana na suwak. Bluza ma bardzo istotne znaczenie, ze względu na utrzymanie temperatury ciała, która do treningu powinna być lekko podniesiona. Buty, sportowe oczywiście o miękkiej podeszwie, sznurowane, lub wkładane,

Jeśli jesteś już gotowa, trening czas zacząć!

Trening Twój powinien się składać z;

-ROZGRZEWKI

-ĆWICZEŃ SIŁOWYCH

-CARDIO

Jeśli masz jakiekolwiek problemy ze zdrowiem, które mogą mieć wpływ na trening lub z nim kolidować, powinnaś to skonsultować z Instruktorem.

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, zacznijmy trening. Opisany pokrótce trening powyżej, jest to standardowy trening na poprawę sylwetki i pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej.

ROZGRZEWKA. Nieodzowny element każdego treningu, podnoszący temperaturę ciała, przygotowujący do treningu, zapobiegający kontuzjom i poprawiający wydajność organizmu w trakcie treningu. Rozgrzewka powinna trwać 5 do 10 minut, być dosyć intensywna. W większej części może to być bieżnia, rowerek, cross-trainer lub wioślarz. Dwa ostatnie urządzenia polecam bardziej, ze względu na zaangażowanie większej ilości partii mięśniowych, angażujący w większym stopniu nasze ciało. Po rozgrzewce na jednej z maszyn, powinnaś wykonać kilka ćwiczeń dogrzewających stawy, czyli wymachy ramion w przód, w tył, kręcenie biodrami, obroty kolan do wewnątrz, na zewnątrz, dogrzanie nadgarstków i stawów skokowych, wykonując po kilka obrotów do wewnątrz i na zewnątrz.

Po rozgrzewce, czas na ćwiczenia siłowe, ćwiczenia raczej na maszynach, rzadziej z wolnymi ciężarami, czyli ze sztangielkami, lub lekkimi sztangami. Ćwiczenia siłowe nie spowodują bardzo widocznego przyrostu mieści i nie będziesz wyglądać jak facet. Faceci muszą bardzo bardzo się starać, by zwiększyć wielkość swoich mięśni. Dla kobiety, trening siłowy ma około siedem razy mniejszą skuteczność, co do rozrostu mięśni, ale poprawiają ich wygląd i nadają sylwetce smuklejszy kształt. Skutkiem treningu siłowego, jest spalanie cukru w organizmie, co jest koniecznym warunkiem do spalenia tkanki tłuszczowej, podczas późniejszego cardio.

Same ćwiczenia siłowe przynoszą bardzo mały skutek, co do spalenia nadmiernego tłuszczu jaki cardio bez poprzedzających ćwiczeń siłowych przynosi nie za duży skutek, spalając tkankę tłuszczową. Trening siłowy dla początkujących, będzie to „trening obwodowy” powinien składać się jednego lub dwóch ćwiczeń na daną partię mięśniową, w zależności, które to będą partie. Każde ćwiczenie powinno składać się z 3 serii po 12 powtórzeń z małymi ciężarami. Ilość powtórzeń i serii może być lekko zmieniana w zależności od indywidualnych predyspozycji i kondycji.

Trening powinnaś zacząć od ćwiczeń od największych mięśni, jakimi są nogi i pośladki, czyli zaczynasz od przysiadów 😉 Stopniowo przechodząc do ćwiczeń pleców ramion i klatki piersiowej i możesz zakończyć ćwiczeniami na brzuch. Na sam koniec wykonaj kilka ćwiczeń rozciągających.

Po treningu siłowym czas na cardio. Cardio jest ćwiczeniem mało intensywnym i długotrwałym, wykonywany ma jednym urządzeniu. Czyli biegając na bieżni, lub ćwicząc na cross-trainer, powinnaś zachować niezbyt intensywne tempo, które sprawi, że Twoje tętno będzie ok. 130, w zależności od kondycji, może ono być niższe lub wyższe. Praktycznym wyznacznikiem tempa cardio, będzie Twój oddech, powinnaś utrzymać tempo, które spowoduje lekkie przyspieszanie oddechu, ale pozwoli Ci regularnie mówić, rozmawiać. Gdy tempo jest zbyt niskie, lub zbyt wysokie,  ćwiczenie w mniejszym stopniu przyczynia się do spalania tłuszczu. Czas cardio powinien wynosić od 20 do 45 minut, w zależności o kondycji, ale ze wskazaniem na ten dłuższy czas.

Po zakończonym cardio, czas na zimny prysznic, poprawiający krążenie, i wzięcie niezbędnych suplementów. Wszystkie informacje na temat współpracy znajdziesz na naszej stronie dietetyka.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg i Damian Lisinski

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk