9 wskazówek od naukowców pomagające schudnąć bez wyczerpania diety

brzuch

9 wskazówek od naukowców pomagające schudnąć bez wyczerpania diety. Jest bardzo mało osób, które mogą szczerze powiedzieć, że nigdy nie próbowały schudnąć w pewnym momencie. Według naukowców z Penn State College tylko jednej na 6 osób udało się schudnąć i nie dopuścić do tego. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka prostych zasad, których można przestrzegać, aby poprawić statystyki i pomóc sobie uzyskać ciało, którego chcesz!

Zastosowałam się do wykazu naukowo potwierdzonych faktów, które mogą mieć pozytywny wpływ na proces odchudzania.

1. Dodaj zdrowe tłuszcze do swojej diety.

Próbując zmniejszyć liczbę spożywanych kalorii, rozsądne wydaje się zaprzestanie jedzenia takich produktów, jak orzechy, nasiona, ser i masło. Tłuszcze trawią się jednak wolniej i potrzebują  więcej czasu niż białka i węglowodany, więc uczucie głodu nie będzie Ci przeszkadzać na dłużej.

Ponadto jednonienasycone tłuszcze pomagają organizmowi trawić likopen, luteinę i beta-karoten.

2. Nie przeceniaj utraty kalorii podczas aktywności fizycznej.

Naukowcy odkryli, że osoby z nadwagą często przeceniają liczbę spalonych kalorii podczas ćwiczeń. W rezultacie pozwalają sobie jeść więcej jedzenia, myśląc, że spędzili dużo energii. Tak, powinnaś jeść po treningu, ale nie przekraczaj limitu dziennego spożycia kalorii. W przeciwnym razie cały punkt ćwiczeń zostanie utracony.

3. Dokładnie umyj owoce i warzywa.

Owoce i warzywa mogą faktycznie być przyczyną przybierania na wadze, jeśli się ich nie umyje. Powodem jest to, że pozostałe pestycydy mogą spowolnić metabolizm, co może spowodować przyrost masy ciała. Te chemikalia mają chronić żywność przed pasożytami, ale ostatecznie mają negatywny wpływ na zdrowie ludzi.

Pestycydy zaburzają czynność tarczycy, co prowadzi do nierównowagi hormonalnej. Naukowcy sądzą, że niszczą także mitochondria – części komórek, które zamieniają spożywane jedzenie w energię.

4. Wdychaj zapach oliwy z oliwek.

Niemieccy naukowcy odkryli, że dodanie oliwy z oliwek do jedzenia może sprawić, że poczujesz się szybciej najedzona. Okazuje się również, że nawet zapach oliwy z oliwek wydłuża czas, gdy poziom cukru jest stabilny, więc nie czujesz głodu. Włoskie oleje zawierają największą ilość substancji chemicznych, które blokują uczucie głodu.

5. Jedz z przyjemnością.

Nasz apetyt jest regulowany przez hormon zwany greliną. Jego poziom wzrasta, gdy jesteś zestresowana, a zmniejsza się, gdy odczuwasz przyjemność z jedzenia. Innymi słowy, jeśli odczuwasz przyjemność podczas jedzenia czegoś, wkrótce nie poczujesz głodu. A jeśli ledwie możesz coś zjeść, wcześniej staniesz przed otwartą lodówką.

Jeśli więc nie lubisz jedzenia, zamień je na coś, co lubisz.

6. Wybierz odpowiedni makaron.

Indeks glikemiczny reprezentuje wzrost poziomu cukru we krwi 2 godziny po jedzeniu. Im niższy wskaźnik, tym wolniej cukier dostaje się do krwi. Tak więc organizm wytwarza mniejsze dawki insuliny w celu przetworzenia cukru.

Jeśli jednak dużo cukru dostanie się szybko do krwi, ciało będzie musiało wyprodukować dużą ilość insuliny, co wyśle sygnał do mózgu, że czas znów jeść. Tak więc produkty o niskim indeksie glikemicznym są lepsze dla tych, którzy próbują schudnąć. Kliknij tutaj po taką dietę.

Jak się okazuje, różne rodzaje makaronów mają inny indeks glikemiczny. Według naukowców najlepszą opcją jest spaghetti, a najgorsze to makaron.

7. Weź wapń, jeśli nie możesz trawić produktów mlecznych.

Wiele osób nie toleruje laktozy, więc po prostu całkowicie wykluczają nabiał ze swojej diety. Jednak według naukowców ser, mleko i twaróg są świetnymi źródłami wapnia, które pomagają przyspieszyć metabolizm tłuszczów. Waga uczestników eksperymentu, którzy wzięli wapń, spadła o 26% do 70%.

Jeśli więc nie tolerujesz laktozy, spróbuj zażywać wapń i witaminę D.

Kliknij Tutaj po współpracę!

8. Zjadaj solidne posiłki rano.

Naukowcy wiedzą, że śniadanie jest konieczne przez długi czas. Teraz badają jedzenie na talerzu i jego wpływ na nasze ciała. Na przykład udowodnili, że wydajność białka wzrasta, gdy jest on spożywany w postaci stałej. Wniosek jest prosty: jeśli zjesz twarożek zamiast koktajlu, później poczujesz głód.

9. Jedz ciemną czekoladę.

Jak się okazało, czekolada nie tylko pozytywnie wpływa na twoje zdrowie, ale może również pomóc w utracie i utrzymaniu wagi. Naukowcy odkryli, że osoby na diecie niskowęglowodanowej, które jedzą małe ilości ciemnej czekolady, nie odzyskują utraconej wagi.

Czy masz własne sztuczki, które pomagają schudnąć? Powiedz mi o nich w sekcji komentarzy poniżej!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk