9 Błędów które Popełniasz Ćwicząc – Poznaj Prawdę

9 Błędów, które Popełniasz Ćwicząc – Poznaj Prawdę

Kiedy codzienne wyjazdy na siłownię nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, warto zastanowić się, czy wszystko, co robisz, robisz dobrze. Lista podstawowych błędów składa się z 9 pozycji. Wszystkie z nich są nieodłączne dla nas na tych lub innych etapach i będą miały wpływ nie tylko na nowicjuszy w tej materii.

Jeśli przyznasz się do takich błędów, możesz zapomnieć o idealnej sylwetce.

#1. Długie cardio

Wiele osób uważa, że ​​to bardzo dobra sprawa dla twojego serca. Jednak tylko kontynuacja przedłużonej sesji cardio może negatywnie wpłynąć na układ sercowo-naczyniowy. Treningi Kadrio powinny być obecne w Twoim życiu, ale z umiarem. DOdaj trening siłowy.

#2. Jedzenie niskokaloryczne

Podczas treningu organizm potrzebuje odpowiednio dużej dawki białka, tłuszczu i węglowodanów. Aby uzyskać wszystkie niezbędne elementy należy zapomnieć o diecie niskokalorycznej.

#3. Napoje z elektrolitami

Oprócz minerałów zawierają dużą ilość cukru. Co jest gorsze tam nie ma żadnych minerałów. Dlatego warto powstrzymać się od ich używania, zwłaszcza podczas treningu.

#4. Napij się podczas treningu

Podczas ćwiczeń organizm stale traci wodę. Więc nie torturuj swojego ciała, całkowicie pozbawiając go wody. Może to prowadzić do złych skutków dla twojego zdrowia.

#5. Mniej, a częściej jedzenia.

Pomimo tego, że chcesz schudnąć, musisz odpowiednio się odżywiać między treningami. Podczas treningu tracone jest średnio około 500 kcal, więc ich spożycie również powinno być odpowiednie

#6. Trening na pusty lub pełny żołądek

Nie jedz przez 2 godziny przed i po treningu. Jeśli dużo zjesz przed treningiem, istnieje szansa, że ​nie bedzie to komfortowe dla ciebie. Możesz zmiksować sobie owoce z mlekiem odpowiednim dla ciebie i posiłek będzie lekki.

7. Sauna lub kąpiel po treningu

Wizyta w saunie po intensywnym treningu może prowadzić do nieprzyjemnych doznań, a nawet omdlenia. Podczas ćwiczeń tracimy dużo płynów.. Zamiast tego wypij dużo wody, uzupełnij witaminki i weź wcześniej chłodny prysznic.

#8. Rozciąganie

Nie zapomnij o rozciąganiu – pomoże to następnego dnia usunąć ból mięśni, rozluźnić mięśnie i uniknąć kontuzji.

#9. Codzienne treningi

Ciało potrzebuje czasu na regenerację i odpoczynek. Codzienny trening doprowadza organizm do przemęczenia i wyczerpania – oczywiście dla zawodowców ta reguła nie istnieje, bo w samym mma ćwiczy się nawet 3 razy dziennie w okresie przygotowawczym

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk