8 Technik Pomagające osiągnąć Sylwetkę Marzeń

Waga 60 kg metamorfoza

8 tajemnic, które pomogą Ci osiągnąć Sylwetkę Marzeń

Aby utrzymać ciało w dobrej formie, musisz mniej jeść i więcej się ruszać. Nawet dzieci to wiedzą. O tym aspekcie pisałam już nie raz, ale są też inne techniki, które mogą pomóc Ci stać się szczuplejszym.

 

Zapraszam cię do zapoznania się z najnowszymi zaleceniami czołowych dietetyków i ekspertów od redukcji masy ciała. Kto wie? Może właśnie tego szukałaś!

1.Koniecznie ustaw swoje cele.

Utrata określonej liczby kilogramów to zdecydowanie kiepski cel.  Poniższe zdjęcie jest kolejnym wymownym przykładem, że piękna postać to nie tylko liczba na wadze.

Waga 60 kg metamorfoza

Twoim prawidłowym celem nie powinna być utrata wagi, ale zmniejszenie procentowej zawartości tłuszczu i zwiększenie procentowej zawartości mięśni. Pomoże Ci w tym prawidłowe odżywianie i regularne ćwiczenia.

2. Trzymaj się zasady „1/1/4”

Najogólniej mówiąc, stosunek białek, tłuszczów i węglowodanów w diecie człowieka powinien pasować do wzoru „1/1/4 ″:W prawidłowo zbilansowanej diecie węglowodany powinny pokrywać średnio około 55% zapotrzebowania na energię , przy czym powinny dostarczać nie mniej niż 45% energii i nie więcej niż 75% energii. Tłuszcze powinny dostarczać około 20-35%, a białka 10-20% energii.

Ten stosunek może się różnić w zależności od stylu życia i stresu, czy treningu. Najważniejsze jest, aby zapewnić organizmowi pełną gamę niezbędnych składników odżywczych. Więc zapomnij o tych wszystkich diety mono!

Innym ważnym czynnikiem jest sposób przyjmowania płynów. Na każdy kilogram  wagi powinno przypadać co najmniej 30 ml wody dziennie.

3. Regularnie rób sobie zdjęcia na całej osoby

Jeśli poważnie zdecydowałaś się przemyśleć swoje przyzwyczajenia i zdobyć się na metamorfozę, zrób sobie zdjęcia! Rób to co tydzień. Niedawne badanie wykazało, że ludzie, którzy przestrzegają odpowiednich programów żywieniowych i regularnie fotografują zmiany w swoim ciele, zwykle osiągają cele związane ze zdrowym stylem życia. Zdaniem naukowców takie fotograficzne dowody na to, jak obniża się talia, są głównym czynnikiem motywującym, aby nie poddawać się w połowie.

4. Przyciemnij światła, zanim usiądziesz do stołu

Boisz się przejadania się? Spróbuj przyciemnić światła i włączyć łagodną relaksującą muzykę, zanim usiądziesz do stołu. Wiadomo, że łagodne oświetlenie zmniejsza apetyt.

5. Zacznij prowadzić dziennik

Nie, nie musisz przedstawiać jasnych opisów swoich treningów i planów żywieniowych. Po prostu napisz o wszystkim, co obciąża Twoją duszę. Wiem, że kobiety,  które każdego dnia spędzają 15 minut na opisywaniu swoich problemów i zmartwień na stronach swojego dziennika, mogą stracić około 5 kg w ciągu 3 miesięcy bez żadnej diety. Nie jest to wcale zaskakujące: pisanie o swoich trudnościach pomaga pozbyć się stresu, który z kolei powstrzymuje cię przed gaszeniem niepokoju jedzeniem.

6. Podczas ćwiczeń słuchaj odpowiedniej muzyki.

Najlepsza dawka motywacji do ćwiczeń, muzyka, którą lubisz słuchać. Ja tak robię od 20 lat. Naprawdę pomaga.

7. Nie ćwicz dłużej niż 1 godzina dziennie

Głównym błędem popełnianym przez początkujących jest myślenie, że im więcej ćwiczysz, tym szybsze będą rezultaty. Zapomnij o tym nonsensie od razu! Po 45-50 minutach treningu siłowego organizm zaczyna produkować zwiększone ilości kortyzolu – hormonu stresu, który niszczy tkankę mięśniową.

Stale wysoki poziom kortyzolu spowalnia metabolizm i przyczynia się do otyłości. Dlatego kilka godzin przed ćwiczeniami należy się odpowiednio odżywiać, unikać napięcia nerwowego i rozdzielać godzinne sesje treningowe na dwie 30-minutowe.

8. Śpij co najmniej 8 godzin

Regeneracja całego organizmu to podstawa. To trudne w dzisiejszych  czasach przespać 6 godzin, a co dopiero 8 h, ale pamiętaj, że czas stracony na spanie, dopadnie cię na starość i za to zapłacisz swoim zdrowiem,

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk