8 skutecznych sposobów na odchudzanie – Ważne Informacja

Trening zrób poprawnie ćwiczenia

8 skutecznych sposobów na odchudzanie – Ważna Informacja

Nasz metabolizm zwalnia o około 5% na każdą dekadę naszego życia po osiągnięciu wieku 40 lat. Oznacza to, że kobiety muszą średnio codziennie redukować 100 kalorii z diety, aby zachować tę samą formę.

Niestety, jest na odwrót. Po 40 – stce jemy więcej i częściej, nie mamy żadnego ruchu i brzuch rośnie. Kiedy dojdziesz do 50 – siątki ważysz więcej ledwo się ruszasz, bóle w kręgosłupie są coraz większe. Przy 60 – siątce to już w ogóle stajesz się ciężka i na różnych lekach, przepisanych przez lekarza.

Istnieją jednak inne łatwiejsze, a nawet zaskakujące sposoby na spalenie tych kalorii, takie jak zmniejszenie temperatury w domu. Zebrała  8 skutecznych metod, które pomogą Ci zachować szczupłą sylwetkę lub delikatnie schudnąć, gdy masz ponad 40 lat. Przekonasz się, że niektóre z nich faktycznie działa, a większość z nich naprawdę nie jest taka trudna, a nawet może być zabawna!

1. Wykonuj odpowiednie ćwiczenia

Wraz ze spowolnieniem metabolizmu ważne jest nie tylko codzienne wykonywanie 40 minut ćwiczeń cardio, a także 4-5 sesji treningu oporowego w tygodniu. Ćwiczenia takie jak przysiady, step-up, brzuszki, wykroki i pompki są świetne do utrzymania zdrowej masy mięśniowej i spalania jeszcze większej ilości kalorii. Chodzenie co najmniej 10000 kroków dziennie to również świetny sposób na wspomaganie metabolizmu, utrzymanie formy i poprawę nastroju.

2. Ustaw realistyczne cele

Bez względu na to, jak atrakcyjnie może się wydawać utrata połowy wagi w ciągu tygodnia „z magiczną dietą / pigułką / pasem wyszczuplającym”, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że to nierealne. Co więcej, nawet gdyby coś takiego przytrafiło się tobie, wyrządziłoby to dużo więcej szkody niż pożytku dla twojego ciała.

Dlatego powinieneś starać się schudnąć max 1 kg  funty, aby zaoszczędzić sobie fizycznego i emocjonalnego stresu związanego ze zbyt szybką utratą wagi. Jest to zdrowy i osiągalny cel, który pomoże Ci również w budowaniu zdrowych nawyków dotyczących stylu życia (takich jak prawidłowe odżywianie i ćwiczenia) oraz utrzymaniu formy na dłuższą metę. Poza tym nic nie stanie się Twojemu ciału!

3.Więcej spożywaj witamin

Nasze ciało ma różne potrzeby w różnych okresach naszego życia. W przypadku kobiet po 40 roku życia niezbędne jest włączenie do diety wapnia, witaminy B12, potasu, magnezu, witaminy D, Omega-3 i probiotyków. I nie powinno to być nawet złe ani nieprzyjemne, ponieważ potas można znaleźć na przykład w awokado, suszonych morelach i oczywiście bananach – a wszystko to, spójrzmy prawdzie w oczy, smakuje dobrze!

Wapń można pobrać z migdałów i jogurtu, a potrzebną dawkę witaminy D można uzyskać po prostu, no cóż … opalając się! Nie taki straszny scenariusz! Tak długo, jak nosisz krem przeciwsłoneczny.

4. Trzymaj się harmonogramu

Priorytetem powinno stać się regularne, ale częste jedzenie. Pomijanie posiłków zaburza metabolizm: Twój organizm otrzymuje sygnał, aby zacząć gromadzić kalorie zamiast je spalać, a Ty otrzymujesz odwrotność tego, na co liczyłeś. I nie zapominaj, że zjedzenie dobrego śniadania ma kluczowe znaczenie, ponieważ zapewnia organizmowi pracę przez cały dzień, podczas gdy nocne przekąski są szkodliwe zarówno dla żołądka, jak i wagi.

5.Więcej Odpoczywaj

Sen dla piękności” jest nie tylko dobry dla skóry – pomaga również zachować zdrowsze i szczuplejsze ciało! Badania dowodzą, że brak snu sprzyja podejmowaniu złych decyzji (podjadanie fast foodów, pomijanie treningów), a ponadto miesza z hormonami głodu i sytości, greliną i leptyną, co oznacza, że możesz łatwo przejadać się i nawet tego nie zauważyć!

Więc odłóż telefon i komputer przed pójściem spać i pozwól sobie na jak najwięcej snu!

6. Zmniejsz ogrzewanie

Choć może się to wydawać zaskakujące, to w rzeczywistości jest prawdą: niższe temperatury pomagają nam spalać tłuszcz nawet podczas snu, ponieważ nasze ciało musi „ciężej pracować”, aby zachować ciepło. Naukowcy zalecają utrzymywanie temperatury w domu na poziomie 19º. To może być naprawdę fajny sposób na zrzucenie kilku kilogramów!

7. Pij wystarczającą ilość wody

Jeśli masz skłonność do wzdęć, niektórzy popełniają duży błąd i ograniczają spożycie wody. Wręcz przeciwnie: picie wystarczającej ilości wody pomoże Ci uporać się z tym problemem, a także zwiększy ilość spalanych kalorii. Woda pomaga również w oczyszczaniu organizmu. Wypicie szklanki wody przed posiłkiem zmniejsza apetyt i liczbę spożywanych kalorii. Picie zimnej wody pomoże spalić dodatkowe kalorie, ponieważ organizm zużyje energię, aby ją podgrzać. Więc woda jest po prostu niesamowita, prawda?

8. Sprawdź swoje zdrowie

Czasami, gdy masz ponad 40 lat i mimo wszystkich wysiłków nadal nie chudniesz, oznacza to, że Twoja wątroba wymaga detoksykacji lub musisz zadbać o tarczycę. Oczywiście mogą istnieć inne przyczyny, ale te 2 są największym problemem. W takim przypadku należy współpracować z lekarzem. Dla Twojej wątroby może wystarczyć zmiana stylu życia i diety, trening, podczas gdy problemy z tarczycą są bardziej złożone, ale na pewno warto się nimi zająć.

Teraz widzisz, że chociaż utrata wagi w każdym wieku może wydawać się wyzwaniem, istnieje wiele niezbyt trudnych i całkiem przyjemnych sposobów na zrobienie tego! Podziel się z nami w komentarzach, które metody odchudzania są dla Ciebie najlepsze!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk