7 sztuczek do utraty wagi w każdym wieku

utrata wagi

Niestety, ale w miarę starzenia się nasze mięśnie sztywnieją, dzięki czemu nasza zdolność do odchudzania się staje się jeszcze bardziej cięższa. Nasz metabolizm staje się wolniejszy wraz z wiekiem. Szacuje się, że spalamy od 1 do 2% mniej kalorii w miarę starzenia się.

Kliknij tutaj po współpracę!

Możemy stracić na wadze, jeśli dokładnie zrozumiemy, co powoduje przyrost masy ciała.

– Powinnaś pilnować swoich hormonów

Im jesteśmy starsi, tym bardziej nasze hormony stają się niezrównoważone. Dokładna kontrola nadnerczy i tarczycy, a także poziom hormonów jest bardzo ważny, ponieważ nasz tłuszcz może być łatwo przechowywany w organizmie. Musisz kontrolować poziom testosteronu, ponieważ gdy jest zrównoważony, poziom cukru we krwi będzie regulowany, co samo w sobie jest ważne, jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu z brzucha.

– Podnieś swoją wagę

Często słyszy się, jak ludzie mówią, że nie są w stanie schudnąć z powodu masy mięśniowej. Tłuszcz nie jest tak aktywny jak masa mięśniowa, która wymaga więcej energii. Więc twój metabolizm zwalnia, jeśli tracisz masę mięśniową.

Uważa się, że ludzie w średnim wieku mają o około 20% mniejszą masę mięśniową, niż mieli na początku i w połowie lat dwudziestych.

Pamiętaj, że twoja masa mięśniowa wzrośnie, jeśli weźmiesz udział w odpowiednim treningu siłowym w domu, a tym samym stracisz na wadze w taki sam sposób, jak wtedy, gdy byłaś młodsza.

– Trenuj do końca do granic możliwości

Nie powinieneś podążać łatwą trasą i będziesz musiał popchnąć się do granic możliwości. Pracuj wystarczająco ciężko, upewnij się, że wykonujesz całą rutynę ćwiczeń i nigdy nie cofaj się. Utrata wagi nie jest łatwym zadaniem, więc musisz wykazać wymaganą determinację i zaangażowanie.

– Kontroluj stawy

Im jesteś starsza, tym więcej bólów stawów, na które narażone jest twoje ciało. Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, sytuacja ulegnie pogorszeniu. Możesz zrobić dziennie 5000 tyś kroków, a już będzie efekt, a nawet ćwiczenia wodne, takie jak Aquafit.

– Obserwuj swoją dietę

Musimy skupić się na żywności bogatej w składniki odżywcze, takie jak warzywa, owoce i chude białka, gdy się starzejemy, zamiast jeść puste kalorie.

– Pomoc trenera i dietetyka

Jeśli cierpisz na zapalenie stawów lub nie wiesz jak ćwiczyć, w wyniku czego odczuwasz bóle kręgosłupa, najlepiej skonsultuj się z trenerem osobistym , który doradzi Ci najbardziej efektywny schemat ćwiczeń.

– Staraj się unikać stresu tak bardzo, jak tylko możesz

Im jesteśmy starsi, tym bardziej stresujące jest życie. Jesteś obarczona większymi obowiązkami, co może obciążyć twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Może to prowadzić do większego jedzenia i mniejszego wysiłku, a tym samym przybierania na wadze.

Dobrze będzie ustalić rutynę ćwiczeń i trzymać się jej bez względu na to w jakim wieku jesteście.

Kliknij tutaj po współpracę!

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk