7 skutecznych sposobów aby przestać cierpieć z powodu bólu brzucha

herbatki

7 skutecznych sposobów aby przestać cierpieć z powodu bólu brzucha. Istnieją 2 typowe przyczyny bólu trawiennego. Po pierwsze, problemy emocjonalne, takie jak lęk i depresja. Po drugie, regularne przyjmowanie leków, które podrażniają żołądek i otyłość. Oznacza to, że każdy z nas jest potencjalnie narażony na takie problemy. Żyjemy w ciągłym stresie i wolimy brać środek przeciwbólowy, aby wyeliminować nasze objawy, zamiast leczyć rzeczywistą przyczynę.

Kliknij tutaj po współpracę.

Tutaj, w Akademi Kocham Fitness chcemy złagodzić twoje bóle i zaproponować alternatywne metody radzenia sobie z niestrawnością i zaparciami zamiast przyjmowania środków przeciwbólowych. Wiedz, jak działać natychmiast, gdy pojawi się ból, na przykład zmieniając dietę i wypełniając szafkę przydatnymi ziołami.

1. Użyj ciepła, aby złagodzić ból.

Ciepły kompres może znacznie złagodzić ból związany z zespołem jelita drażliwego. Wystarczy zarówno elektryczny, jak i gumowy podgrzewacz (lub podkładka grzewcza). Nigdy nie umieszczaj ocieplacza bezpośrednio na skórze – powinna istnieć warstwa odzieży, aby uniknąć poparzenia.

Jeśli nie masz cieplej, zrobi to również stary dobry kompres z gorącej tkaniny. W przypadku zaparć możesz również wziąć ciepłą kąpiel z solą Epsom.

2. Wypij sodę oczyszczoną.

Soda oczyszczona działa, ponieważ zawiera wodorowęglan sodu o zdolności do leczenia kwaśnej treści pokarmowej. Neutralizuje kwasy żołądkowe i łagodzi objawy zgagi przez pewien czas.

Rozpuść 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej w szklance wody i wypij wszystko. Pamiętaj, że nie należy mieszać sody z innymi lekami przez co najmniej 2 godziny. Spowalnia tempo wchłaniania niektórych składników przez organizm i może z kolei zmienić sposób działania innych tabletek.

3. Nie kładź się płasko – podnieś górną część ciała.

Leżenie płasko w łóżku nie jest najlepszą opcją, gdy boli cię brzuch. W tej pozycji twoje gardło i żołądek są na tym samym poziomie, a kwasy żołądkowe mogą łatwo wypływać i powodować zgagę. Usiądź w łóżku, gdy nie śpisz, lub użyj bardzo wysokiej poduszki w nocy. Podnieś głowę i tułów na wysokości 6-10 cali.

Pozycja w kucki została uznana za najlepszą do oczyszczenia jelit. Podnosisz stopy, a stołek przechodzi łatwo pod kątem podobnym do kucania.

4. Spróbuj zastosować moją dietę

Moja dieta oznacza banany, ryż, mus jabłkowy. Wszystkie te potrawy mają jedną wspólną cechę: są łagodne i dość łatwe w żołądku.

Jeśli wystąpią ciężkie objawy nudności, wymiotów, biegunki i niestrawności, najpierw należy rzucić jedzenie na jakiś czas. Następnie możesz zacząć jeść produkty w małych ilościach. Nie zapomnij pić dużo płynów – najlepiej wody, bulionu z kurczaka i soku jabłkowego. Inne łagodne potrawy do wypróbowania to krakersy, gotowane ziemniaki, płatki owsiane i herbaty ziołowe.

5. Jedz pokarmy bogate w błonnik.

Błonnik poprawia funkcjonowanie jelit. Im więcej błonnika jesz, tym miększy jest twój stolec, a nasze ciała mogą go łatwiej przepuścić, zapobiegając zaparciom.

Kluczem jest powolne dodawanie błonnika do planu posiłków – zminimalizuje to wzdęcia i gazy. Świetnymi źródłami błonnika są owoce, warzywa, pieczywo pełnoziarniste i płatki zbożowe, jagody i suszona fasola. Ostatnie 2 są rozpuszczalne i działają w celu spowolnienia przejścia spożywanego pokarmu z żołądka do jelit. Jeśli masz biegunkę, rozpuszczalne błonnik jest twoją jedyną opcją.

6. Weź probiotyki i prebiotyki.

Prebiotyki to części żywności, których nie można trawić. Na przykład skórki z owoców i warzyw. Probiotyki to żywe bakterie powstające podczas procesu fermentacji w produktach takich jak jogurt.

Probiotyki powinny żyć w jelitach, ale nasze środowisko, niezdrowy tryb życia i antybiotyki zmniejszają ich ilość. Są niezbędne dla naszego trawienia i pomagają złagodzić objawy, takie jak ból brzucha, wzdęcia i biegunka. Możesz kupić probiotyki i przyjmować je w dawkach zalecanych przez lekarza lub jeść bardziej sfermentowane pokarmy, takie jak Kombucha.

7. Uspokój brzuch herbatkami ziołowymi.

Koper włoski, mięta pieprzowa, imbir i rumianek
Mięta pieprzowa jest uważana za pomocną w przypadku nudności z powodu mentolu w liściach, który działa jako naturalny środek przeciwbólowy. Koper włoski stymuluje przepływ żółci, imbir promuje wydzielanie śliny w jamie ustnej, a rumianek rozluźnia skurcze mięśni. Wszystkie 4 działają dobrze dla twojego dobra.

Kwiaty rumianku i suszony imbir
Prawdziwie magicznym kwiatem pod względem zdrowotnym jest rumianek, o którym mówi się, że ma podobne działanie jak ibuprofen lub aspiryna. Pomaga w przypadku biegunki, zespołu jelita drażliwego i kolki. Imbir jest również znany ze swoich właściwości łagodzących mdłości. Zwiększa wchłanianie składników odżywczych i uwalnia enzymy trawienne. Badanie przeprowadzone na 1278 kobietach w ciąży wykazało, że imbir głęboko zmniejsza objawy wymiotów i nudności. Zaparz tę herbatę przez co najmniej 10 minut.

Kliknij tutaj po współpracę.

Pamiętaj, że ciągłe bóle trawienne i bóle brzucha są poważną oznaką nieprawidłowości. Skonsultuj się z lekarzem i nie pozwól, aby twoje żołądek dosłownie cię rządził.

W komentarzach podziel się z innymi metodami i lekami na niestrawność! Co pomogło ci pomóc komuś innemu.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk