7 Produktów, które powodują CELLULIT

7 produktów na cellulit - porady

7 Produktów, które powodują CELLULIT. Niedożywienie, zaostrzone przez siedzący tryb życia, jest jedną z głównych przyczyn rozwoju skórki pomarańczowej i otyłości. Szkodliwe substancje, tłuszcze gromadzą się w warstwie podskórnej, tworząc nieatrakcyjne guzki i ubytki. Dlatego zdrowa dieta jest jedną z głównych zasad walki z cellulitem, wraz z zabiegami kosmetycznymi i aktywnością fizyczną. O tym piszę prawie w każdym artykule.

Nie jest konieczne całkowite wykluczenie produktów, które mogą powodować cellulit w diecie. Dieta antycellulitowa nie jest specyficznym menu i posiłkami w jasno określonym czasie. Ponadto z pewnością nie jest to całkowite wygłodzenie. Oczywiście dużo wody to połowę twojego sukcesu.

Oczywiście, będziesz musiała pożegnać się z fast foodami, słodką sodą lub słonymi chipsami. Jednak większość produktów prowadzących do cellulitu jest ukryta w produktach spożywczych, które kupujesz na codzień. Słodkie wody, drożdżówki lub sam alkohol.

7 Produktów, które musisz unikać.

# 1. Rafinowana mąka. To jest najgorszy wróg naszej skóry i wagi. Staraj się nie jeść następujących produktów : ciasteczka, makaron, biały ryż.

# 2. Sosy ze sklepów są bogate w kalorie. Powinnaś unikać jedzenia majonezu, sosu pomidorowego, musztardy i sosów do sałatek czy do makaronów. Jeśli chcesz pozbyć się zwiotczałej skóry, preferuj domowej roboty musztardę i majonez, oleje roślinne i naturalną śmietanę.

# 3. Fast-Foody  są bogate w tłuszcz i sól. Tak więc nie są one bardzo przydatne dla twojego ciała. Staraj się nie jeść kiełbasek, bekonu, hot-dogów i hamburgerów.

# 4. Sól. Powinnaś ograniczyć spożywanie soli, jeśli chcesz być zdrowa. Opóźnia usunięcie wody z organizmu i powoduje cellulit. Ponadto nadmiar soli zakłóca również funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

# 5. Nabiał. Uważaj na tłusty ser i mleko. Mogą prowadzić do cellulitu.

# 6. Słodycze. Jeśli chcesz mieć piękną i zdrową skórę, staraj się unikać jedzenia zbyt wielu słodyczy.

# 7. Napój gazowany. Napoje te zawierają dużo cukru, więc są bardzo bogate w kalorie i powodują cellulit. Wymień je na świeże soki i koktajle.

Wpływ sodu na organizm człowieka

Zapotrzebowanie na sód zależy od wielu czynników. Ilość spożywanego sodu powinna uzupełnić jego straty z potem, moczem i kałem, a w przypadku dzieci i młodzieży umożliwić prawidłowy rozwój organizmu. Zalecana przez IŻŻ dzienna dawka sodu wynosi 115 mg i odpowiednio zwiększa się wraz ze wzrostem aktywności fizycznej i tem-peratury otoczenia. Sód obok chloru i potasu jest podstawowym elektrolitem organizmu, odpowiada za utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej oraz bierze udział w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i układu nerwowego.

Niedobór sodu na tle żywieniowym obserwuje się niezwykle rzadko, ponieważ jest on wszechobecny w pożywieniu. Zbyt wysoka zawartość soli w diecie, zwłaszcza utrzymująca się długotrwale, prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych z powodu zwiększonego stężenia sodu w surowicy. Nadmiar sodu jest przyczyną nadciśnienia tętniczego, miażdżycy i zaburzeń rytmu serca. Poza tym powoduje większe wydalanie wapnia z moczem, a w konsekwencji powstawanie kamieni nerkowych. Duże spożycie soli związane jest także z występowaniem udarów mózgu oraz zwiększa ryzyko raka żołądka.

Pamietajmy, że kupując produkty ze sklepu juz są naładowane solą. Dodatkowo jeśli ty sobie jeszcze posolisz to dawka dzienna sody jest 4 razy podwyższona, a to prowadzi do np. Cellulitu. Ja w ogóle usunęłam z mojego jadłospisu sól do 95%. Zrób to samo, a zobaczysz jak się będziesz czuła po jednym miesiącu.

Po dietę bez solną zgłoś się do mnie. Koszt to 200 zł 😉

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk