7 porannych nawyków, które nie pozwalają nam schudnąć

ćwiczenia rano

7 porannych nawyków, które nie pozwalają nam schudnąć. Poranek określa nastrój na resztę dnia, w tym harmonogram diety. Nasze poranne rytuały decydują o tym, czy zjemy duży czy mały lunch, czy ciało zużyje wszystkie kalorie, czy przechowa je „na wszelki wypadek”.

Znalazłam  naukowy dowód, że istnieje związek między naszymi nawykami a ryzykiem wywołania nierównowagi w ciele i spowodowania dodatkowego przyrostu masy ciała.

Współpraca tutaj – Napisz 

1. Nie chcemy jeść dużego śniadania.

Czas, kiedy jemy, ma znacznie ważniejszy niż to, co jemy. Naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie udowodnili, że dieta z dużym śniadaniem i lekką kolacją jest znacznie bardziej skuteczna, jeśli chodzi o utrzymanie wagi, w przeciwieństwie do diety opartej na częstych i lekkich przekąskach.

A to dlatego, że prędkość metabolizmu jest różna w różnych porach dnia. Główny wniosek, do którego doszli naukowcy, jest taki, że nigdy nie należy odmawiać spożywania wysokokalorycznego śniadania. Twój lunch powinien być średniej wielkości, a obiad powinien być lekki.

2. Nie chodzimy w słońcu.

Światło słoneczne dosłownie spala tłuszcz. Przynajmniej biała tkanka tłuszczowa. Naukowcy z University of Alberta w Edmonton w Kanadzie przeprowadzili eksperyment i udowodnili, że wielkość lipidów zmniejsza się pod wpływem światła słonecznego.

Odkrycie to częściowo wyjaśnia, dlaczego ludzie przybierają na wadze zimą, gdy brakuje światła słonecznego. Pamiętaj, że spędzanie zbyt dużej ilości czasu na słońcu nie jest dobrym pomysłem i zawsze używaj kremów przeciwsłonecznych.

3. Po przebudzeniu zapominamy o wypiciu szklanki wody.

Według naukowców ciało osoby dorosłej składa się do 70% wody, więc wypicie szklanki wody po przebudzeniu jest naprawdę dobrym pomysłem. Woda przyspiesza metabolizm, co zmniejsza ryzyko otyłości. Pomaga także organizmowi pozbyć się toksyn. Autor artykułów na temat produktywności, Chris Bailey, podzielił się tym, że jako eksperyment rozpoczął swój poranek od szklanki wody i udało mu się zredukować tkankę tłuszczową z 17% do 10%.

4. Nie ćwiczymy.

Oprócz oczywistych zalet spalania kalorii i zwiększania szybkości metabolizmu, poranne ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć apetyt! Podczas eksperymentu naukowcy prowadzeni przez dr Emmę Stevenson i doktorat student Javier Gonzalez odkrył, że ludzie przyzwyczajeni do ćwiczeń przed śniadaniem jedzą mniej jedzenia przez cały dzień. Odkryli również, że ćwiczenia w stanie głodu są o 20% bardziej skuteczne pod względem utraty wagi niż ćwiczenia w ciągu dnia.

5. Zachowujemy pyszne potrawy na lunch lub kolację.

Jeśli nie możesz się powstrzymać przed jedzeniem słodkich lub smażonych potraw, zrób to w pierwszej części dnia. To kolejny wniosek, do którego doszli naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie. Muffin zjedzony rano doda do talii mniej centymetrów niż ten sam muffin zjedzony wieczorem.

6. Rano czytamy wiadomości.

Strach i irytacja spowodowane przewijaniem porannych wiadomości mogą mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli cierpisz na chroniczny brak snu. Jest tak, ponieważ długotrwały stres powoduje, że komórki macierzyste zamieniają się w komórki tłuszczowe.

Badacze pod kierunkiem Mary Teruel, asystent profesora biologii chemicznej i systemowej w Stanford University School of Medicine w Kalifornii, wyjaśnili, jak to działa. Stres powoduje, że organizm wytwarza hormony, które pomagają organizmowi dostosować się do nowego środowiska. Jeśli stres jest krótkotrwały, nowe komórki tłuszczowe nie powstają. Jeśli stres jest długotrwały, uruchamiany jest mechanizm „oszczędzania kalorii”. I nawet jeśli zaczniemy mniej jeść, nie będziemy w stanie schudnąć, dopóki stresująca sytuacja się nie skończy.

7. Nie doceniamy pomocy naszych zwierząt.

Pies może stać się dobrym towarzyszem podczas biegu, a kot może sprawić, że rozciąganie lub joga będą o wiele bardziej relaksujące i przyjemne. Wyniki badania wykazały, że właściciele zwierząt domowych łatwiej kontrolują swoją wagę. Poza tym komunikacja ze zwierzęciem i opieka nad nim może dać pozytywne emocje, które zmniejszają poziom stresu, który w przeciwnym razie najprawdopodobniej spróbowałbyś uspokoić bułeczką lub ciastkami czekoladowymi.

Czy kiedykolwiek musiałaś zmienić swoje poranne nawyki? Czy pomogło ci to poprawić zdrowie, relacje z bliskimi i ogólny poziom życia? Powiedz mi w sekcji komentarzy poniżej!

Już niedługo będziesz miała fantastyczny dostęp do platformy z wieloma moimi treningami na brzuch, uda i pośladki i odchudzanie, przepisy, e-booki, live video i wiele więcej fantastycznych i przydatnych informacji, tak abyś mogła schudnąć w miesiąc 5 kg i do lata cieszyć się super formą i to tylko za 20 zł. Oferta będzie trwała bardzo krótko, więc obserwuj mój profil.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk