7 kg w 7 Dni z Płatkami Owsianym – Zobacz Plan Diety

Możesz podzielić swój plan diety na płatki owsiane na dwa etapy, aby osiągnąć powolną, stałą i trwałą utratę wagi.

7 kg w 7 Dni z Płatkami Owsianym – Zobacz Plan Diety

Ludzie na całym świecie przynajmniej raz troszczą się o wygląd swojego ciała i wagę. Stały wzrost otyłości tylko pogłębił tę obawę. Nadmierne spożycie fast foodów, brak ćwiczeń fizycznych i siedzący tryb życia są głównymi przyczynami tego zagrożenia otyłością.

Ta niezdrowa dieta i styl życia pociągają za sobą kilka problemów zdrowotnych, takich jak nadciśnienie, dolegliwości sercowo-naczyniowe, upośledzony metabolizm glukozy, bezdech senny i depresja.

W tym artykule omówię sposoby radzenia sobie z zagrożeniami zdrowotnymi związanymi z nadwagą oraz sposoby kontrolowania wagi poprzez dietę owsianą. Przed zastosowaniem tej diety należy również poznać zalety i zagrożenia związane z dietą owsianą.

Zobaczmy, jak pomaga zwalczyć złe skutki i osiągnąć zdrową wagę.

Co więcej, przychodzisz zaprojektować i poznać przykładowy 7-dniowy plan diety owsianej, który pomoże ci stracić tłuszcz znacznie szybciej niż jakakolwiek inna metoda.

Poczuj się dobrze z utratą wagi:

Jeśli dążysz do długiego i zdrowego życia, nie ma lepszej opcji niż zrzucenie zbędnych kilogramów. Poczujesz się lepiej zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Nawet zmniejszenie od 5 do 10 procent nadmiaru tłuszczu w organizmie może przynieść znaczne korzyści. Przekonasz się, że twoje ciśnienie krwi spadnie, a metabolizm cukru i schemat snu znacznie się poprawią.

Dieta owsiana

Jak sama nazwa wskazuje, płatki owsiane są głównym posiłkiem, który będziesz spożywać w diecie owsianej.

Im dłużej trzymasz się diety owsianej, odczujesz znaczną utratę wagi wraz z innymi korzyściami zdrowotnymi. Dobrą wiadomością jest to, że podobne wyniki można osiągnąć również przy 7-dniowej diecie owsianej.

W diecie owsianej będziesz również jeść inne zdrowe pokarmy, aby dieta była zdrowa.

Możesz podzielić swój plan diety na płatki owsiane na dwa etapy, aby osiągnąć powolną, stałą i trwałą utratę wagi.

Etap I: Początkowo jesz platki owsiane na wszystkie trzy posiłki dziennie przez 3 dni. Nie musi mieć postaci płatków owsianych. Można również zjeść posiłki przygotowane z owsa w towarzystwie niektórych owoców.
Etap II: Po zakończeniu Etapu I możesz jeść płatki owsiane przez kolejne 4 dni – na jeden lub dwa posiłki dziennie i obejmować posiłki składające się z niskotłuszczowych produktów spożywczych, takich jak chude mięso, kurczak lub ryba. Na tym etapie musisz spożywać więcej owoców i warzyw.
Alternatywnie możesz pominąć Etap I i ​​wybrać metodę Etapu II przez cały czas trwania diety owsianej.

Jak sprawić, by dieta owsianka odniosła sukces?

Upewnij się, że twoje danie jest płatkami owsianymi na co najmniej dwa główne posiłki. Dzięki temu dieta jest bardziej efektywna.

Normalna zalecana wielkość porcji płatków owsianych to pół szklanki. Dodaj cynamon dla smaku i zjedz trochę mleka i owoców. Wypij małą porcję niskotłuszczowego jogurtu. Pomoże to w trawieniu. Na obiad rozważ produkty takie jak grillowany kurczak, ryba lub mały chudy stek.

Korzyści zdrowotne wynikające z diety owsianej

Wartość odżywcza owsa sprawia, że ​​jest to dietetyczna potęga.

Wiele składników odżywczych uzyskanych z pół szklanki płatków owsianych ugotowanych w wodzie to:

Błonnik: 2 gramy
Białko: 3 gramy
Tłuszcz: 1,5 grama
Cukier: 0 gram
Wapń: 2% zalecanej ilości dziennie
Żelazo: 6%

Owies to pokarm bogaty w składniki odżywcze, a także niesamowicie sycący. Obficie obecny w owsie beta-glukan jest rozpuszczalnym błonnikiem, który spowalnia proces trawienia, ponieważ ma niższy indeks glikemiczny.

Wiąże się również z cholesterolem, aby wypłukać go z organizmu, zmniejszając w ten sposób występowanie chorób serca i zarządzanie poziomem cholesterolu w organizmie.

Pierwszy dzień:

Śniadanie: pół szklanki płatków owsianych z jedną czwartą szklanki chudego mleka. Uzupełnij połową banana i 4 posiekanymi migdałami
Obiad: 1 miska sałatki, pół szklanki płatków owsianych i jedna czwarta szklanki chudego mleka, a na koniec jedna brzoskwinia.
Przekąska: 1 szklanka Maślanki
Kolacja: Utrzymuj lekkość z sałatką warzywną z ciecierzycy, a następnie pół szklanki płatków owsianych z odtłuszczonym mlekiem.

Drugi dzień:

Śniadanie: pół szklanki płatków owsianych z jedną czwartą szklanki chudego mleka i odrobiną pół łyżeczki cynamonu. Udekoruj posiekanymi kawałkami jabłka.
Obiad: 1 miska zupy jarzynowej; tylko pół szklanki płatków owsianych wraz z podobną ilością niskotłuszczowego jogurtu i jednej moreli.
Przekąska: 5-6 truskawek z 4-5 orzechami włoskimi.
Kolacja: Grillowany kurczak (mniej oleju) z 1 szklanką smażonych warzyw; a następnie pół szklanki płatków owsianych i posypane jedną marchewką, która jest dobrym jedzeniem przyjaznym dla utraty wagi.

Trzeci dzień:

Śniadanie: Trzeciego dnia możesz wypić filiżankę herbaty lub kawy. Wypij swoją zwykłą pół szklanki płatków owsianych. Dodaj jedną łyżkę masła orzechowego, pół szklanki chudego mleka i kilka rodzynek.
Obiad: Utrzymuj lekki lunch ze zwykłą pół szklanki płatków owsianych gotowanych z 2 łyżkami odtłuszczonego mleka, jedną czwartą szklanki wody, warzywami na parze, indyjskimi przyprawami i solą do smaku.
Przekąska: niskotłuszczowy jogurt z pokrojonymi owocami i orzechami.
Kolacja: Na zakończenie dnia zjedz filet rybny na parze z 1 szklanką brązowego ryżu i smażonymi warzywami. Ważne jest, aby każdego dnia obiad był bardzo lekki.

Kolejne 4 Dni to już twoja inwencja. Nie mogę dac ci wszystkiego na talerzu, bo nie nauczysz się sama myśleć i przygotowywać posiłków. Do tego wszystkiego musisz dołożyć wysiłek fizyczny, bo bez tego ani rusz. Czyli dałam Ci za darmo 30% planu, który wystarczy wdrożyć.

Plan jest dla osób otyłych więc na początku będzie schodzić sama woda, a póżniej tkanka tłuszczowa. Po Plan treningu kliknij tutaj. Wykonaj go 2 razy dziennie rano i wieczorem przez 7 dni. 

Powodzenia!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk