7 Błędów powodujące że przybierasz na wadze – Nie rób tego na Noc

7 Przykładów na noc

7 Błędów powodujące że przybierasz na wadze – Nie rób tego na Noc

Widzenie dodatkowych kilogramów na wadze nie tylko prowadzi do frustracji, ale może również powodować wiele problemów zdrowotnych. Według badań nadwaga zwiększa ryzyko cukrzycy, niedoczynności tarczycy, zawałów serca itd.

Jednak odpowiedź na nagłe przybieranie na wadze można znaleźć w swoim wieczornym programie. Jeśli jesteście świadomi przyczyn przybierania na wadze, możesz zachować ostrożność i wybrać zdrowszy sposób życia.

Zebrałam najczęstsze błędy, które ostatecznie prowadzą do przyrostu masy ciała. Przejrzyjmy razem listę i postarajmy się nie robić ich ponownie!

1. Przekąski późno w nocy

Jeden z głównych problemów jedzenie późnym wieczorem. Jest taka sztuczka, kiedy jest się głodnym lub czuje się pragnienie jedzenia, napisz się szklankę wody z wyciśniętą cytryną i szczyptą cynamonu. Zobaczysz, że zadziała w 100%. Pamiętaj, że jeśli spożycie kalorii jest znacznie większe niż spalanie, ostatecznie prowadzi to do przyrostu masy ciała.

2. Picie kawy późnym wieczorem.

Picie kawy późnym wieczorem nie tylko szkodzi na sen, ale kofeinę należy spożywać najpóźniej 6 godzin przed pójściem spać. Naukowcy łączą również spożycie kwasu chlorogenowego znajdującego się w kawie z przyrostem masy ciała. Staraj się zastąpić kawę herbatą ziołową lub jeszcze lepiej ciepłą wodą.

3.Nie spimy wystarczająco długo.

Zdrowa ilość snu to około 7-8 godzin na dobę, ale jeśli dziennie jest to mniej, to wtedy zaczyna się wiele problemów zdrowotnych. Badania dowiodły, że istnieje związek między brakiem snu a negatywnymi zmianami metabolizmu. Innym decydującym czynnikiem może być to, że brak wystarczającej ilości snu prowadzi do zmęczenia, a tym samym do mniejszej aktywności fizycznej.

4.Ćwiczenia spalające więcej kalorii.

Ćwiczenia odgrywają kluczową rolę w utracie wagi, ponieważ zwiększają metabolizm i spalanie kalorii. Konieczne jest codzienne wykonywanie nawet najbardziej umiarkowanych ćwiczeń, więc jeśli będziesz spacerować codziennie przez około 15 minut, spalisz do 100 dodatkowych kalorii. To daje około 700 kalorii tygodniowo i 5 kg utraty wagi w ciągu jednego roku.

5.Urządzenia wyświetlające wieczorem.

Badania potwierdzają, że używanie urządzeń elektronicznych, które przed snem emitują niebieskie światło, wiąże się z brakiem snu i ewentualnym przyrostem masy ciała. Urządzenia te zakłócają wytwarzanie przez organizm melatoniny, która jest hormonem odpowiedzialnym za regulację cykli snu. Zamiast przeglądać sieci społecznościowe przed pójściem spać, zdecyduj się na przeczytanie ciekawej książki w druku lub posłuchanie relaksującej muzyki.

6.Zbyt późne ustawienie alarmu.

Wierz lub nie, ale naukowcy twierdzą, że ludzie, którzy są narażeni na jasne światło wcześnie rano, mają niższy wskaźnik masy ciała niż ci, którzy są wystawieni na światło później. Udowodniono, że nawet 20-30 minut naturalnego światła zewnętrznego wpływa na wskaźnik masy ciała. Więc obudź się wcześnie i idź na poranny spacer lub poćwicz z moimi treningami, które sa tutaj!kolorem

7. Otaczanie się niewłaściwym kolorem.

Kolor niebieski sprzyja odprężeniu, a tym samym lepszemu zasypianiu. To także kolor, który hamuje apetyt. Tymczasem kolory takie jak czerwony czy pomarańczowy dodają energii i głodu. Więc od teraz możesz ponownie rozważyć paletę kolorów swojej sypialni.

Które z tych błędów przed snem znaliście? które z nich były dla Was nowe? Czy po przeczytaniu tego artykułu zamierzacie zmienić swoje wieczorne nawyki? Podzielcie się swoimi przemyśleniami i pomysłami w komentarzach poniżej.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk