6 Skutecznych Ćwiczeń Na Talię – Sprawdź

6 sekretnych porad jak zrobić talię

6 Skutecznych Ćwiczeń Na Talię – Sprawdź

Te 6 niezwykle skutecznych ćwiczeń z łatwością pomoże Ci ujędrnić i ukształtować Twoje ciało. Jeśli nie lubisz biegać, mimo że jest to jeden z najlepszych sposobów kształtowania sylwetki, ten zestaw ćwiczeń może być dla Ciebie idealny. Zapewnią znacznie lepsze rezultaty w walce o utratę wagi i ujędrnienie ciała.

1. Wspinaczka górska

Wspinaczki górskie to jeden z najbardziej korzystnych treningów, które dają niesamowite efekty, ponieważ aktywnie angażują całe ciało. Pomimo zwiększenia krążenia, ćwiczenia te wzmacniają mięśnie nóg, tułowia i ramiona. Możesz również zacząć od zwykłego chodzenia na spacery blisko domu.

2. Skakanka

Skakanie to niesamowite ćwiczenie cardio. Skutecznie spala kalorie, jednocześnie zwiększając wytrzymałość. Kolejną zaletą jest to, że możesz użyć skakanki, aby zmienić swoją regularną rutynę, taką jak robienie „podwójnych podkolanówek”, podskakiwanie lub zwalnianie lub przyspieszanie tempa.

3. Sprinty z wysokim kolanem

Sprinty na wysokich kolanach to w rzeczywistości ruch, który zwykle wykonujesz podczas biegania w miejscu, ale kontynuujesz poruszanie się do przodu. Ten trening jest niezwykle skuteczny w spalaniu dużej ilości kalorii, a także zwiększa tętno znacznie bardziej niż bieganie lub jogging.

Możesz albo utrzymać to samo tempo biegu, albo, najlepiej, zwiększyć prędkość podczas sprintów na wysokich kolanach. Możesz też dodawać je sporadycznie do biegu, ale zrób sobie przerwę, aby zwolnić tempo, a następnie kontynuuj bieganie.

4.Burpees – wyskoki do góry

Burpees to ćwiczenie, które również aktywuje całe ciało, a także celuje w centralną część, a także zwiększa wytrzymałość. Przyspiesz swoje ruchy po kilku pierwszych seriach i wykonuj je tak szybko, jak potrafisz. Aby uzyskać najlepsze wyniki, spróbuj wykonać je tak szybko, jak to możliwe. Najlepiej byłoby, gdybyś robiła 100 z nich dziennie. Rezultaty zauważysz już za tydzień.

5.Długie skoki

Aby wykonać je poprawnie, potrzebna jest szeroka i otwarta przestrzeń, ponieważ należy skakać jak najdalej. W tym ćwiczeniu powinnaś trzymać stopy na ziemi i skakać jak najdalej. Zaleca się wykonanie serii po 10-20 skoków minimum trzy razy. Ćwiczenia te poprawią Twoją koordynację i równowagę, a także pomogą wzmocnić ciało i ujędrnić dolne partie ciała.

6.Przysiady

To kolejny najskuteczniejszy sposób na poprawę wytrzymałości i spalenie dużej ilości kalorii. Najlepsze jest to, że nie potrzebujesz dużo miejsca. Możesz wykonać to ćwiczenie przy krześle, będzie łatwiej na początku. Postaraj się wykonać jak najwięcej tych skoków podczas jednej sesji.

przysiady

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk