6 NAJLEPSZYCH ĆWICZEŃ NA SZCZUPŁE ŁYDKI

łydki

6 NAJLEPSZYCH ĆWICZEŃ NA SZCZUPŁE ŁYDKI.
Naturalne wielkie łydki mogą być błogosławieństwem lub przekleństwem w zależności jak na to patrzymy. Osoby, które ćwiczą długo, zazwyczaj maja kłopoty z pobudzeniem swoich łydek tak aby były duże, podczas gdy większość pań nie cieszy się posiadaniem dużych łydek. Nie wspominając o zakładaniu spódniczek lub sukienek, które nie zakryją twoich dużych łydek, na pewno będą wyróżniać się w tłumie.
Przerażająca rzeczą jest to jak wzrasta liczba kobiet, które nie są zadowolone z rozmiarów swoich łydek i rozważają operacje… tak się zastanawiam…czy to jest naprawdę konieczne? NIE. ponieważ istnieją inne, mniej inwazyjne i mniej bolące metody, by wyszczuplić łydki, które odkryjemy w moim artykule.

W celu wyszczuplenia Twoich łydek musisz wykonać dużą ilość powtórzeń lekkimi ciężarkami:

 1. PRZYSIADY SUMO

  Stań tak aby twoje stopy były szerzej niż szerokość ramion, palce skierowane na zewnątrz. Zrób przysiad  w dol do momentu, kiedy twoje nogi są równolegle do ziemi, trzymaj plecy naturalnie, powrót do pozycji w górę wyjściowej jest takie samo tylko, że na palcach. Na początek, aby się rozgrzać wykonaj 20 powtórzeń.

 2. PRZYSIADY SUMO I WZNOSY ŁYDEK

  Oddziel łydki stojąc na palcach i wykonuj przysiady takie same jak z przysiadów sumo z tym, ze w pozycji piety szerzej od ramion. Ściśnij i napnij mocno łydki podnosząc się z przysiadu.

 3. BIEGANIE

  Czy zauważyliście, ze biegacze maja zawsze szczupłe nogi ? A to dlatego, ze biegi wytrzymałościowe są jednym z najlepszych sposobów na szczupłe łydki. Dla najlepszych rezultatów biegaj 30 min w umiarkowanym tempie 3 razy w tygodniu.

 4. SKOKI DO BOKU

  Pochyl się do przodu, kolana lekko ugięte i skacz ze swojej lewej nogi na prawa, stojąc na prawej nodze na ziemi. Unieś swoja lewa nogę za swoim ciałem i z powrotem tak samo z tym, ze przeskakując na lewa nogę, a prawa trzymaj za sobą. Te ćwiczenie wykonuj po 1 powtórzeniu na każda stronę.

 5. WZNOSY ŁYDEK DO GÓRY

  Do tego typy ćwiczenia potrzebować będziecie step lub możecie wykonać go na schodach. Stan prosto ze stopami szeroko rozstawionymi, stopy lekko wychyl do momentu, kiedy palce pozostania tylko na stepie, następnie podnieś piety i swoje ciało do góry w tym samym czasie wydychamy powietrze. Trzymaj taka pozycje u góry przez kilka sekund, a później zejdź  na dol , wykonaj 30 powtórzeń.

 6.  ROZCIĄGANIE ŁYDKI

  Rozciągając łydki wydłużasz je i staja się optycznie szczuplejsze. Oprzyj swoje ciało o ścianę za pomocą ramionami. Postaw jedna nogę do przodu i zegnij kolano o 90 stopni, w tym samym czasie trzymaj swoja drugą nogę do tylu. Ciągnij tylną nogę przez co przesuwasz o ziemie swoje piety. Trzymaj z tylu rozciągnięta nogę przez 30 sekund, a następnie zmień nogę.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Trener Osobisty 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk