6 najczęstszych przyczyn Dużego Brzucha

jelito grube i choroby jelit

6 najczęstszych przyczyn Dużego Brzucha. Wszyscy wiemy, jak niewygodne są wzdęcia.i odstający po tym duży brzuch, czujesz, że nie możesz się ruszać, a twoje ubrania wydają być małe. Wzdęcia brzucha można całkowicie uniknąć, poświęcając niewielką uwagę żywności, którą spożywasz, i wiedzy na temat przyczyn wzdęć wraz z ćwiczeniami.

Przyczyny dużego Brzucha
Wzdęcie jest spowodowane zatrzymywaniem gazu lub wody w organizmie, problemami jelit. Oto kilka przykładów różnych sposobów, w jakie mogłoby się to zdarzyć:

Wysokie spożycie sodu
Może to spowodować zatrzymanie wody, co prowadzi do wzdęć. Żywność taka jak warzywa w puszkach, krakersy, wędliny i przetworzona żywność przyczyni się do dużego brzucha.

Stres
Kiedy doświadczasz wysokiego poziomu stresu, w twoim ciele uwalniane są chemikalia, które utrudniają trawienie. Ponadto zwiększone wzorce oddychania powodują połknięcie większej ilości powietrza prowadząc do uwięzionego gazu.

Palenie
Palenie może prowadzić do wzdęcia w taki sam sposób, jak przyśpieszone oddychanie. Za każdym razem, gdy zaciągasz się dymem, połykasz więcej powietrza, które może zostać uwięzione w układzie pokarmowym.

Choroby trawienne
Kiedy twój układ trawienny jest zagrożony, wzdęcie może być jednym z efektów ubocznych. Choroby takie jak celiakia (nietolerancja glutenu), nietolerancja laktozy, choroba Leśniowskiego-Crohna i IBS mają wzdęcia jako jeden z ich objawów.

Hormony / zmiany chemiczne
Ciało jest dobrze dostrojonym organizmem, który działa najlepiej, gdy wszystko jest zrównoważone. Ale takie rzeczy, jak menstruacja, suplementacja lub przyjmowanie leków mogą powodować zmiany w poziomie chemicznym w organizmie, wyrzucając równowagę hormonalną powodując wzdęcia.

Jak przerwać wzdęcia

Możesz uniknąć wzdęć żołądka, zwracając uwagę na te kilka rzeczy:

Jedz anty-wzdęciowe produkty.
Pokarmy bogate w potas działają na walkę z wpływem sodu na organizm. Te produkty obejmują banany, awokado i szpinak. Pokarmy o wysokiej zawartości wody, takie jak arbuz, kantalupa, ogórki i seler, pomagają wypłukać sód z organizmu. Pokarmy bogate w probiotyki, takie jak kapusta kiszona i kombucha, sprzyjają zdrowemu układowi trawiennemu, utrzymując wzdęcia na dystans.

Ogranicz sól
Należy unikać pokarmów zawierających dużo sodu. Aktualna zalecana dzienna dawka wynosi 1500 mg. Przekroczenie tej liczby może być łatwe, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy z ilości sodu w przetworzonej żywności, a nawet w butelkowanych napojach. Ogranicz sól kuchenną i użyj innych ziół i przypraw, aby nadać smak potrawom.

Zrelaksuj się
Unikając stresu najlepiej jak potrafisz, możesz pomóc swojemu ciału walczyć z wzdęciami. Kiedy twoje ciało jest zestresowane, reaguje negatywnie, co może powodować nieprzyjemne i czasami bolesne wzdęcia.

1-dniowy – bezpłatny plan

Dzień 1

Śniadanie: Płatki owsiane na mleku kokosowym z bananem
II Śniadanie: krojone ogórki z pomidorami i 1 kawałkiem żytniego chleba
Obiad: Grillowane szaszłyki z kurczakiem i rozmarynem z kurczaka i sałatką ze szparagów
Przekąska: 1 duży kawałek arbuza
Kolacja: Cukinia faszerowana z mięsem mielonym i pomidorami

 

Sukces ma wiele ojców i wiele matek. Musisz wierzyć w ten cel i on nie bierze się ze szczęścia. On bierze się od porażki do porażki, aż osiągniesz swój cel. Życie jet piękne i trzeba być pozytywnej myśli.  Jeśli nie wiesz jak trenować to zapraszam do współpracy na treningi online Skype. Razem możemy dużo, motywacja i wycisk jest Gratis. Kliknij Tutaj!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk