6 faktów na temat Treningu o których trener raczej ci nie powie

Wykroki i przysiady

6 faktów na temat Treningu o których trener raczej ci nie powie. Coraz więcej osób zaczęło prowadzić zdrowy tryb życia. Aby wyglądać lepiej i czuć się lepiej, większość z nich zaczyna od sprawności fizycznej. Jednak, podobnie jak wszystko inne, aktywność powinna być podejmowana mądrze. Przekaże Ci kilka ciekawych faktów na temat kondycji, które mogą pomóc zwiększyć efektywność i zwiększaniu mięśni. Na końcu artykułu mam dla ciebie bonus, który prawdopodobnie da ci większą motywację do aktywności fizycznej.

Już niedługo będziesz miała fantastyczny dostęp do platformy Akademia Kocham Fitness z wieloma moimi treningami na brzuch, uda i pośladki i odchudzanie, przepisy, e-booki, live video i wiele więcej fantastycznych i przydatnych informacji, tak abyś mogła schudnąć w miesiąc 5 kg i do lata cieszyć się super figurą i to tylko za 1 zł czyli jak za darmo. Oferta będzie trwała bardzo krótko, więc obserwuj mój profil.

1. Będziesz musiała długo czekać na widoczne wyniki.

Nie oczekuj szybkich rezultatów na początku treningu fizycznego. Ci, którzy chcą nabrać formy „latem” lub w ciągu kilku miesięcy i zacząć od 1 stycznia, prawdopodobnie poniosą porażkę. Oczywiście wszystko początkowo zależy od aktualnej masy ciała, kondycji ciała i wieku. W każdym razie pierwsze wyniki treningów zobaczysz po około 2 lub 3 miesiącach. Inni będą potrzebować około 6 miesięcy, aby zobaczyć pozytywne zmiany w twoim ciele.

Ważne jest również, aby zrozumieć, że regularność, częstotliwość treningu i odpowiednia dieta są podstawą Twojego sukcesu. Nie będzie wiele zmian w twoim ciele, jeśli wykonasz tylko 2 intensywne treningi tygodniowo – możesz uzyskać dobre wyniki tylko, jeśli wykonasz co najmniej 3 treningi siłowe i 2 treningi cardio tygodniowo. Nie oznacza to, że będziesz musiał spędzać 5 dni w tygodniu na siłowni – zwykły spacer na zewnątrz może być dobrym ćwiczeniem cardio dla twojego ciała. Kliknij tutaj po współpracę i zacznij od dziś.

2. Nie zawsze będziesz w stanie osiągnąć pożądane wyniki.

Jeśli masz w głowie obraz idealnego kształtu ciała, który chcesz osiągnąć za pomocą sprawności fizycznej, przygotuj się na osiągnięcie pożądanych rezultatów. Przede wszystkim powinnaś wziąć pod uwagę swoją genetykę, a także sposób budowy. Mięśnie niektórych ludzi rosną szybciej, podczas gdy inne osoby mogą mieć lepszy metabolizm. Ponadto wielu profesjonalnych sportowców i trenerów fitness stosuje specjalne odżywianie, aby osiągnąć pożądany kształt.

Dlatego jeśli wyznaczysz nieosiągalny cel, który jest sprzeczny z możliwościami twojego ciała, możesz nie tylko stracić motywację, ale także uzyskać niezrównoważony kształt ciała. Aby wyznaczyć właściwy cel, powinnaś obiektywnie ocenić siebie, wziąć pod uwagę swoje możliwości i ograniczenia oraz spróbować osiągnąć najlepszą formę dla swojego ciała.

3. Tylko siłowe ćwiczenia mogą pomóc w budowie pięknego ciała.

Trenerom opłaca się utrzymać klienta tak długo, jak to możliwe, dlatego często ignorują siłowe ćwiczenia i oferują wiele innych ćwiczeń, które ćwiczą pojedyncze mięśnie. Powinnaś jednak zrozumieć, że powinny one koncentrować się na podstawowych ćwiczeniach, aby uzyskać dobre wyniki. Podstawowe ćwiczenia obejmują martwy ciąg, przysiady i pompki. To one pomagają nam zbudować gorset mięśniowy. Jednocześnie podstawowe ćwiczenia mają różną wydajność. Ważne jest, aby podczas ćwiczeń ćwiczyć,  ćwiczenia, które uzyskują najlepszą reakcję mięśni. Na przykład dla niektórych osób przysiady są najlepszym ćwiczeniem do ćwiczenia mięśni pośladków, podczas gdy dla innych może to być wypady do przodu. Oczywiście ćwiczenia izolacyjne są również ważne i czasem mogą być nawet bardziej interesujące do wykonania, ale nie powinieneś ograniczać się do robienia tego.

4. Zasadniczo nie musisz stosować specjalnych odżywek dla sportowców.

Osoby początkujące, które zaczynają chodzić na siłownie, często wierzą w magiczną moc odżywiania sportowego. W rzeczywistości nie musisz przestrzegać takich zasad, o ile masz zróżnicowaną i odpowiednią dietę i nie próbujesz brać udziału w konkursie bikini. Nie zaczynaj czegoś takiego, nawet jeśli trener na siłowni nalega na dodanie do diety białek lub spalaczy tłuszczu. Mogą po prostu próbować zarobić trochę pieniędzy z twoją pomocą, polecając ci magiczny produkt z sąsiedniego baru fitness. Nie potrzebujesz spalacza tłuszczu, ponieważ będziesz spalał tłuszcz podczas treningów. Odpowiednia dieta wraz z regularnymi treningami sprawi, że w przyszłości będziesz w dobrej formie, bez specjalnego odżywiania sportowego.

5. Nie musisz regularnie wykonywać ćwiczeń brzucha, aby uzyskać piękny brzuch.

Wiele osób lubi ćwiczyć abs za każdym razem, gdy odwiedzają siłownię, ale nie jest to konieczne. A niektóre ćwiczenia ab mogą nawet poszerzyć talię. Nie musisz regularnie ćwiczyć mięśni brzucha, aby uzyskać sprawny brzuch – Twój kręgosłup uzyska wystarczającą akcję podczas podstawowych ćwiczeń.  Jedna sesja treningowa na tydzień to więcej niż wystarczająca ilość.

6. Trening cardio musi być wykonany poprawnie.

Trening kardio to kompletna forma treningu, podczas którego trenujesz układ sercowo-naczyniowy i oddechowy, zwiększasz swoją wytrzymałość i spalasz tłuszcz. Jeśli przeznaczasz cały dzień na trening cardio, pamiętaj, że proces spalania tłuszczu rozpoczyna się 40 minut po rozpoczęciu treningu. Oznacza to, że będziesz musiał spędzić ponad godzinę na bieżni lub maszynie eliptycznej. Jeśli wykonasz sesję cardio bezpośrednio po treningu siłowego, utrata tłuszczu rozpocznie się od pierwszej minuty, co oznacza, że wystarczy 20 minut cardio.

Obserwuj puls podczas wykonywania treningu kardio – powinien on mieścić się w określonych granicach. Jeśli Twój puls nie osiąga dolnej granicy tętna, otrzymasz bardzo słabe wyniki. Jeśli Twój puls jest wyższy niż górny limit, ryzykujesz uszkodzenie zdrowia.

Bonus dla ciebie.

Endorfiny i serotonina powstają po treningu. W ciągu około 30 minut po treningu stężenie hormonów szczęścia we krwi wzrasta ponad 5 razy. Ich działanie utrzymuje się przez około 2 godziny.

Wolisz ćwiczyć na siłowni czy samodzielnie? Powiedz mi, co działa dla Ciebie w komentarzach!

Pamiętaj już niedługo uruchamiam Akademię Kocham Fitness, gdzie poznasz o wiele więcej fantastycznych wiadomości o zdrowiu, będziemy razem ćwiczyć i wiele, wiele innych super rzeczy za jedyne 1 złoty. To będzie szał w Polsce i na świecie, bo ogromna wiedza i ćwiczenia w jednym miejscu i to prawie jak za darmo…To będzie nasz program autorski! Obserwuj mojego bloga i funpage.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk