6 domowych środków zaradczych na choroby wątroby

6 domowych środków zaradczych na choroby wątroby.  Tłusta wątroba jest po prostu mówiąc, gromadzenie tkanki tłuszczowej w komórkach wątroby. Może to być spowodowane piciem zbyt dużo alkoholu, ale może to być spowodowane przez proste podkreślenie wątroby przez zbyt dużo cukru lub rafinowanych węglowodanów lub innych problemów zdrowotnych.
Jeśli cierpisz na jakąś chorobę wątroby, nie musisz od razu rozpaczać.

Możesz zrobić kilka rzeczy, które pomogą odwrócić gromadzenie się tłuszczu. Spróbuj 6 domowych środków zaradczych, aby sprawdzić czy mogą mieć dla Ciebie znaczenie.

1. Usuń węglowodany.

Węglowodany są pyszne i łatwe do aby się odkładały w twoim ciele,  ale zapewniam Cię,  że ten rodzaj cukru jest szkodliwy dla  chorej wątroby. Zamiast tego, przejdź na nisko – węglowodanową dietę o niskim  indeksie glikemicznym.

Jeśli nie wiesz jak sobie z tym poradzić to zapraszam do współpracy

m.klos@btinternet.com

2. Jedz zdrowo.

Oprócz cięcia węglowodanów, ważne jest, aby jeść rzeczy, które tak jak pisałam wyżej.  Zalecam zmienić na początek jedzenie  np. na orzechy, warzywa i ryby.

3. Utrata wagi.

Jeśli masz nadwagę, zalecam zacząć sie odchudzać, zacząć ćwiczyć. Bez tego nie pozbędziesz sie problemów z wątrobą. Zrób sobie  badanie laboratoryjne wątroby, które obejmuje ocenę aktywności wybranych enzymów zawartych w komórkach wątroby. Dwa podstawowe enzymy wątrobowe to aminotransferaza alaninowa (ALAT, ALT) i aminotransferaza asparaginowa (AspAT, AST). Nawet niewielkie uszkodzenie komórek wątroby powoduje zwiększenie ich aktywności we krwi. Można nawet stwierdzić, że im większe uszkodzenie wątroby, tym wyższa aktywność tych enzymów w pobranej próbce krwi.

4. Obniżyć poziom cholesterolu.

Kontrolowanie cholesterolu jest bardzo ważne. Pisałam już artykuł na temat badań   i. norm cholesterolu i  co do nich sie nie zgadzam, gdyż mnie uczono 17 lat temu, że Podczas badania cholesterolu całkowitego – fizjologiczna  norma jest od 240 do 270mg/dL. Jem 3 jajka dziennie i moje wyniki są rewelacyjne. Nie biorę żadnych tabletek na obniżenie cholesterolu, a moje wszystkie wyniki są w normie.

5. Kontroluj swoją cukrzycę.

Jeśli cierpisz na cukrzycę,  że musisz mieć pewność, że sprawujesz nad nią kontrolę. Monitoruj poziom insuliny i dokładnie śledź swoją dietę. Dodaj ćwiczenia i ciesz się życiem.

6. Bądź mądra i napisz do mnie.

Jeśli masz nadwagę, napisz do mnie. Przez ostatni rok czasu zgłosiło sie do mnie o pomoc ponad 1000 osób z całego świata! Ustaliłam na konsultacji online diete i trening odpowiedni do  potrzeb. Przerażające jest to, że coraz więcej zgłasza sie kobiet – dziewczyn w wieku od 20-30 lat z nadwagą ponad 100 kg.

Nie czekajcie proszę, aż waga Twoja jest po wyżej 100 kg. Zgłoś się wczesnej do mnie…

Pamiętaj, że to Twoje zdrowie, a nie moję…

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk