5 znaków ostrzegawczych, które wysyła Twój język

jezyk

5 znaków ostrzegawczych, które wysyła Twój język. Język jest to silny i czuły mięsień umożliwiający mówienie, przełykanie oraz delektowanie się jedzeniem i piciem. Wygląd języka może dużo powiedzieć o stanie zdrowia. Z tego powodu ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z wszystkich możliwych miejscach, gdzie te znaki ostrzegawcze mogą pojawić się.

Chociaż może to wydawać się dziwne, ale istnieje sporo objawów, które wpływają na język. Normalnie zdrowy różowy kolor i pokryta jednolitą warstwą małymi wstrząsami zwanych brodawek, języczek wszelkich nietypowych wzrostów lub odbarwienie może w rzeczywistości być oznaką wczesnego ostrzegania dla Ciebie o  poważniejszej dolegliwości.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jakie 5 znaków ostrzegawczych,  wysyła Twój język. Dowiedziesz się na co zwracać uwagę, w celu zidentyfikowania tych potencjalnie niebezpiecznych objawów.

Kub Dietę Gosi Klos
Kub Dietę Gosi Klos

1. Biały język 

Język z kremowym białym nalotem na jego powierzchni jest spowodowane przerost drożdży.  Choć grzyby i inne kolonie mikrobów są naturalnie obecne w okolicach naszego ciała, czasami mogą wymknąć się spod kontroli i mogą spowodować poważne problemy zdrowotne.

Często spowodowane jest brakiem policzkowych bakterii, które zazwyczaj mają drożdże pod kontrolą i przerost grzybiczy jest najczęściej wynikiem stosowania leków antybiotykowych.

Jest możliwe, aby wyjaśnić tę sytuację poprzez częstsze i dokładnego szczotkowanie zębów i powierzchni języka. Dodawanie kolejnych probiotycznych pokarmów do diety będzie również dobrą drogą w kierunku odbudowy naturalnych koloni bakteryjnych organizmu, które w naturalny sposób przywrócą równowagę pożytecznych mikroorganizmów w ustach.

2. Białe Groszki na języku

Jeśli powierzchnia języka jest usiany małymi białymi plamami, może to być również objawem stanu zapalnego. Ponownie, spróbuj jeść więcej pokarmów probiotycznych oraz zadbaj o  codzienną higienę jamy ustnej. Jeśli problem nie ustępuje lub pogarsza się, jak najszybciej skonsultuj się ze swoim  lekarzem.

3. Czerwony język 

Gdyby twój język był w kolorze czerwonawym, może masz groźna infekcję. Jeśli również zauważysz, że gardło jest szorstkie lub Cię boli  na pewno  jak najszybciej skonsultuj się ze swoim  lekarzem.

W przypadku braku ból gardła, mającego czerwony język może po prostu oznaczać, że trzeba podać więcej witamin z grupy B i żelaza w diecie. Jedz pokarmy, takie jak soczewica i fasola, szpinak, chude mięso i ryb, aby uzyskać więcej z tych niezbędnych składników odżywczych. Można również śledzić niektóre z tych prostych metod, aby naturalnie zwiększyć poziom żelaza.

4. Język Fioletowy lub Niebieski 

Jeśli twój język jest koloru fioletowego o odcieniu niebieskawym jest możliwe, że jest to wskaźnik słabego krążenia. Jednakże, w niektórych przypadkach, tego rodzaju przebarwienia może wynikać z nieprawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Jeśli problem się powtarza, jak najszybciej skonsultuj się ze swoim  lekarzem.

5. Bolesne wrzody lub nierówności

Choć mogą one być bardzo bolesne, od czasu do czasu małe wybrzuszenie na boku języka nie masz jeszcze czymś sie martwić. Guzy te są zazwyczaj spowodowane przypadkowym ugryzieniem się w język podczas snu.

Bolesne rany lub raki na języku są w większości przypadków nieszkodliwy i może spowodować podrażnienie spowodowane od gorących lub pikantnych produktów spożywczych lub osłabienia układu odpornościowego.

Pamiętaj, że Twój język nie jest jedyną częścią ciała, której czyny mówią głośniej niż słowa. Zwracaj uwagę na te oznaki i działaj, za nim będzie za późno.

Twój dietetyk i trener osobisty https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk