5 ukrytych mięśni, które powodują ból

pośladki jak je zbudować - trening

Pośladki to największa grupa mięśni przyciągająca najwięcej uwagi – szczególnie na siłowni i przed lustrem! Ale nasze mniejsze mięśnie noszą masę (dosłownie) i wykonują wiele ważnych funkcji. Lekarze i inni specjaliści wiedzą również, że nieprawidłowe funkcjonowanie pewnej liczby małych mięśni może wywołać całą masę bólu i innych problemów.

W tym artykule omówię rolę i funkcje różnych tkanek mięśniowych, które mięśnie są odpowiedzialne za ból pleców, szyi, ramion, stóp i tyłka. Na koniec przytoczę kilka wskazówek, aby (miejmy nadzieję) zapobiec pojawianiu się bólu mięśni. Zróbmy to!

„Mniejsze mięśnie umożliwiają dużym mięśniom wykonywanej pracy. Kiedy małe nie działają prawidłowo, może to prowadzić do obrażeń lub bólu. „- dr Bryan Heiderscheit.

MIĘŚNIE: CO TO JEST, NAPRAWDĘ?

Szacuje się, że w ludzkim ciele znajduje się 700 mięśni szkieletowych, które można podzielić na trzy grupy: mięśnie szkieletowe, mięśnie sercowe i gładkie. Mięśnie szkieletowe umożliwiają ruch i dają nam zdolność; mięśnie serca rozszerzają się i kurczą serce i transportują krew w całym ciele. Gładkie mięśnie są narządami i robią małe rzeczy, takie jak kurczenie się jelit.

Kliknij tutaj po plan treningowy

Chociaż pojęcie uczenia się o mięśniach może wydawać się nudne, nie może to być dalsze od prawdy. Mięśnie są tak fascynujące, jak złożone.

Gluteus maximus to największy mięsień w ludzkim ciele.
Mięśnie ucha środkowego są najmniejsze.
Wykonanie jednego kroku wymaga ruchu 200 mięśni.
Najsilniejszy mięsień znajduje się w szczęce i służy do żucia.
Mięsień serca jest jedynym mięśniem, które nigdy się nie męczy.
Twoje palce nie mają żadnych mięśni – tylko kości.
Kręgosłup zawiera ponad 120 mięśni.
Twoje mięśnie oka poruszają się 100 000 razy dziennie!
„Pamięć mięśniowa” to termin używany do opisu ruchów, do których mięśnie przyzwyczajają się z czasem.
Dlaczego drżysz, gdy jest zimno? Ponieważ niskie temperatury powodują mimowolne skurcze mięśni.
Używamy mięśni powiek do mrugania ponad 16 000 razy dziennie!
Mięśnie stanowią 40 procent naszej całkowitej masy ciała; tylko 10 procent mniej niż woda!

5 „UKRYTYCH” MIĘŚNI, KTÓRE MOGĄ SPOWODOWAĆ BÓL

MULTIFIDUS: BÓL PLECÓW

Multifidus to seria małych, trójkątnych mięśni, które wspomagają kręgosłup. Te cienkie mięśnie pomagają ustabilizować, wygiąć i wydłużyć kręgosłup – sekwencję 33 kręgów biegnących od dna miednicy aż do podstawy czaszki!

Ból multifidi zwykle powstaje w dolnej części pleców, ale może rozciągać się w górę. Zapobieganie bólom w tym obszarze może być tak proste, jak upewnienie się, że potrzeba trochę czasu, aby wstać, rozciągnąć się i chodzić od czasu do czasu, zwłaszcza jeśli często siedzisz.

SCALENUS: BÓL SZYNY

Różnica to grupa trzech mięśni, które wyrastają z boku szyi. Podstawowymi funkcjami mięśni przedniej i środkowej różnicy są zginanie i zginanie szyi oraz podnoszenie pierwszego żebra. Tylny mięsień różnoboczny podnosi drugie żebro, wygina się i ugina szyję.

Jeśli kiedykolwiek obudziłaś się z tym cudownym, sztywnym bólem szyi, prawdopodobnie zirytowałaś mięśnie zmiennokształtne. Kiedy tak się stanie, musisz zlokalizować swoje punkty kontrolne. Aby to zrobić, umieść czubki palców prawej ręki po lewej stronie szyi. Umieść lekki nacisk na każdym punkcie i powtórz 10 razy po obu stronach.

SUPRASPINATUS: BÓL RAMION

Supraspinatus to najmniejsza z czterech mięśni, które tworzą mankiet rotatorów. Mięsień działa, aby zapobiec uszkodzeniu ramienia pochodzącemu z sił grawitacyjnych. Supraspinatus działa – indywidualnie i z mięśniem naramiennym – aby obrócić staw barkowy i ramię.

Aby uniknąć uszkodzenia mięśnia, unikaj powtarzających się ruchów ramion, szczególnie jeśli powoduje to ból, ale minimalny. Pomocne może być także ćwiczenie dobrej postawy i ćwiczenie ćwiczeń na barkach.

PIRIFORMIS: BÓL POŚLADKOWY

Piriformis to płaski mięsień umiejscowiony w mięśniach głębokich pośladkowych. Ma kształt przypominający piramidę, który rozciągał się od stawu biodrowego do miednicy. Mięśnie obraca biodra podczas stania i uprowadzają biodra w spoczynku.

Rozciąganie i wzmacnianie mięśnia piriformis jest priorytetem dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Możesz rozciągnąć piriformis leżąc płasko na plecach i krzyżując lewą stopę przez prawe kolano przy kostce. Blokując palce pod spodem i tuż poniżej prawego kolana, unieś prawą stopę z ziemi, aż będzie równoległa do brzucha, a następnie przełącz nogi.

HALLUCIS LONGUS: BÓL STOPY

Hallucis longus to mięsień, który pozwala ci zwinąć duży palec u nogi. Jak może powodować ból stopy? Cóż, duży palec u nogi ma kluczowe znaczenie dla równowagi i stabilizacji, gdy jesteśmy w pozycji pionowej. Kiedy ten mięsień jest uszkodzony, dodatkowe obciążenie jest nakładane na resztę stopy, co często powoduje ból.

Wykonywanie ćwiczeń, takich jak wyrzuty ciała i przysiady ciała podczas boso, może pomóc wzmocnić hallucis longus wraz z innymi mięśniami stopy. Ponadto, ćwiczenia takie ćwiczą równowagę i są dobre dla utrzymania wyrównania szkieletu i mięśni. Upewnij się również, że kupujesz buty, które pasują do twoich stóp.

UTRZYMANIE ZDROWYCH MIĘŚNI

Właściwa dieta i regularne ćwiczenia to dwa najlepsze sposoby na zapobieganie bólom mięśni.

ĆWICZENIA

Jedynym sposobem na wzmocnienie mięśni są ćwiczenia w domu lub na siłowni. Odpowiednie ćwiczenia pomagają rozwijać tkankę mięśniową, co pomaga zapobiegać obrażeniom. Według Narodowego Instytutu Zapalenia Stawów i Chorób Mięśniowo-Szkieletowych i Skórnych, niektóre z najlepszych rodzajów aktywności to wchodzenie po schodach, podnoszenie ciężarów, gra w tenisa, pływanie, jazda na rowerze i bieganie. Optymalna aktywność fizyczna wynosi 60 minut dziennie.

Kliknij tutaj po plan treningowy

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk