5 SPOSOBÓW UTRZYMANIA WAGI

utrata wagi, posiłki

5 SPOSOBÓW UTRZYMANIA WAGI. Jak łatwo schudnąć.Utrata wagi jest trudna – zajmuje dużo potu i głodu, prawda? Cóż, właściwie nie musi aż tak robić. W tym miejscu przydadzą się te 10 małych trików (wspieranych przez naukę!), Które pomogą Ci zgubić kilogramy, nawet zbytnio się nie starając.

1.Pij wodę przed każdym posiłkiem

Słyszeliście odwieczne powiedzenie: „czasami, kiedy myślisz, że jesteś głodny, jesteś po prostu spragniony”. Okazuje się, że picie wody do odchudzania nie jest tylko mitem.

Niedawne badanie w czasopiśmie Obesity wykazało, że otyłe osoby dorosłe, które piły około szklankę wody 30 minut przed posiłkami, doświadczały umiarkowanej utraty wagi w porównaniu z grupą, która nie piła przed posiłkiem. Czemu?

  • Po pierwsze, woda zaczyna cię wypełniać i może pomóc zmniejszyć apetyt.
  • Po drugie, inne badanie opublikowane w Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism wykazało, że picie około 250 l wody zwiększa tempo przemiany materii o 30 procent u zdrowych mężczyzn i kobiet, a ten gwałtowny wzrost metaboliczny osiągnął maksimum 30 do 40 minut po wypiciu.

Wypij 2 szklanki wody na 30 minut przed posiłkiem i przygotuj swój metabolizm na zmianę w sam raz dla ciebie.

Nie schudniesz 2 kg dziennie, ale badania sugerują, że jest skuteczny w długoterminowej, umiarkowanej utracie wagi, pomagając ograniczyć apetyt i przyspieszyć metabolizm. Plus, nie ma minusów – pomoże ci się nawodnić na cały dzień, co wiąże się z mnóstwem innych korzyści zdrowotnych poza utratą wagi.

2.Jedz uważnie

Zdaniem terapeuty Deborah Beck Busis, Ph.D., koordynatora programu dietetycznego w Instytucie Beck ds. Poznawczych terapii behawioralnych i współautorem rozwiązania The Diet Trap Solution, sytość fizyczna jest ściśle związana z satysfakcją psychiczną.

„Rejestracja twojego żołądka trwa co najmniej 20 minut” – mówi dr Caroline Cederquist, mgr inż., Ekspert ds. Metabolizmu / utraty wagi i założycielka bistroMD. „Jedzenie podczas oglądania telewizji, prowadzenia pojazdów itp. Powoduje, że jemy znacznie więcej niż zdajemy sobie sprawę i nie czujemy się zadowoleni”.

Badania wykazały również, że: uważne jedzenie ma bezpośredni wpływ na ilość spożywanego pokarmu, wynika z ostatnich badań opublikowanych w American Journal of Clinical Nutrition. Ludzie, którzy jedli posiłek, podczas gdy byli rozproszeni, jedli umiarkowaną ilość więcej niż nie-roztargnieni zjadacze – plus, rozkojarzeni zjadacze zjadali więcej jedzenia niż nieodciągnięci zjadacze później w ciągu dnia.

3.Wytnij kalorie poprzez proste zamiany

Nie musisz przerywać jedzenia wszystkich rzeczy, które chcesz, aby schudnąć. Dokonuj niewielkich wymian, aby zaoszczędzić kalorie tu i tam, a ich suma się zwiększy. Zamiast batonika muesli z ponad 140 kaloriami i tonami dodatku cukru, złap jabłko za około 80 kalorii.

Wiem, że prawdopodobnie słyszałaś je tysiąc razy. Ale jeśli uda ci się codziennie zamieniać te małe transakcje, zaoszczędzisz wystarczającą ilość kalorii na potrawy, które naprawdę chcesz lub na deficyt kalorii. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Dokonywanie tych prostych wymian jest sposobem na zdrowie Twojego stylu jedzenia i utratę wagi bez konieczności odchudzania.

4.Ruszaj się

Jeśli tylko myśl o udaniu się na siłownię powoduje nerwowy pot, nie martw się; możesz znaleźć inne sposoby poruszania się, które mogą spowodować dużą utratę wagi. Możesz robić proste rzeczy, takie jak wchodzenie po schodach i chodzenie, aby zwiększyć ogólne dzienne spalanie kalorii – nie wymaga siłowni. „Ruszaj jak najwięcej”.  Cederquist zaleca zrobienie 10 000 kroków dziennie każdego dnia w celu zapewnienia ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia – żadnych wymówek lub po prostu zapisz się do mnie na trening internetowy Skype w domu – kliknij tutaj po więcej informacji. 

5.Jedz trochę ciemnej czekolady

Myślisz, że słodycze są wrogiem sukcesu odchudzania? Nie tak szybko: ciemna czekolada może być twoim najlepszym przyjacielem w odchudzaniu. Naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze rano karmili zdrowych młodych mężczyzn 100 g czekolady mlecznej lub ciemnej, a następnie kazali im ocenić poziom głodu i nakarmili je pizzą dwie godziny później. Okazało się, że mężczyźni, którzy mieli ciemną czekoladę, czuli się bardziej zadowoleni po zjedzeniu czekolady, byli mniej głodni i jedli mniej (o 17 procent mniej kalorii niż jedzący mleczną czekoladę), kiedy oferowali pizzę przy następnym posiłku.
Czemu? Jedno z badań wskazuje na przeciwutleniacz w kakao, który, jak wykazano, zapobiega wzrostowi masy ciała i obniża poziom cukru we krwi u myszy laboratoryjnych, podczas gdy inny odkrył, że niektóre ekstrakty kakaowe blokują enzymy przed trawieniem węglowodanów i tłuszczów.
Nie, jedzenie ciemnej czekolady nie spowoduje magicznego spadku kilogramów. Ale jeśli potrzebujesz słodkiego przysmaku, sięgnij po ciemną czekoladę zamiast mlecznej czekolady lub czegoś innego o wysokiej zawartości cukru i kalorii. Z biegiem czasu może pomóc Ci jeść mniej i oszczędzać kalorie.

 

  • Jeśli ten tekst trafia do Ciebie – podziel się nim ze znajomym.
  • Zostaw proszę komentarz. Dla Ciebie to moment, a dla mnie istotna wskazówka.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk