5 sposobów na uniknięcie głodu po treningu

ćwiczenia

5 sposobów na uniknięcie głodu po treningu. Wiele osób regularnie ćwiczących odczuwa brutalny głód po treningu. W takich przypadkach niezwykle trudno jest zmagać się z pragnieniem jedzenia, podobnie jak kontrolowanie ilości jedzenia. W rezultacie, pomimo wysiłków, masa ciała nie zmniejsza się i wydaje się, że nic się nie zmienia…

Pamiętaj, że pomagam kobietom osiągnąć cele ich ciała z łatwością i wydajnością, pomagając w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Zacznij korzystać z naszej usług, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie.

Kliknij Tutaj

Dlaczego tak się dzieje? Czy można w jakiś sposób oszukać apetyt? Po pierwsze, nie panikuj: uczucie głodu jest naturalną reakcją organizmu, która powstaje w odpowiedzi na utratę energii. A ponieważ podczas treningu spalanych jest wiele kalorii, mózg pilnie uruchamia program przywracania rezerw energii.

Fizjolodzy, którzy badali zmiany w metabolizmie podczas treningu, stwierdzili, że głód może wzrastać lub zmniejszać się w zależności od temperatury środowiska, intensywności ćwiczeń i płci sportowca.

Pamiętaj, że pomagam kobietom osiągnąć cele ich ciała z łatwością i wydajnością, pomagając w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Zacznij korzystać z naszej usług, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie.

Kliknij Tutaj

Ponadto naukowcy odkryli, że ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie, chodzenie, jazda na rowerze, aktywne gry, bardziej tłumią apetyt niż ćwiczenia siłowe.

Jeśli nie możesz kontrolować swojego głodu po treningu i nie wiesz, co zrobić z tym problemem, mamy dla Ciebie coś interesującego i skutecznego. Przygotowałam listę 5 sposobów, które pomogą uniknąć głodu po treningu. Przewiń w dół, aby je zobaczyć!

# 1. Zrób trening siłowy trzy razy w tygodniu

Faktem jest, że kiedy wykonujesz trudne treningi, twoje ciało reaguje zmniejszając głód. Ćwiczenia odwracają krew od układu GI, dzięki czemu więcej może dotrzeć do twoich mięśni. To tłumi grelinę i spowalnia wchłanianie pokarmu z jelit.

W niektórych badaniach stwierdzono, że osoby, które przeprowadzały trzytygodniowe sesje treningu z ciężarami przez 30 do 45 minut, zjadały po treningu około 120 kalorii mniej niż ci, którzy pedałowali w umiarkowanym tempie w sposób ciągły. Jak widać, aby kontrolować swój głód po treningu, powinieneś ćwiczyć trening siłowy trzy razy w tygodniu.

Możesz nawet zmienić swoją ulubioną sesję cardio w trening siłowy. Kiedy ćwiczysz z ciężarami, upewnij się, że treningi są wystarczająco intensywne.

# 2. Ruszaj się więcej 

W rzeczywistości rodzaj twojego ruchu ma również wpływ na głód. Jedno z badań wykazało, że ludzie, którzy pomijali trening, byli mniej zainteresowani tłustym jedzeniem po treningu niż ci, którzy spędzali ten sam czas na rowerze. Teoria głosi, że jelita trzepoczące z powodu skoków obniżają produkcję greliny.

# 3. Zwróć uwagę na treningi na lądzie

Czy wiesz, czy nie, ale pływanie nie jest uważane za skuteczny trening do utraty wagi. To dlatego, że pływanie stymuluje głód. W takim przypadku zalecamy zwrócenie uwagi na treningi na powietrzu lub w domu, takie jak bieganie czy trening siłowy.

# 4. Dodaj białko i zdrowe tłuszcze do swojej diety

Prawdopodobnie wiesz, że białko po treningu pomaga w regeneracji mięśni. Fajnym faktem na temat białka jest to, że jest bardzo sycący i powstrzymuje głód. Jeśli chodzi o zdrowy tłuszcz, pomaga wypełnić i zapobiec nawrotowi głodu. W takim przypadku zalecam spożywanie białka i zdrowych tłuszczów bezpośrednio po treningu, aby uniknąć głodu.

Kliknij Tutaj po dietę i trening indywidualny.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk