5 SPOSÓB na ocet jabłkowy, który może poprawić Twoją skórę

5 SPOSÓB na ocet jabłkowy, który może poprawić Twoją skórę. Sądzę, że już wiesz, że ocet jabłkowy ma wiele zalet dla naszego organizmu. Ale czy wiesz, że jednym z nich jest poprawa zdrowia skóry i leczenie różnych problemów skórnych? Może sprawić, że nasza skóra będzie czysta i piękna dzięki kilku zastosowaniom. Zobacz te 5 sposobów, w jaki ocet jabłkowy może pomóc Twojej skórze.

1. Plamy pod oczami i blizny

Jest doskonałym eksfoliatorem skóry. Powinieneś ocierać ocet jabłkowy o swoje plamy pod oczami każdej nocy przed pójściem spać, a to rozjaśni plamy. Możesz również zastosować go na bliznach i pozostawić na noc. Uważa się, że kwas zjada tkankę bliznowatą  do czasu jej zniknięcia.

2. Zmarszczki

Potwierdzono, że ocet jabłkowy nawilża skórę i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Musisz zmieszać miód i ocet w proporcji jedna łyżeczka i nakładać go na twarz. Pozostawić na 30 minut, a następnie przemyć zimną wodą. Rób to codziennie rano po przebudzeniu, a będziesz chronić skórę przed zmarszczkami.

3. Trądzik

Jak wiemy, ocet jabłkowy ma właściwości antybakteryjne. Zabija bakterie odpowiedzialne za wywoływanie trądziku, a także pomaga nam regulować poziom pH skóry. Pochłania również nadmiar oleju i leczy stany zapalne skóry. Musisz wymieszać 1 łyżeczkę octu jabłkowego z 3 łyżkami wody. Następnie za pomocą wacika nałóż roztwór na twarz. Pozostaw go na 30 minut, a następnie spłucz. Zrób to kilka razy w tygodniu.

4. Detoksyfikacja

Eliminuje toksyny i martwe komórki z naszej skóry. To najlepszy naturalny sposób na oczyszczanie i oczyszczanie skóry. Połącz 1 część octu jabłkowego i dwie częściami wody. Dodaj jedną łyżkę miodu i dobrze wymieszaj. Nałóż maskę na twarz i pozostaw ją na 20 minut przed spłukaniem. Powtórz to trzy razy w tygodniu.

5. Zapalenie

Rozcieńczyć ocet jabłkowy w racji 1: 3. Namocz ściereczkę w rozcieńczonym occie jabłkowym i nałóż na dotknięte obszary. Pozostaw go na jedną godzinę, a następnie umyj skórę. Ocet jabłkowy zmniejsza obrzęk, zaczerwienienie i temperaturę. Po kilku zastosowaniach stan zapalny zostanie poddany leczeniu.

Uwaga: Nie jest zalecany dla dzieci i kobiet w ciąży.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk