5 sekretnych sztuczek aby schudnąć w każdym wieku

-15

Wielu z was już zauważyło, że kiedy nie widzi efektów, zaczyna tracić walkę z utratą kilogramów, a gdy jesteśmy po 40-sctce w ogóle nie widzimy żadnych szans na zgubienie kilogramów. Ja mam 44 lat i wiem jak to wszystko wygląda. Przede wszystkim wszystko idzie wolno, treningi muszą być codziennie przez 5 dni innej opcji nie ma. Niestety, ale mogę stwierdzić, że utrata wagi jest trudniejsza z biegiem lat. Z jednej strony nasz metabolizm stopniowo zwalnia wraz z wiekiem. Każdego dziesięciolecia spalamy średnio o 1 do 2% mniej kalorii, ponieważ tracimy trochę masy mięśniowej i wkładamy trochę tłuszczu, więc jeśli nie będziemy ostrożni, kilogramy wzrosną, jak ma to miejsce w naszym wieku.

Treningi też są bardzo ciężkie, ponieważ czujemy, że nasze mięśnie i stawy są sztywniejsze i bardziej bolesne. Niemniej jednak, jestem przekonana, że jeśli robisz to poprawnie technicznie z odpowiednim trenerem i dietetykiem, a jeśli jesteś chora to pod kontrolą lekarza,  to odniesiesz sukces.

5 sekretnych sztuczek, które pomogą Ci schudnąć bez względu na wiek

Zredukuj stres

Z biegiem lat otrzymujemy coraz więcej obowiązków, a życie staje się bardziej skomplikowane i stresujące. „Przeciętny 40-latek ma znacznie więcej obowiązków niż młodsi rówieśnicy. Często osiągają wiek, w którym generują dochody, co oznacza dodatkowe obowiązki w pracy. Mogą także mieć dzieci, które idą na studia – ciężar finansowy – lub starzejących się rodziców, którym pomagają”.
Większość z nas nie ma czasu, aby regularnie uderzać w siłownię i wybierają opcje w domu, a aby poradzić sobie w stresujących sytuacjach, często padamy ofiarą stresu. Bez względu na przyczynę stresu, zawsze pozostawia to wpływ na nasze zdrowie i nasze ciało.

Tutaj znajdziesz opcję Siłownia. 

Zmiana diety

Nie musisz całkowicie przestać cieszyć się ulubionymi posiłkami, ale powinnaś zmniejszyć puste kalorie, ponieważ musisz pamiętać, że Twoje potrzeby żywieniowe zmieniają się wraz z wiekiem. Na ogół potrzebujesz więcej składników odżywczych, ale mniej kalorii. Skup się na pokarmach gęstych, jedząc dużo owoców, warzyw i chudego białka.

Równowaga hormonalna

Aby organizm nie zaczął gromadzić tłuszczu, należy regularnie sprawdzać poziom hormonów, takich jak tarczycy i nadnerczy. Wraz z wiekiem coraz bardziej prawdopodobne jest, że nasze hormony mogą stracić równowagę.  Ta równowaga będzie również korzystna w regulowaniu poziomu glukozy we krwi, co jest ważne dla utraty tłuszczu z brzucha.

Ćwiczenie 

Masa mięśniowa może być główną przeszkodą w przypadkach, gdy nie można schudnąć. Mięśnie są bardziej aktywne metabolicznie niż tłuszcz, więc wymagają więcej energii i zwiększają Twój metabolizm spoczynkowy. I vice versa, oczywiście, metabolizm zwalnia, gdy tracisz mięśnie.

Średnio, po 40 latach, ludzie mają o 20% mniej masy mięśniowej niż 20 lat. „Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz to wszystko zmienić dzięki dobrze zorganizowanej rutynie treningu siłowego. Może zwiększyć masę mięśniową i pomóc odzyskać zdolność odchudzania się, tak jak 20 lat temu. „ Tylko musisz ćwiczyć!

Tutaj znajdziesz opcję Siłownia. 

Dietetyk

Aby uniknąć bólu lub bólu, zanim zaczniesz wykonywać nową rutynę treningową, zaleca się wizytę u Dietetyka czy Trenera Osobistego. Ich porady będą bardzo pomocne, ponieważ zostaniesz pouczona, jak unikać powodowania bólu, jakie czynności wykonywać, a których unikać, oraz wszystkich ważnych kwestii związanych z Twoim nowym nawykiem.

Nie czekaj aż przekroczysz wiek 40 lat. Można zawsze wcześniej wszystko zacząć, a jeśli jesteś po 50 -sctce to nigdy nie jest za późno aby zacząć.

Zapraszam.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk