5 powodów dla których nie tracisz tłuszczu z brzucha

brzuch płaski

5 powodów dla których nie tracisz tłuszczu z brzucha. Wiem jak ciężko jest zgubić brzuch z tłuszczu nawet jeśli ćwiczysz i trzymasz dietę. To frustrujące, zniechęcające i zniechęcające, zwłaszcza gdy przychodzi czas na bikini. Ostatnio pisałam o hormonach, które powodują, że ćwiczysz, a waga ani drgnie.

OK – więc wiem, że chcesz pozbyć się tłuszczu z brzucha. W końcu trochę tłuszczu na brzuchu jest dobry dla twojego ciała. Potrzebujesz go do ochrony narządów wewnętrznych, a także żołądka i jelit.

Kluczowe słowa w tej frazie są MAŁĄ DROGĄ pozbyć się tłuszczu z brzucha. Kiedy masz zbyt dużo tłuszczu w żołądku, rozciąga się on głęboko w twoim ciele, tworząc „trzewny tłuszcz”, który wyrzuca chemię krwi i powoduje stan zapalny, który zwiększa ryzyko chorób serca i cukrzycy.

To zła wiadomość, ale tutaj jest lepsza wiadomość: kobiety są rzeczywiście bardzo dobre w utracie tłuszczu z brzucha w porównaniu z mężczyznami – tracą 30% więcej tłuszczu brzusznego w porównaniu z całkowitą zawartością tłuszczu.

Oto jak zwiększyć potencjał spalania tłuszczu w ciele i skupić się na brzuchu, aby raz na zawsze pozbyć się tego upartego kałuży:

1. Dodaj więcej koloru do swoich posiłków

Może się to wydawać dziwne, ale w rzeczywistości jest to prawda – żywność, która jest jaśniejsza w kolorze (NATURALNY kolor, a nie sztuczny!) Zawiera znacznie wyższy poziom witaminy C, która obniża poziom hormonów stresu, które powodują przyleganie tłuszczu z brzucha. Dodatkowo, badanie w Journal of Nutrition wykazało, że ludzie, którzy jedli pokarmy bogate w składniki odżywcze w kolorze czerwonym, żółtym i pomarańczowym, uzyskiwali mniejsze talie.

Spróbuj więc dodać trochę mango do posiłku lub trochę jasnej czerwonej papryki do tej sałatki i obserwuj, jak zmniejsza się twoja talia.

2. Pomiń dietę niskotłuszczową

Jest to sprzeczne z intuicją – ale w rzeczywistości lepiej jest jeść tłuszcze, gdy próbujesz stracić tłuszcz. Dokładniej, lepiej jeść tłuszcze jednonienasycone. Naukowcy odkryli, że dieta bogata w tłuszcze jednonienasycone, jest znacznie bardziej skuteczna, ponieważ te „zdrowe” tłuszcze są tak satysfakcjonujące dla organizmu, ograniczają apetyt i powstrzymują cię przed jedzeniem śmieciowych produktów.

Zdobądź swoje jednonienasycone tłuszcze ze zdrowych źródeł, takich jak orzechy, oliwa z oliwek, awokado i obserwuj swoje ciało.

3. Odpuść dietetyczną sodą

Niedawne badania naukowe opublikowane w „Obesity” wykazały, że ludzie pijący napoje dietetyczne mają znacznie większy procent tłuszczu na brzuchu niż inni. Shake są bardzo nie zdrowe z wielu powodów.  Najlepiej jeść mało a często, przegryzać wolno i pic dużo wody.

Jeśli nie chcesz przestać pić napojów dietetycznych, zamiast tego spróbuj ograniczyć liczbę spożywanych kalorii dziennie.

4. Poć się podczas treningów

Chociaż wykazano, że treningi o niskiej intensywności mają swoje zalety, rośnie liczba badań, które sugerują, że trening interwałowy o wysokiej intensywności – który jest bardzo intensywnym ćwiczeniem i krótkimi okresami odpoczynku – jest jednym z najlepszych sposobów na przycięcie tłuszczu z brzucha. Spala więcej kalorii w krótszym czasie, a także obniża poziom insuliny i kortyzolu.

Następnym razem, gdy biegniesz lub jesteś na rowerze, spróbuj zwiększyć prędkość na 2 minuty do punktu, w którym stracisz oddech, a następnie zwolnij na minutę, aby złapać oddech i powtórz. Lub jeśli jesteś bardziej zaangażowana w ćwiczenia w domu, spróbuj robić przysiady i pompki tak szybko, jak to możliwe, przez 2 minuty, przerwij na minutę, a następnie kontynuuj.

5. Depresja

Stwierdzono, że kobiety, które przechodzą depresję lub odczuwają objawy depresji, są bardziej narażone na dodatkowy tłuszcz. Powiązanie polega na tym, że osoby z depresją często mają mniejszą aktywność fizyczną i gorsze nawyki żywieniowe.

Ćwiczenia zwiększą ilość substancji chemicznych w mózgu, które kontrolują metabolizm – a dokładniej ilość tłuszczu spalanego przez metabolizm. Daje to również początek chemikaliom mózgowym, które poprawiają nastrój. Jeśli jednak czujesz się tak źle, pora porozmawiać z profesjonalistą.

Mam nadzieję, że ten artykuł ci pomógł. Niestety w Internecie jest mnóstwo porad dotyczących diety i fitnessu, które wyglądają jak dobra rada, ale w rzeczywistości sabotują odchudzanie z bardzo konkretnego powodu.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk