5 powodów dla których Kawa o Poranku może być lepsza niż Herbata

Brzuch z kawą i herbatą

5 powodów dla których Kawa o Poranku może być lepsza niż Herbata

Kawa i herbata to dwa najczęściej spożywane napoje na świecie. Mimo to rano ludzie zwykle wybierają filiżankę kawy zamiast herbaty. Chociaż może to wskazywać na pewne preferencje, wybór kawy jako oficjalnej dziennej przystawki może nie być tak przypadkowy, jak myślisz.

Dlatego chcę  podzielić się powodami, dla których kawa może być lepszą alternatywą o poranku oraz jej zaletami.

1.Kawa z aspiryną.

Takim głównym napędem o poranku jest kawa z aspiryną, kiedy mam plan zrobić kardio. Przede wszystkim doda mi energii i wypocę się nieziemsko. Wystarczy 20 min na bieżni i jestem cała mokra. Oczywiście nie każdy może wziąść aspirynę, ale jak wypiszesz samą kawę bez mleka, to też doda ci mega energii.

2.Kawa na dobrą koncentrację.

Bardzo dużo ludzi pije kawę w pracy czy podczas nauki i  w takim przypadku kawa może być Twoim wyborem! Ponieważ napój zawiera większą ilość kofeiny, pomoże Ci na przykład stać się czujnym i wykonywać czynności w godzinach rannych jak i nocnych. Kawa pomoże ci również utrzymać się na zadaniu i nie zasnąć.

3.Kawa pomoże Ci schudnąć.

Istnieją badania, które sugerują, że spożywanie kawy wiąże się z niższym poziomem tłuszczu, zwłaszcza u mężczyzn. Badania przeprowadzone na zwierzętach również wykazały ten sam wynik. Kolejne interesujące badanie wskazuje, że kwas chlorogenowy jest silną substancją redukującą wagę ciała, co potwierdza, że kawa jest interesującym wyborem dla tych z nas, którzy chcą szczuplejszej sylwetki.

4. Kawa może zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Badanie wykazało, że kofeina zmniejszy ryzyko zachorowania na cukrzycę. Zaledwie 3 filiżanki kawy dziennie doprowadzą do 42% redukcji ryzyka choroby, co jest całkiem interesujące. W innym badaniu kawa z kofeiną wykazała wpływ na zmniejszenie szans zachorowania na cukrzycę typu II.

5.Kawa czy herbata?

Jeśli jesteś miłośnikiem herbaty, możesz rozważyć dodanie kawy do swojej codziennej rutyny. Jeśli się martwisz, nie ma takiej potrzeby. Herbata ma również wiele wspaniałych korzyści! Mój partner zawsze wypija herbatę od rana i to go bardzo napędza na cały dzień.

Tak czy inaczej, posiadanie profesjonalnej opinii w tej sprawie jest zawsze dobre przy rozważaniu tego, co jest dla nas najlepsze. W takim przypadku dietetyk lub lekarz może udzielić przydatnych wskazówek dotyczących tych napojów.

Jaki napój najczęściej wybierasz rano: kawę czy herbatę? Jakie korzyści z kawy lubisz najbardziej? Napisz w komentarzu pod artykułem!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk