5 Minutowy Trening na Brzuszek

Brzuszki trening w domu

5 Minutowy Trening na Brzuszek. Poświęć kilka minut dziennie na uzyskanie silniejszego i bardziej zdefiniowanego brzucha. Wykonaj każde z poniższych ćwiczeń przez minutę i dwie minuty. Jeśli masz dużo siły, które można wykorzystać dla Twojego sześciopaku, powtórz tę sekwencję dwa lub trzy razy czyli w sumie 15 minut. Każde z tych ćwiczeń razem to 5 minut.

Numer 1: Wspinacze gór

Zacznij w tradycyjnej pozycji wyjściowej push-up –  dłonie daj na matę. Doprowadź prawą stopę do przodu, zginając. Przełącz nogi, przynosząc lewe kolano do przodu, przesuwając prawą nogę do tyłu. Czuje się trochę jak bieganie w miejscu w pozycji deski. Dla zaawansowanej wariacji, aby bardziej wykonywać swoje mięśnie brzucha, trzymaj piłkę stopy z podłogi, gdy przysuwasz kolano do klatki piersiowej. Szybko poruszaj się w tym ćwiczeniu tak długo, jak to możliwe bez robienia przerwy – co najmniej 30 sekund! Jeśli to konieczne, odetchnij szybko, ale podnieś ponownie, aż miną 2 minuty.

 

Numer 2: Deska z krokiem bocznym

Zacznij  opierając się na przedramionach i kolanach i zrób deskę. Umów się z brzuchem, aby nie nadwerężył twoich pleców. Napnij go przy zrobieniu planku. Twój kręgosłup powinien być równoległy do podłogi, twó ciągnie w kierunku sufitu, a twoje stopy powinny znajdować się w pobliżu dystansu bioder. Z tej pozycji przechodzisz do prawej strony i pózniej na lewą stronę, utrzymując kręgosłup prosty. Ustaw lewą stopę z powrotem do pozycji wyjściowej. Wykonaj jak najwięcej powtórzeń przez jedną minutę.

 

 

Numer 3: Brzuszki na przemienne

Połóż się płasko na podłodze, przyciskając dolną część pleców do ziemi. Połóż ręce za głową, ale nie ciągnij szyi łokciami.  Przyciągnij kolana do klatki piersiowej i unieś łopatki z ziemi, ale pamiętaj, aby nie ciągnąć za szyję. Wyprostuj lewą nogę pod kątem 45 stopni do ziemi, obracając górną część ciała w lewo, przynosząc lewy łokieć w kierunku prawego kolana. Upewnij się, że klatka piersiowa się porusza, a nie tylko łokcie. Teraz zmień strony i wykonaj ten sam ruch po drugiej stronie, aby ukończyć jedno powtórzenie (i utworzyć ruch „pedałowania”). Wykonaj ćwiczenie przez 2 minuty.

 

 

Kolejne 3 ćwiczenia, które możesz dodać do swojego treningu. Na koniec dodaj cardio. Uzupełniaj płyny w ciągu dnia i spróbuj regularnych posiłków. Ćwicz codziennie i nie poddawaj się. To co robisz, robisz dla siebie, a nie dla mnie.

Po więcej informacji na temat współpracy napisz na

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk