5 ćwiczeń mogące sprawić, że będziesz wyglądać grubo

boczki trening

5 ćwiczeń mogące sprawić, że będziesz wyglądać grubo. Jeśli pracujesz nad uzyskaniem szczupłej sylwetki, powinnaś uważać na to, co wybierzesz do regularnego treningu, ponieważ niektóre ćwiczenia przyniosą dokładnie odwrotny efekt. Aktywują określone mięśnie i może sprawić, że ciało będzie wyglądać na jeszcze większe.

Kliknij po współpracę.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją odpowiednie opcje wymiany dla każdego z nich. Przeprowadziłam wieloletnie badania, aby dowiedzieć się, które ćwiczenia powinniście wykonywać tylko okazjonalnie, jeśli Twoim celem jest szczupłe ciało i jak je zastąpić.

Ćwiczenia w tym artykule są bardzo potężne i działają na izolowane mięśnie, które stymulują ich wzrost. Nie trzeba dodawać, że kiedy mięśnie rosną, stają się większe, podobnie jak obszar, nad którym pracujesz.

1. Łuki boczne

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli będziesz ćwiczyć mięśnie, które aktywują ukośne, masz spore szanse, że skończysz z szeroką talią, a boczne zgięcia znajdują się na szczycie listy.
Opcja wymiany: Boczna deska jest jednym z najbardziej skutecznych ćwiczeń, aby uzyskać mocne skośne i uniknąć ich spęcznienia.
Połóż się na boku, trzymając nogi prosto, i połóż łokieć bezpośrednio pod ramieniem.
Podnieś swoje ciało, aktywując rdzeń, tworząc prostą linię od barku do stóp.
Przytrzymaj tak długo, jak możesz.
Powoli opuść i powtórz po drugiej stronie.

2.Ćwiczenia na plecy i brzuch

Rozwijanie można wykonać za pomocą sztangi, hantli lub kółka do rozwijania i jest to potężny trening dla górnych i dolnych mięśni brzucha, pleców i jednak jeśli przepompujesz te mięśnie, twój brzuch może wydawać się większy.
Opcja zamiany: deska jest bardzo prostym ćwiczeniem, ale nie lekceważ jej skuteczności. Zajmuje cały rdzeń, ale nie obciąża mięśni kręgosłupa.
Trzymaj tak długo, jak możesz.

3. Scyzoryk z piłką lekarską

Scyzoryki z piłką lekarską pokrywają kilka grup mięśni i mogą zwiększać talię.
Opcja wymiany: Oddychanie jest bardzo skuteczne w przypadku mięśni poprzecznie brzusznych, a jeśli ćwiczysz je regularnie, zyskujesz mocniejsze mięśnie kręgosłupa.
Weź kilka głębokich oddechów, aby się rozgrzać.
Oddychaj całym powietrzem.
Wciągnij brzuch tak mocno, jak to możliwe.
Trzymaj tak długo, jak możesz.

4.Spięcia brzucha na maszynie

Spięcia brzucha na maszynie celują w mięsień mięśnia prostego brzucha, a jeśli zaszalejesz podczas tego ćwiczenia, brzuch może stać się większy niż się spodziewałaś.
Opcja wymiany: Statyczne trzymanie V działa również na mięśnie proste brzucha, ale w przeciwieństwie do treningu ważonego, buduje siłę kręgosłupa, a nie objętość.
Zacznij od pozycji siedzącej.
Aktywuj mięśnie rdzenia i unieś nogi, utrzymując je prosto.
Wyciągnij ramiona w kierunku goleni.
Trzymaj tak długo, jak możesz.

5.Brzusszki z obciążeniem

Zwykłe brzuszki to kolejne ćwiczenie na abs, które można wykorzystać do uzyskania 6-paku, jeśli to właśnie chcesz osiągnąć. Jednak może nie być najlepszym wyborem, jeśli chcesz, aby Twoja talia pozostała niewielka. Nie ćwiczymy z obciążeniem jeśli lubisz ten rodzaj brzuszków.
Opcja wymiany: przytrzymanie ciało w łuku jest również skutecznym ćwiczeniem abs i może być dobrą opcją, jeśli masz ból pleców, ponieważ jeśli zrobisz to dobrze, nie powinnaś zbyt mocno angażować mięśni pleców.
Połóż się na brzuchu.
Podnieś górną część ciała, rozciągając nogi i ramiona.
Trzymaj tak długo, jak możesz.

Kiedy chcesz  stracić te uparte dodatkowe kilogramy, bardzo kuszące jest zacząć ćwiczyć.  Czas odpoczynku i regeneracji mają zasadnicze znaczenie dla budowy silnych mięśni i zapobiegania urazom. A zbilansowana dieta jest zawsze koniecznością, ponieważ nawet najlepsze mięśnie pokryte obficie warstwą tłuszczu będą wyglądać na duże.

Czy pominęłam inne ćwiczenia, które mogą sprawić, że będziesz wyglądać na większą niż chcesz? A może natknąłeś się kiedyś na niektóre z nich? Opowiedz mino swoich wrażeniach w sekcji komentarzy poniżej.

Kliknij po współpracę.

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk