4 Posiłki i 2 Ćwiczenia – Gosia Klos

zdrowe jedzenie

4 Posiłki i 2 Ćwiczenia – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Naukowcy odkryli, że osoby o normalnej masie z dodatkowym tłuszczem brzucha u kobiet i mężczyzn,  mają większą szansę na wczesne umieranie niż u tych, którzy nie mają, nawet tych, którzy mają nadwagę.

Jednak nie należy  panikować, ponieważ istnieje wiele sposobów, jak pozbyć się tego tłuszczu. Wszystko czego potrzebujesz to trochę uwagi na dietę i treningu. Jednak sama dieta w celu zmniejszenia brzucha nie jest dobrym pomysłem, a także robiąc kilkaset brzuszków jednocześnie, zaniedbuje wszystkie inne aspekty diety i ćwiczeń.

Jeśli chcesz zrobić to w zdrowy sposób, powinnaś połączyć ćwiczenia z dużą intensywnością i zbilansowaną dietą, która okaże się utratą 1 kg w ciągu tygodnia.

Dziś przedstawię Ci kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać ten płaski brzuch, którego zawsze o niego walczysz!

Śródziemnomorska Droga Do Płaskiego Brzucha

Badania przeprowadzone w 10 krajach europejskich potwierdziły, że dieta śródziemnomorska może przyciąć Twoją talię. Składa się z wielu roślin strączkowych, owoców, warzyw, zbóż, ryb, orzechów i owoców morza. Ponadto wymaga niskiego zużycia mięsa i produktów mleczarskich, umiarkowanego spożycia alkoholu i większego stosunku kwasów tłuszczowych (nienasyconych do nasyconych).

Lista żywności, która może zmniejszyć Twój brzuch.

Oto kilka produktów, które mogą pomóc w Twoim problemie;

Owies: Miska owsa jest często zalecana przez lekarzy dla tych, którzy chcą zarządzać swoją masą ciała. Ma działanie regulujące metabolizm i chroni wątrobę. Zużycie owsa jest pomocne w redukcji tłuszczu w jamie brzusznej i otyłości oraz poprawia funkcje wątroby.

Białka: Osobom z dietą o obniżonej zawartości tłuszczu, to osoby, które spożywały więcej białka, traciły dwukrotnie tłuszcz w jamie brzusznej w porównaniu z tymi, którzy spożywają więcej węglowodanów. Dlatego zdecydowanie zaleca się spożycie pokarmów bogatych w białko, takich jak soczewica, jogurty, fasola i quinoa.

Herbata: Eksperci zalecają od rana filiżankę mocnej herbaty, która nie tylko daje siłę, ale może pomóc Ci wyrównać brzuch! Ta właściwość herbaty jest spowodowana katechinami, związkami polifenolowymi obecnymi w Herbatach. Zmniejsza gromadzenie się tłuszczu w wątrobie i brzuchu, ponieważ stymuluje rozkład tkanki tłuszczowej.

Jagody: Składniki takie jak antocyjany, które znajdują się w jagodach (niebieski, czerwony lub purpurowy) mogą poprawić metabolizm i złagodzić stan zapalny. Przeprowadzone badania wykazały, że wiśnie czereśniowe bogate w witaminę antocyjanową zmniejszają tłuszcz w jamie brzusznej i zwiększają poziom tłuszczu we krwi.

Jogurt: Filiżankę jogurtu, który można wykorzystać jako przekąskę po południu czy wieczorem. Jak wykazano w wielu badaniach, ludzie na diecie  z większą ilością jogurtu, tracili więcej tłuszczu (około 81% więcej ubytku tkanki na brzucha niż u tych, którzy nie jedli jogurtu).

Kiwi: Są bogate w flawonoidy, witaminy C i karotenoidy, a także mają dużą zawartość antocyjanów, które są znane pod względem insulinooporności i walki z otyłością. Badania wykazały, że sam sok z  kiwi może zmniejszyć tłuszcz w jamie brzusznej około 50%.

Zaleca się również zmniejszenie ilości tłuszczu przez zioła, takie jak; czarny pieprz czy ostre przyprawy, oczywiście jeśli ktoś lubi –  mogą przyspieszyć trawienie, a tym samym spalić tłuszcz.

Zacznij Ćwiczyć.

Ćwiczenia odgrywają kluczową rolę w utracie tkanki tłuszczowej, zwłaszcza jeśli potrzebujesz więcej kalorii niż przyjmujesz w pożywieniu.

Jest oczywiste, że trening ćwiczeń o dużej intensywności, taki 20-milowy spacer lub bieganie w 4 razy ciągu tygodnia, może być skuteczniejszy w redukcji tkanki tłuszczowej niż treningu o niskim natężeniu.

Wzmocnij swój kręgosłup.

Jest to kolejny rodzaj ćwiczeń wzmacniających podstawowe mięśnie, a także pomaga tonować od środka. Można zacząć od ćwiczeń takich jak; plank przez 2 min dziennie, które są doskonałe dla wszystkich mięśni .

Siłownia połączona z cardio.

Ćwiczenia siłowe doskonale wpływają na wydolność układu mięśniowego. Jak już pisałam w wielu artykułach, trening siłowy wpływa również na sferę psychiczną i postawę życiową. Uczy zdyscyplinowania i determinacji w działaniu, które przenoszą się na inne dziedziny życia. Pomaga rozładować stres, a następująca poprawa sylwetki, prezencji i sprawności fizycznej niewątpliwie dodaje pewności siebie i energii do zwiększonej aktywności. Korzystny wpływ ćwiczeń siłowych połączonym z cardio na samopoczucie i osobowość jest wykorzystywany w leczeniu depresji i bezsenności. I to jest potwierdzone u moich podopiecznych.

Proszę o udostępnianie artykułu – każdemu może się przydać – dziękuje. 

I tu wszyscy maja problem. Dlatego ważne jest abyś zgłosiła się do mnie i zaczęła swoje odchudzanie we właściwy sposób.

Jeśli masz problem z otyłością, napisz do mnie.

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk