3 proste reguły dla Twojego zdrowia

3 proste reguły na temat twojego zdrowia

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

3 proste reguły dla Twojego zdrowia. Bycie zdrowym często wydaje się niewiarygodnie skomplikowane. Wszędzie są reklamy i różni eksperci udzielający sprzecznych porad. Jednak … bycie zdrowym nie musi być skomplikowane. Ludzie byli znacznie zdrowsi w przeszłości, zanim cała dieta i „produkty zdrowotne” przejęły nasze społeczeństwo. Zasady nie zmieniły się od tego czasu … nasza genetyka jest taka sama, a to, co zadziałało dla nas z powrotem w ciągu dnia, może teraz działać dla nas.

Aby uzyskać optymalne zdrowie, schudnąć i czuć się lepiej każdego dnia, wszystko, co musisz zrobić, to przestrzegać tych 3 prostych zasad.

1. Nie umieszczaj toksycznych rzeczy w swoim ciele.

Jest tak wiele rzeczy w środowisku, które są wręcz toksyczne dla naszych ciał. Biorąc pod uwagę uzależniający charakter niektórych z tych rzeczy, ludzie często mają trudności z ich unikaniem. Obejmuje to zwykle podejrzanych, takich jak papierosy, alkohol i narkotyki. Jeśli masz z nimi problem … dieta i ćwiczenia to najmniejsze z twoich zmartwień. Alkohol jest w porządku dla tych, którzy mogą go tolerować, ale tytoń i obraźliwe leki są złe dla wszystkich.

Ale to, co jest DUŻO bardziej powszechne dzisiaj, to jedzenie niezdrowych, promujących choroby pokarmów. Jeśli chcesz uzyskać optymalne zdrowie, musisz zminimalizować spożycie tych produktów. Prawdopodobnie jedyną, najbardziej skuteczną zmianą, jaką możesz wprowadzić, aby poprawić dietę, jest ograniczenie przetworzonej, pakowanej żywności. Może to być trudne, ponieważ wiele z tych produktów zostało zmienionych przez tak zwanych inżynierów żywności, aby byli jak najbardziej uzależnieni.

Jeśli chodzi o konkretne składniki, to zdecydowanie najgorsze są dodane cukry. Obejmuje to sacharozę i syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy. Oba mogą siać spustoszenie w twoim metabolizmie, gdy są spożywane w nadmiarze, chociaż niektóre osoby mogą tolerować umiarkowane ilości. Unikanie pszenicy może również mieć kluczowe znaczenie, a dotyczy to również pszenicy pełnej, która może prowadzić do różnego rodzaju problemów.

Wtedy dobrym pomysłem jest unikanie wszystkich tłuszczów, które wymagają produkcji chemikaliów i fabryk … w tym wytwarzane przez człowieka tłuszcze trans, a także rafinowane oleje roślinne i nasienne, takie jak olej sojowy, kukurydziany i słonecznikowy.

 

2. Podnosić ciężary i ćwicz.

Dla optymalnego zdrowia bardzo ważne jest używanie mięśni. Nie … to nie jest tak, że możesz dostać sześciopak i wyłupiaste żyły na bicepsach. Podnoszenie ciężarów i ćwiczeń wykracza daleko poza wyglądanie dobrze. To prawda, że ​​jeśli ćwiczysz, jest prawie pewne, że poprawisz swój wygląd i atrakcyjność dla płci przeciwnej. Ale te zalety to tylko wierzchołek góry lodowej … ćwiczenie ma również kluczowe znaczenie dla optymalnego funkcjonowania organizmu, mózgu i hormonów.

Podnoszenie ciężarów obniża poziom cukru we krwi i insuliny, poprawia poziom cholesterolu i obniża poziom trójglicerydów. O tym trąbie już bardzo długo, praktycznie w każdym z moich artykułów.  Podnosi również poziom testosteronu i hormonu wzrostu, co jest związane z poprawą samopoczucia. Następnie podnoszenie ciężarów (i innych form ćwiczeń) może pomóc zmniejszyć depresję i ryzyko wszelkiego rodzaju chorób przewlekłych, w tym otyłości, cukrzycy typu II, chorób układu krążenia, choroby Alzheimera i wielu innych.

Ćwiczenie może również pomóc w utracie tkanki tłuszczowej, szczególnie w połączeniu ze zdrową dietą. Nie tylko dlatego, że spala kalorie, ale dlatego, że poprawia stan hormonalny i ogólną funkcję organizmu. Na szczęście istnieje wiele sposobów na ćwiczenia. To nie musi być na siłowni.

Możesz zrobić wszystkie te rzeczy w zaciszu własnego domu pod moim okiem, tak jak ćwiczę z moimi podopiecznymi. Napisz do mnie i umów się na treningi online Skype

m.klos@mataleo.eu

3. Odżyw swoje ciało prawdziwą żywnością.

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na zdrowe odżywianie jest skupienie się na prawdziwym jedzeniu. Wybierz nieprzetworzone, całe jedzenie, które przypomina naturę. Najlepiej jeść kombinację… Mięso, ryby, jaja, warzywa, owoce, orzechy, nasiona, a także zdrowe tłuszcze, oleje i wysokotłuszczowe produkty mleczne.

Jeśli jesteś zdrowy, szczupły i aktywny, zjedzenie całych, nieoczyszczonych węglowodanów jest absolutnie w porządku. Obejmuje to ziemniaki, słodkie ziemniaki, rośliny strączkowe i ziarna nie zawierające glutenu, takie jak owies i ryż. Jednak … jeśli masz nadwagę / otyłość lub cierpisz na problemy metaboliczne, takie jak cukrzyca lub zespół metaboliczny, ograniczenie głównych źródeł węglowodanów może doprowadzić do radykalnych ulepszeń.

Ludzie często tracą dużo na wadze, po prostu redukując węglowodany, ponieważ podświadomie zaczynają jeść mniej. Cokolwiek robisz, staraj się wybrać cały, nieprzetworzony pokarm zamiast żywności, która wygląda tak, jakby była zrobiona w fabryce.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk