3 Proste ćwiczenia na Brzuszek – Nowe Video

abs czas na trening

3 Proste ćwiczenia na Brzuszek – Nowe Video. Poniżej przedstawię proste ćwiczenia, które pomagają wzmocnić mięśnie dolnej części brzucha. Pamiętajcie, że trening połączony z odpowiednim żywieniem, ułożonym indywidualnie pozwoli wam osiągnąć sukces. No i trzeba połączyć te 3 proste ćwiczenia na brzuszek z innymi ćwiczeniami na przykład z ćwiczeniami na plecy czy nogi. Do tego odpowiednie cardio.

Ja wiem, że wam się nie chce ruszyć tyłka z domu nawet na spacer, ale warto zainwestować w siebie choć troszkę ruchu. Tym bardziej, że mamy tak piękną pogodę. Zresztą czy to lato czy zima zawsze można iść na spacer, poćwiczyć w domu czy na siłowni. Od kilku lat prowadzę panie online, ćwiczymy i motywujemy się aby trening przebiegł sprawnie i dawał też dużo radości.

Żeby być zdrowszym, trzeba po prostu wcześniej wstać…od stołu. Jakie to prawdziwe i rozsądne ♥

1.Plank przodem. Po opanowaniu regularnej deski przodem, możesz dodać też obciążenie na nogi, pamiętaj aby plecy były proste. Przytrzymaj przodem deskę i utrzymuj biodra stabilnie i mocno ciśnij nana brzuchu, jednocześnie podnosząc jedną nogę z ziemi do góry. Nie musi być zbyt wysoko, wystarczy kilka centymetrów. Ukończ 5-10 na każdej stronie 2 serie.

 

2.Zacznij od deski, opierając swoje ciało na łokciach. Stopy powinny być szersze niż szerokość bioder. Zacznij powoli robić małe kroki, powoli podnosząc biodra. Twoje biodra powinny znaleźć się w pozycji szczupaka. Powoli cofaj się do tyłu, aż osiągniesz pozycję wyjściową. Uzupełnij do trzech zestawów po pięć powtórzeń.

 

3.Rozpocznij ćwiczenie w pozycji deski ze stopami blisko siebie, a następnie zegnij prawe kolano i przesuń je na lewą stronę. Przenieś nogę z powrotem do pozycji wyjściowej i powtórz lewą nogę. Wciągnij brzuch podczas podnoszenia każdej nogi i powtarzaj 10 razy dla maksymalnie do trzech zestawów.

 

 

Bardzo dużo dostaje od was wiadomości związanych z tematem żelaza. Czyli gdzie występuje, jak stosować itd Temat ten jest dość obszerny, ale napisze kilka słów na ten temat.

Kiedy lekarz zaleci zwiększenie poziomu żelaza, nie oznacza to, że należy pobiec na najbliższy plac budowy i polizać żelazny pręt. O ile nie potrzebujesz poważnego natychmiastowego wzrostu, nie oznacza to również, że musisz połknąć bez smaku suplement z apteki lub ze sklepu.

Żelazo jest niezbędnym minerałem w ludzkim ciele potrzebnym do wytworzenia hemoglobiny i to jest nazywane „niedoborem żelaza”, gdy brakuje właściwej ilości. Niedobór żelaza może być wynikiem kilku problemów, w tym diety o niskiej zawartości żelaza lub utraty krwi, i może rozwinąć się w niedokrwistość. Chociaż można przyjmować suplementy pod nadzorem lekarza (zbyt duża ilość żelaza może prowadzić do zatrucia żelazem), istnieją bardziej naturalne alternatywy.

1. Fasola
Następnym razem, gdy ktoś zapyta Cię, czy jesteś pełen fasoli, powiedz „tak”. Fasola zawiera znaczne ilości żelaza i potasu, a ich cena jest bardzo przystępna i sycąca.  Fasola jest wszechstronnym pokarmem i dobrze sprawdza się w zupach.
2. Ostrygi
Ostrygi zawierają znaczne ilości żelaza, ale upewnij się, że wiesz, skąd pochodzą. Niektóre dzikie ostrygi zawierają zanieczyszczenia pochodzące z otaczających je wód.
3. Czerwone mięso
Czerwone mięso, takie jak wołowina i dziczyzna mają wysoką zawartość żelaza, ale powinny być spożywane regularnie, aby skutecznie dodawać żelazo do diety. Trzy 85 gram na porcję wystarczą. Kaczka i wątróbka wieprzowa również mają wysoką zawartość żelaza. Zanim kupisz sobie hamburgera, pamiętaj o zawartości tłuszczu jaki jest w tym hamburgerze, ale również pamiętaj o zawartości żelaza.
4. Szpinak
W przypadku warzyw zawierających żelazo, w szpinaku jest go najwięcej. Gotując szpinak gotuj tylko, aż zacznie więdnąć. Co dziwne, szpinak zawiera również substancje, które mogą hamować wchłanianie żelaza, więc dla maksymalnej skuteczności, ugotuj go lekko.

Trochę treningu i trochę wiedzy na temat żelaza to dobre połączenie ze względu na tematykę związaną z zapotrzebowaniem na żelazo.

Jeśli masz jakieś pytania, to napisz w komentarzu pod artykułem na mojej stronie. 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk