21-DNI z WYZWANIEM z PLANIKIEM

Wyzwanie na brzuch i ramiona

21-DNI z WYZWANIEM z PLANIKIEM. Deska jest jednym z najbardziej wydajnych ćwiczeń statycznych w celu wzmocnienia rdzenia i innych części ciała. W tym artykule mam zamiar dać ci wyzwanie, które pomoże ci rozbić tłuszcz na brzuchu, wzmocnić mięśnie pleców, wzmocnić mięśnie pośladków, nóg i ramion.

Jeśli jesteś gotowa to zrobić, powinnaś mieć odpowiednią pionową pozycję. Twoja górna część ciała musi być prosta w linii z łokciami i palcami, gdy są lekko uniesione. Trzymaj się tej prostej pozycji, weź głęboki oddech i poczuj silne mięśnie brzucha razem z szyją i głową. Kiedy ściśniesz  mięśnie pośladków, równomiernie podziel ciężar na obie nogi i łokcie, aby mieć więcej siły i równowagi. Kiedy osiągniesz właściwą pozycję, po prostu ulepszaj każdy dzień, aby osiągnąć cel.

Wyzwanie

Tydzień 1
Powinnaś trzymać deskę przez 30 sekund na początku. Gdy będzie łatwiej, zwiększ ją do 60 sekund.

Tydzień 2
Dodaj kolejne 30 sekund do czasu, w którym go trzymałaś.

Tydzień 3
Musisz dodać minutę do czasu deski.

Po tych 3 tygodniach możesz zrobić przerwę na kilka dni, a następnie kontynuować wyzwanie jeszcze przez 21 dni. Zobaczysz, jak twoje ciało zostanie zmienione. Podejmij wyzwanie, zacznij już dziś.

Korzyści zdrowotne z deski

1. Popraw równowagę i postawę

Deska pomoże wzmocnić mięśnie brzucha, szyi, ramion, pleców i klatki piersiowej. Jest to niezbędne do polepszenia postawy, więc robienie deski sprawi, że utrzymasz plecy prosto. Możesz również zrobić deski boczne i poprawić równowagę.

2. Poprawia elastyczność

Deska zwiększa elastyczność w tylnych grupach mięśniowych. Mięśnie wokół ramion, obojczyka i łopatek rozszerzają się i rozciągają, podobnie jak ścięgna, a nawet łuki stóp i palców u nóg

3. Wzmacnia nasz rdzeń

Wykonując deskę, wytrenujesz mięśnie wewnętrzne, w tym poprzeczne mięśnie brzucha, które stanowią podstawę do stworzenia silniejszego, bardziej zdefiniowanego brzucha typu rectus.

4. Poprawia koordynację

Pozycja deski trenuje twoje ciało, aby użyć brzucha do stabilizacji i koordynacji. W tym celu zaleca się codzienne stosowanie deski bocznej.

5. Poprawia metabolizm

Potwierdza się, że deska spala więcej kalorii niż wiele tradycyjnych ćwiczeń. Ćwicz deskę co rano po przebudzeniu, a zobaczysz, jak skuteczne spali dużo kalorii i pomoże ci schudnąć.

6. Poprawia nasze funkcje układu nerwowego

Deska jest również korzystna dla naszego układu nerwowego. Rozciąga i rozluźnia mięśnie, które są zwykle usztywnione ze względu na stres. Jeśli cierpisz z powodu lęku lub depresji, deska może pomóc w rozwiązaniu problemu. Poprawia nasz nastrój i poprawia samopoczucie. Możesz to zrobić kilka razy dziennie i już nigdy nie będziesz mieć problemów psychologicznych.

Udostępnij dalej ten artykuł. Niech inni skorzystają też z tego treningu!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk