13 zaskakujących efektów LIMONKI – Gosia Klos

Lemon

13 zaskakujących efektów LIMONKI – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. W miarę zbliżania się do cieplejszych miesięcy, limonka bedzie  bardziej trafiają do Twojej listy zakupów. Często używane do dodawania cytrusów do żywności i napojów, limonki są do wyboru dla wielu osób, które chcą poprawić swoje kubki smakowe. Istnieje wiele korzyści zdrowotnych związanych z tym małym owocem nie tylko latem.

Stosowany od wieków do leczenia różnych schorzeń, wiele osób polega na limonkach, aby uspokoić i leczyć ich bóle. Niezawodny, naturalny i smaczny, nic dziwnego, że tak wiele osób zwraca się do właściwości leczniczych limonki.

Spójrzmy na 13 korzyści zdrowotnych limonki.

1. Może pomóc zapobiec rakowi

Zgodnie z faktem Food Facts w firmie Mercola, przeciwutleniacze znajdujące się w limonkach pomagają w zatrzymaniu podziału na różne typy komórek nowotworowych. To wskazuje, że limonki mogą spowolnić lub być może hamować postępy niektórych rodzajów raka.

2. Dobre do trawienia

Zapach limonki pomaga w trawieniu. Kiedy zbliżysz ją do ust, pomaga zająć się pierwszymi krokami do trawienia. Stamtąd kwasy w owocach pomagają rozbić jedzenie i szybciej ułatwia trawienie w systemie.

3.Niedobór wit C

Szkorbut to zimna choroba, która może być niebezpieczna. Choroba ta jest spowodowana niedoborem witaminy C.  Picie wody z limonki może pomóc zmniejszyć ryzyko zarażenia tej wyniszczającej choroby.

4. Pomaga w cukrzycy

Błonnik rozpuszczalny w limonkach pomaga UTRZYMAĆ poziom glukozy we krwi. Ze względu na niski indeks glikemiczny, limity przyczyniają się do zmniejszenia podobieństwa cukru  u chorych na cukrzycę.

5. łagodzi zaparcia

Kwas w limonce działa w celu oczyszczenia ciała z toksyn, które mogą wpływać na układ trawienny. Dodatkowo sok z limonki działa jako typ środka przeczyszczającego, który może pomóc osobom cierpiącym na zaparcia.

6.Promocja zdrowego serca

13 zaskakujących efektów LIMONKI – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Limonki są bardzo dobre aby wzmocnić Twoje serce. Rozpuszczalne włókna, które pomagają w cukrzycy mogą również pomóc Ci obniżyć ciśnienie krwi i zmniejszyć poziom cholesterolu, które są wiodącym czynnikiem powodującym problemy z sercem. Może również pomóc zmniejszyć nacisk na naczynia krwionośne, co zmniejsza ryzyko zawału serca.

7. Wspomaga wrzody

Wątroba i  wrzody mogą być bolesne i mogą zabrać dużo czasu na leczenie. Jednakże limonki  mają flawonoidy przyspieszające proces gojenia się i chronią przed infekcją.

8. Pomaga z artretyzmem

Limonki mogą pomóc w stanach zapalnych. Za dużo kwasu moczowego może powodować zapalenie stawów, które powodują bolesne zapalenie stawów. Zwykle kwas moczowy jest przekazywany w moczu, ale czasami wystarczy ruch i narasta gromadzenie się wody. Kwas cytrynowy znajdujący się w limonkach może pomóc usunąć pobudzenie kwasu moczowego i zmniejszyć stan zapalny.

9.Dobry dla oczu

Wysokie stężenie witaminy C okazuje się być olbrzymimi korzyściami dla oczu. Właściwości przeciwutleniające pomagają chronić oczy przed problemami starzenia się, a nawet infekcji.

10. Zmniejszenie gorączki

Dla osób cierpiących na gorączkę, owoce cytrynowe o wysokiej zawartości witaminy C, takie jak limetka, mogą pomóc w jego obniżeniu. W niektórych przypadkach osoby, które mają wyjątkowo wysoką gorączkę, będą podawane tylko wodę wapienną, aby obniżyć temperaturę.

11.Ochrony przed cholerą

Cholera jest często śmiercionośną chorobą, która jest wprowadzana przez zanieczyszczoną żywność i wody. Choć nie jest to powszechne w krajach rozwiniętych, nadal istnieją osoby na całym świecie, które codziennie borykają się z tą okropną chorobą przez brudną wodę. Badania wykazały, że dodanie wapna do zakażonej wody może drastycznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia tej osoby.

12. Zwęża blokadę moczu

Toksyczne substancje, które dostają się do dróg moczowych mogą prowadzić do bolesnej infekcji. Wysokie stężenie potasu w zawartości wapnia jest doskonałym źródłem bakteryjnym, który może powodować choroby i inne problemy z oddawaniem moczu.

13.Osoby zdrowotne

Twoje usta mogą przyciągać chorobę w różnych formach, w tym infekcje i choroby dziąseł. Wysoki poziom witaminy C znajdowany w limonkach może pomóc chronić usta przed infekcją, podczas gdy naturalne przeciwutleniacze sprzyjają czystości.

Jak sami widzicie te 13 właściwości są aż niewiarygodne, jednak prawdziwe. Dodaj jedną limonkę dziennie do swojej diety i ciesz się smakiem. Napisz do mnie jeśli chlałabyś umówić sie na konsultacje online aby omówić Twój indywidualny problem, diete czy trening. 

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk