10 Zasad Dietetycznych – GOSIA KLOS

10 ZASAD DIETY

10 Zasad Dietetycznych – GOSIA KLOS. Mamy tu do czynienia z zasadami dietetycznymi, które nie są zasadami. W rzeczywistości niektóre z nich są tylko  mitami, które nie mają żadnego, zdrowego działania. Z jakiejś przyczyny, niektóre rzeczy, które uważamy za prawdę kończą się jedynie niepotrzebnymi ograniczeniami, które powodują, że jesteśmy sfrustrowani i nieszczęśliwi.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Myślę, że  tak! W tym miejscu opracowałam listę dziesięciu zasad, które należy zacząć ignorować.

1. Jedzenie zdrowe jest droższe.

Prawdopodobnie słyszałaś więcej niż raz, że jedzenie zdrowe jest o wiele droższe niż te normalne. Chodzi o produkty Organic. Tu akurat się z tym nie zgodzę, gdyż naturalne produkty są o wiele tańsze niż te ORGANIC.   Chodzi o skupienie świeżych, ale tańszych opcji, takich jak owoce i warzywa. Potrawy z fast foodów mogą być drogie i nie napędzają ciała w taki sam sposób, jak zdrowa żywność.

2. Jedzenie w nocy jest złe

Wszystko zależy jak funkcjonujesz w ciągu dnia i  jak trenujesz. Ja czasami trenuje o 23.00 i zaraz po treningu spożywam posiłek składający się z węgli i białka. Jeśli  późnym wieczorem masz tendencję do wyboru naprawdę niezdrowych opcji typu pizza czy frytki, to wtedy jasne, że jet to niezdrowy posiłek i on Ci się odłoży na potem. Jeśli zdecydujesz się na jabłko zamiast miskę lodów, nie ma nic złego w przekąsce wieczorem.

3. Trzeba unikać niektórych cukrów 

Cukier jest cukrem, jeśli chodzi o to, jak organizm go przetwarza. Zamiast skupiać się na próbie wyeliminowania jednego rodzaju cukru, powinnaś spróbować zmniejszyć ilość cukru w ​​całej diecie. Według mnie możesz to zrobić, eliminując złe potrawy, soki w kartonach zamienić na soki naturalne.

4. Tłuszcz jest koniecznością

Tłuszcz potrzebny jest w diecie, ALE TEN DOBRY TŁUSZCZ. Ludzie zawsze zakładali, że to tłuszcz się odkłada w organizmie i uciekali od spożycia tych produktów. Ty jest an odwrót! to Cukier się odkłada w twoimi brzuchu.

5. Kawa jest zła

Choć można uniknąć dodatków, takich jak cukier lub śmietana, sama kawa może mieć wiele korzyści zdrowotnych.  Picie kawy NATURALNEJ z umiarem może pomóc Ci uniknąć cukrzycy typu 2, choroby Parkinsona.

6. Węglowodany sprawią, że przybędziesz na wadze

Jeśli chodzi o przyrost masy ciała, to nie zrzucajmy winę na węglowodany, tylko ile kalorii spożywasz w danym momencie. Jakiekolwiek kalorie, które spożywasz, czy są w formie węglowodanów czy cukrów mogą z pewnością zamienić się w dodatkowe kilogramy. Różnorodność zdrowej żywności jest bardzo kluczowa, a dieta indywidualna to podstawa.

7. Morska sól jest zdrowsza

Prawdopodobnie słyszałaś że zamiast soli normalnej, należy używać soli morskiej. Jednakże mają zasadniczo taką samą ilość sodu. Chcesz zdrowsze rozwiązanie? Spróbuj przyprawić ziołami i innymi przyprawami, aby zmniejszyć spożycie soli.

8. Dieta może wyeliminować cellulit

Formy cellulitu zawdzięczasz dzięki temu, jak organizm gromadzi tłuszcz. To nie tyle o tym, co jesz, a nawet ilość tłuszczu na ciele. Zacznij pić dużo wody 3-4 litry dziennie, uprawiaj sport i zacznij dobrze się odżywiać.

Kub Dietę Gosi Klos
Kub Dietę Gosi Klos

9. Dieta utrzyma wagę

Kiedy decydujesz się na zdrowsze odżywianie, powinnaś  bardziej skupić się na temat zmiany stylu życia, a mniej na temat tymczasowego rozwiązania, aby zgubić kilka kilogramów. Nie jest dobrze dla ciała, kiedy przechodzisz przez drastyczne zmiany w diecie. Zamiast tego, należy zdecydować się na zdrowe rozwiązania, które można zastosować na całe życie.

10. Dodaj więcej białka

Większość diet zawiera już wystarczająco dużo białka, nawet dla sportowców. Możesz jednak zwiększyć ilość białka, ale tylko przed i po intensywnym treningu. Nie przesadzajmy, z duża ilością. Wszystko musi być dostosowane do Twoich potrzeb.

Czy nauczyłaś się czegoś z tego artykułu? a może coś Cię zaskoczyło? Nie zapomnij podzielić się ze znajomymi tym artykułem! Jeśli masz jakieś pytanie, to napisz go pod artykułem. DZIĘKUJĘ.

GOSIA KLOS TWÓJ DIETETYK

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk